Pieczenie stóp – co mówi o tym lekarz?

Pieczenie stóp – co mówi o tym lekarz?

Czy chcesz się nauczyć jak prawidłowo czyścić stopy? Jeśli tak, to potrzebujesz czegoś więcej niż szybki prysznic. Dr Rowland zaleca moczenie stóp w ciepłej wodzie z octem lub solą Epsom. Sól wyciągnie wilgoć ze skóry i stworzy mniej przyjemne środowisko dla rozwoju bakterii. Możesz również nałożyć na stopy mączkę kukurydzianą i namoczyć je w misce z wodą.

Mączka kukurydziana

Możesz zrobić moczenie stóp używając mączki kukurydzianej, pokrywając nią całą stopę. Mączka kukurydziana musi być całkowicie pokryta ciepłą wodą, aby zapewnić całkowite pokrycie. Mączka kukurydziana jest skuteczna w zabijaniu grzyba. Po namoczeniu mączki kukurydzianej należy dokładnie osuszyć stopy. Jeśli masz skłonność do infekcji grzybiczych, powinieneś wypróbować moczenie stóp w mączce kukurydzianej, aby pozbyć się grzyba stóp.

Można ją wykonać za pomocą robota kuchennego lub ręcznie. Jeśli używasz robota kuchennego, pokrój masło na 10 kawałków i dodaj je do suchych składników. Mieszaj opuszkami palców, aż masło dobrze połączy się z mieszanką mączki kukurydzianej. Powtarzaj tę procedurę kilka razy dziennie, aż do usunięcia grzyba. Pieczenie stóp z mąką kukurydzianą można również przeprowadzić, robiąc chleb kukurydziany.

W wielu przepisach możesz zastąpić mączkę kukurydzianą mąką AP. Możesz użyć do 1/3 ilości nazwanej w oryginalnym przepisie. To zastąpienie nie zadziała we wszystkich przypadkach, więc powinieneś eksperymentować z różnymi kombinacjami mąki i dostosować ilości, aby uzyskać właściwą równowagę. Jest to łatwy i tani sposób na wyeliminowanie grzybów i uzyskanie pięknych, zdrowych stóp. Najlepiej używać kamiennie zmielonej mąki kukurydzianej.

Możesz zrobić moczenie stóp z mączki kukurydzianej, aby leczyć grzybicę paznokci. Mieszanka zawiera nieszkodliwe grzyby, które zabijają grzyby zakaźne. Możesz przygotować roztwór mączki kukurydzianej i octu w równych ilościach. Wystarczy namoczyć stopy w mieszance przez około godzinę. Zaleca się, aby zdjąć buty przed rozpoczęciem tego leczenia. Nie ma żadnych skutków ubocznych tego zabiegu.

Podczas pieczenia stóp z mąką kukurydzianą, upewnij się, że używasz zmielonej na kamień żółtej mąki kukurydzianej. Ziarno doda ciasteczkom uroczej tekstury. Możesz też dodać dowolnie wybrane jagody. Ciasto powinno być przygotowane co najmniej dzień wcześniej. Upewnij się, że budyń z mąki kukurydzianej ostygnie, zanim uformujesz go w ciastka. Następnie piecz je przez co najmniej godzinę.

Podobne treści:  Usuwanie zrogowaciałego naskórka na stopach - czy jest bolesne?

Soda oczyszczona

Niezależnie od tego, czy Twoje stopy mają modzele, czy są po prostu ogólnie suche, moczenie stóp w sodzie oczyszczonej może pomóc Ci je naturalnie wyeliminować. Działa ona poprzez zmiękczanie martwej skóry i modzeli. Jednak usunięcie modzeli, które są grubsze, może zająć więcej czasu. Namocz stopy na noc i powinieneś zauważyć znaczną poprawę. Oto kilka wskazówek dotyczących leczenia modzeli:

Umieść 1/2 filiżanki sody oczyszczonej w dużej torbie na zamek błyskawiczny. Włóż sandały do środka torby i mocno zawiąż górę. Pozostaw torbę na miejscu przez co najmniej 48 godzin. Możesz również strząsnąć nadmiar sody oczyszczonej. Działa to dobrze zarówno w przypadku sandałów skórzanych, jak i zamszowych. Możesz użyć tej samej metody co powyżej, aby leczyć stopy powodujące nieprzyjemny zapach. Najlepszym sposobem użycia sody oczyszczonej jest dodanie około dwóch łyżek stołowych do butów, najlepiej tych, które trzymają najwięcej zapachu.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas stosowania sody oczyszczonej na stopy jest to, że może ona podrażnić skórę, jeśli użyjemy jej zbyt dużo. Najlepiej jest rozcieńczyć sodę oczyszczoną przed nałożeniem na skórę. Jeśli używasz tej techniki regularnie, bezpiecznie jest użyć dwóch do trzech łyżek stołowych w kąpieli stóp. Następnie, moczyć stopy w kąpieli przez 15 do 20 minut. Ten zabieg zmiękczy modzele na stopach, a także wyeliminuje wynikający z nich zapach.

Kolejną zaletą stosowania sody oczyszczonej są jej właściwości redukujące nieprzyjemny zapach. Stosowana w połączeniu z solą morską lub solą Epsom może skutecznie neutralizować przykre zapachy i sprawić, że Twoje stopy będą miękkie i wygodne. Właściwości antybakteryjne i oczyszczające sody oczyszczonej sprawiają, że jest ona doskonałym środkiem na śmierdzące stopy, które często są pokryte potem. Metoda ta jest również bardzo przystępna cenowo. Możesz połączyć tę metodę z olejkami eterycznymi, takimi jak olejek z drzewa herbacianego lub z pełnym mlekiem, aby uzyskać jeszcze lepszy rezultat.

Jeśli masz skórę trądzikową, powinieneś spróbować użyć pasty z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Wymieszaj sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny i nałóż ją na twarz. Pokryj problematyczne obszary przed resztą ciała. Spłucz zimną lub ciepłą wodą. Nie wystawiaj pasty na słońce zbyt szybko po jej zastosowaniu. Należy również unikać wystawiania stóp na słońce po zabiegu, aby zapobiec pojawieniu się ciemnych plam.

Podobne treści:  Domowe sposoby na spuchnięte stopy - radź sobie sam

Sól Epsom

Ten prosty domowy środek na popękane i suche stopy to świetny sposób na walkę ze stresem i poprawę nastroju. Bogaty w magnez minerał jest świetny dla Twojej skóry, a także działa jako detoksykator. W połączeniu z sodą oczyszczoną, ta mieszanka jest również kojąca dla twoich stóp i pomaga usunąć bakterie. Powinieneś zawsze mieć pewność, że używasz tego remedium tylko w razie potrzeby. Jeśli masz obawy dotyczące zdrowia, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem procedury.

Moczenie stóp pomaga również w usuwaniu zapachu stóp. Zapach stóp jest częstym objawem nadmiernej ekspozycji na pot i ciepłe, zamknięte środowisko butów. Sól Epsom ma właściwości antybakteryjne, więc może być sprawcą nieprzyjemnego zapachu stóp. Po wymoczeniu pamiętaj, aby stopy były suche i przewietrzyć palce. Ten zabieg jest również świetny do łagodzenia obolałych i zmęczonych mięśni. Poniżej wymieniono niektóre z korzyści płynących z pieczenia stóp z solą Epsom.

Oprócz wspomagania krążenia, moczenie stóp w soli Epsom to świetny sposób na pozbycie się zrogowaciałej skóry i przygotowanie ciała do złuszczania. Kojące uczucie płynące z kąpieli stóp jest relaksującą częścią każdej rutyny oczyszczającej. Dodatkowo, może pomóc w zapobieganiu nieprzyjemnemu zapachowi stóp i przeciwdziałaniu infekcjom grzybiczym. Sól jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z nieprzyjemnym zapachem stóp i infekcjami grzybiczymi. Dodatkowo bogata w minerały sól epsom to świetny sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Minerały i magnez zawarte w soli Epsom pomagają zmniejszyć szorstkie i suche pięty oraz przynoszą ulgę zmęczonym stopom. Jest również korzystna w łagodzeniu bolesności i nieprzyjemnego zapachu spowodowanego przez suchą skórę. Sól ta jest wspaniałym środkiem do moczenia stóp na wieczór przed snem. Po namoczeniu stóp w soli Epsom, można złuszczać pięty za pomocą pumeksu lub szczotki złuszczającej. Może to również sprawić, że twoje stopy poczują się miękkie i czyste, co jest świetnym sposobem na relaks przed snem.

Mączka kukurydziana + woda

Mieszanka mączki kukurydzianej i wody jest przydatna w leczeniu i zapobieganiu grzybicy stóp. Moczenie w mączce kukurydzianej powinno być na tyle grube, aby pokryć całą stopę. Powinno również pokryć cały palec u nogi. Aby być skutecznym, pasta z mączki kukurydzianej musi być stosowana przez godzinę. Aby uzyskać maksymalny efekt, upewnij się, że pokryjesz całą stopę. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się zarodników grzyba na inne obszary.

Podobne treści:  Masaż stóp - rozwiązanie wielu problemów

Pierwszym krokiem w wykonaniu maści do stóp z mączki kukurydzianej i wody jest przygotowanie wiadra lub naczynia. Weź około dziesięciu filiżanek wody i zalej nią mączkę kukurydzianą. Nie mieszaj mieszaniny. Niech stoi przez godzinę lub do momentu, gdy mączka kukurydziana i woda całkowicie się wymieszają. Po godzinie mieszanka powinna wyglądać jak grzyb. W razie potrzeby dodaj jeszcze jedną do dwóch szklanek wody.

Po namoczeniu mączki kukurydzianej ważne jest, aby opłukać stopy wodą. Mączka kukurydziana wysuszy zarodniki grzyba i zabije grzyba. Moczenie w mączce kukurydzianej nie wyleczy grzybicy stóp, ale można je stosować jako środek zapobiegawczy. Należy pamiętać o dokładnym opłukaniu stóp letnią wodą, aby usunąć resztki mączki kukurydzianej.

Mączkę kukurydzianą można kupić w 5-funtowych workach. Sprawdź na opakowaniu, czy jest wzbogacona o witaminę D i wapń. Mączka kukurydziana zachowuje trwałość przez około rok, jeśli jest odpowiednio przechowywana. Przechowuj ją w ciemnym, chłodnym miejscu. Ciepła temperatura spowoduje, że mączka kukurydziana zepsuje się i nabierze nieprzyjemnego zapachu. Przechowuj ją w miejscu niedostępnym dla dzieci lub zwierząt domowych. Jedna torebka będzie zawierała ilość wystarczającą na rok użytkowania.

Innym sposobem na wykorzystanie mączki kukurydzianej jest zrobienie okładu na stopy. Okłady z mączki kukurydzianej to skuteczny i tani sposób na zapobieganie grzybicy stóp. Mączka kukurydziana jest naturalnym środkiem przeciwgrzybicznym, który można stosować na powierzchnie stóp. Upewnij się tylko, że nie zastosujesz jej przypadkowo na gołą skórę lub na jakąkolwiek otwartą ranę. Ten naturalny zabieg pomoże ci pozostać wolnym od grzybów i zdrowym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *