Przyczyny łamliwych paznokci – poradnik kosmetyczki

Przyczyny łamliwych paznokci – poradnik kosmetyczki

Jeśli szukasz rozwiązania dla swoich łamliwych paznokci, czytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek. Łamliwe paznokcie mogą być spowodowane anemią, niedoczynnością tarczycy i infekcjami grzybiczymi. Używanie środków czyszczących bez rękawic jest kolejną przyczyną łamliwości. Jeśli masz poważniejsze problemy, skonsultuj się z lekarzem. Mogą oni przepisać dodatkowe leczenie. W razie potrzeby możesz również skorzystać z zabiegów kosmetycznych.

Anemia

Łamliwe paznokcie mogą być oznaką niedoboru składników odżywczych. Niedobór witaminy B12 powoduje obniżenie poziomu tlenu we krwi. W zaawansowanych przypadkach może to skutkować melanonychią – niebieskimi lub czarnymi paznokciami. Zarejestrowany dietetyk może dostarczyć Ci indywidualny plan żywieniowy, który poprawi Twoje zdrowie i sprawi, że Twoje paznokcie będą piękne. Łamliwe paznokcie są również spowodowane anemią, która obniża poziom hemoglobiny we krwi.

Oprócz anemii, niski poziom hormonu tarczycy może powodować łamliwe paznokcie. Oprócz łamliwych paznokci, niedoczynność tarczycy może powodować szereg objawów, w tym bóle, przyrost wagi i utratę pamięci. Jeśli uważasz, że Twoje paznokcie są łamliwe, Twój lekarz najprawdopodobniej przepisze Ci suplement, który pomoże Ci uzyskać wystarczającą ilość żelaza we krwi i sprawi, że będą one znowu mocne. Możesz również stosować balsamy z alfa hydroksykwasami lub lanoliną, aby leczyć ten problem. Nadmierna ekspozycja na chemikalia i wilgoć może również sprawić, że Twoje paznokcie staną się miękkie i słabe.

Powinnaś również udać się do lekarza, jeśli podejrzewasz, że przyczyną Twoich łamliwych paznokci jest anemia. Lekarz zbada twoje paznokcie i weźmie pod uwagę twoją osobistą historię i może przepisać ci suplementy diety w celu skorygowania problemu. Jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swoich paznokci, powinieneś skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia. Większość przypadków może zostać rozwiązana po zidentyfikowaniu przyczyny.

Łamliwe paznokcie mogą być spowodowane przez różne czynniki. Częstą ich przyczyną jest przewlekły niedobór żelaza, który może powodować łamliwość paznokci. Przewlekły niedobór żelaza jest spowodowany nadmiernym myciem rąk, może też powodować zmęczenie, zawroty i bóle głowy. Innymi częstymi przyczynami łamliwych paznokci są zmiany hormonalne i niedobory żywieniowe. Znajomość przyczyn łamliwych paznokci może pomóc w znalezieniu skutecznego planu leczenia.

Niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na ogólny kształt i rozmiar twoich paznokci. Jeśli twój paznokieć jest płaski i w kształcie łyżki, może to być wskaźnik tego stanu. Niedoczynna tarczyca powoduje, że organizm zwalnia i produkuje mniej hormonów, które spowalniają naturalny metabolizm organizmu. Objawy niedoczynności tarczycy mogą obejmować kruche, łamliwe paznokcie i przerzedzone włosy. Badanie na niedoczynność tarczycy pozwoli określić, czy przyczyną jest choroba tarczycy.

Podobne treści:  Nakładanie pyłku na paznokcie - najważniejsze informacje

Przerzedzenie paznokci jest często wskaźnikiem niedoczynności tarczycy. Paznokcie składają się z białka zwanego keratyną. Twoja dieta powinna być bogata w wapń, magnez i białko, aby utrzymać mocne i zdrowe paznokcie. Upewnij się również, że otrzymujesz odpowiednie nawodnienie. Woda kokosowa i świeże soki owocowe to świetne opcje w tym zakresie. Możesz również skonsultować się z dermatologiem, jeśli Twoje paznokcie są szczególnie suche i łamliwe.

Najlepsze leczenie niedoczynności tarczycy polega na leczeniu choroby podstawowej, co zwykle wiąże się z przyjmowaniem leków. W niektórych przypadkach leczenie może polegać na zmianie leków na tarczycę, które przyjmujesz. Jeśli leczenie nie jest skuteczne, lekarz może zalecić alternatywne metody leczenia, w tym stosowanie suplementów witaminowych. Ważne jest, aby upewnić się, że przyjmujesz odpowiednią dawkę hormonów, które regulują poziom tarczycy.

Jeśli masz grzbiety na paznokciach, możesz mieć problem z tarczycą. Poziom hormonów tarczycy jest ważny dla wzrostu Twoich paznokci, a niedoczynność tarczycy może powodować te grzbiety. Leki na tarczycę mogą być pierwszą linią leczenia tego stanu. Dla tych, którzy nie mają choroby tarczycy, właściwa pielęgnacja paznokci może poprawić ich jakość.

Zakażenia grzybicze

Być może zastanawiasz się, czy masz zakażenie grzybicze paznokci. Cóż, istnieje kilka powodów, dla których możesz mieć tę dolegliwość. Jeśli nie dbasz dobrze o swoje paznokcie, mogą one stać się kruche i łatwo pękać. Wśród tych powodów jest chodzenie boso i buty sportowe. Chociaż nie da się zapobiec stopie sportowca, możesz przyjmować doustne leki przeciwgrzybicze, aby zabić grzyba. Doustne leki przeciwgrzybicze mogą działać do 2 miesięcy w przypadku paznokci u rąk i do 3 miesięcy w przypadku paznokci u stóp.

Zakażenie grzybicze rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt z zakażonymi miejscami. Najlepiej unikać dzielenia ręczników z osobami, które już mają tę chorobę. Może ona powodować trwałe przebarwienia i zniekształcenia paznokci. Co gorsza, może rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Choroby zapalne, takie jak cukrzyca, zwiększają ryzyko rozwoju infekcji grzybiczej. Na szczęście dobra wiadomość jest taka, że istnieje wiele sposobów leczenia tego schorzenia.

Podobne treści:  Sylwestrowe wzory na paznokcie - zrób szał na imprezie

Najczęstszym rodzajem infekcji grzybiczej jest dystalna podpaznokciowa onychomikoza. Stan ten występuje, gdy grzyb dermatofitowy infekuje paznokieć. Grzyb zaczyna się w łożysku paznokcia i rośnie na zewnątrz, rozprzestrzeniając się od krawędzi do środka. Infekcja może prowadzić do kruszenia się lub rozdwajania paznokcia. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, może być konieczne usunięcie paznokcia.

Niektóre osoby z grzybiczymi infekcjami palców u stóp lub paznokci mogą również cierpieć z powodu stopy sportowca. Jest to powszechna infekcja grzybicza skóry, głównie w obrębie stóp. Stopa sportowca nie musi być oznaką grzybicy paznokci, ale jest czymś, co należy rozważyć. Jeśli podejrzewasz, że ją masz, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Zdrowe paznokcie są gładkie i nie mają dziurek, natomiast paznokcie z grzybicą są grube i kruche.

Używanie środków czyszczących bez rękawiczek

Używanie środków czyszczących bez rękawiczek może powodować różne problemy, od suchości i pękania po odpryski i złuszczanie. Możesz chronić swoje paznokcie zakładając rękawiczki za każdym razem, gdy używasz chemikaliów lub środków czyszczących, a używanie SLMD Body Seal może utrzymać wilgoć w dłoniach podczas noszenia rękawiczek. Oprócz stosowania rękawiczek można również przyjmować suplementy, aby utrzymać zdrowe i mocne paznokcie. Niedobory witamin i niedobór żelaza są częstymi przyczynami łamliwych paznokci, ale możesz również przyjmować suplementy, które pomogą twoim paznokciom pozostać zdrowymi.

Ważne jest, aby używać rękawiczek za każdym razem, gdy sprzątasz swój dom, zwłaszcza gdy używasz środków czyszczących zawierających alkohol. Używanie tych produktów bez rękawiczek może wysuszyć Twoją skórę i spowodować łamliwość paznokci. Kiedy zmywasz naczynia, używaj gumowych rękawiczek. Ostre substancje chemiczne zawarte w środkach czyszczących i mydle mogą uszkodzić Twoje paznokcie. Dlatego rękawiczki to najlepszy sposób na ochronę dłoni i paznokci oraz zachowanie ich piękna.

Noszenie rękawic jest również ważne, zwłaszcza gdy sprzątasz łazienkę lub kuchnię. Produkty te mogą pozbawić Twoją skórę naturalnej bariery olejowej, przez co będziesz narażony na skaleczenia i podrażnienia. Noszenie rękawiczek chroni wrażliwą skórę przed chemikaliami i bakteriami znajdującymi się na dłoniach. Ponadto, noszenie rękawic pozwala na używanie gorętszej wody. To ochroni Twoje ręce przed uszkodzeniami spowodowanymi przez środki czyszczące. Jednak nie tylko używanie rękawic powoduje łamliwość paznokci.

Inną częstą przyczyną łamliwych paznokci jest używanie środków czyszczących bez rękawic. Produkty te zawierają duże ilości alkoholu, a jeśli nie używasz rękawic, ryzyko wzrasta. Im więcej używasz środków czyszczących bez rękawic, tym więcej chemikaliów będziesz narażony na działanie. Ponadto używanie środków czyszczących bez rękawic może zwiększyć ryzyko wystąpienia łamliwych paznokci. Istnieje jednak kilka sposobów, aby uniknąć używania środków czyszczących bez rękawic.

Podobne treści:  Jakich masek do paznokci używać?

Pogoda

Pogoda może być czynnikiem przyczyniającym się do łamliwych paznokci. Zimne, suche powietrze, które jest tak powszechne w zimie może spowodować, że twoje paznokcie stracą wilgoć, co spowoduje, że będą się łuszczyć lub pękać. To samo dotyczy twoich skórek. Jeśli nie używasz codziennie środka nawilżającego do paznokci, możesz ryzykować łamliwość paznokci. W zimne dni, przed kąpielą, nałóż na paznokcie i skórki wazelinę. Następnie usuń ją za pomocą środka oczyszczającego.

Mroźna pogoda może sprawić, że Twoja skóra i paznokcie będą suche. Twoja skóra będzie bardziej podatna na infekcje, a to spowoduje, że paznokcie staną się łamliwe. Aby uniknąć tych problemów, stosuj odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i odpowiednio zwiększaj dawkę nawilżenia. Klimat wpływa również na krążenie krwi, co oznacza, że Twoje palce mogą skorzystać z większej ilości wilgoci. Utrzymywanie palców w cieple pomoże również zapobiec łamliwości i osłabieniu paznokci.

Zimne powietrze może również uszkodzić Twoje paznokcie. Wysuszenie może spowodować, że Twoja skóra zmieni kolor na żółtawy. Zimno może również sprawić, że Twoje paznokcie staną się kruche i będą się łuszczyć. Powinieneś być świadomy szkód, jakie zima może wyrządzić Twojej skórze i podjąć kroki w celu ochrony przed szkodliwym działaniem zimna. Podejmując odpowiednie środki ostrożności, można zapobiec lub zmniejszyć wpływ zimnej pogody na paznokcie. Pomóc może manicure i pedicure paznokci.

Innym czynnikiem przyczyniającym się do tego jest długotrwałe przebywanie w wodzie. Zmywacze do paznokci i gorące otoczenie pozbawiają paznokcie wilgoci, co prowadzi do ich łamliwości. Stan ten jest bardziej powszechny u osób mieszkających w gorącym, suchym klimacie oraz w miesiącach zimowych. Ponadto nadmierne mycie rąk i ostre chemikalia domowe mogą powodować łamliwość paznokci. Jeśli zauważysz u siebie któryś z tych stanów, powinieneś natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *