Droga do gładkich stóp – kilka domowych sposobów na popękane pięty

Droga do gładkich stóp – kilka domowych sposobów na popękane pięty

Jeśli cierpisz na suche, popękane stopy, to prawdopodobnie próbowałeś niezliczonych domowych sposobów na popękane pięty i wszystkie zawiodły. Ale jeśli chcesz trwałego rozwiązania, istnieje inny sposób na wygładzenie stóp. Oto kilka z nich:

Soda oczyszczona

Aby uzyskać gładkie stopy, możesz użyć sody oczyszczonej na stopy – Sekcja jest wynikiem badań ekspertów serwisu Poradnik Medyczny. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z ciepłą wodą i moczyć stopy przez około dziesięć minut. Soda oczyszczona pomaga zmiękczyć modzele i odmłodzić stopy. Nie chcesz używać go na twarzy, ale to działa, aby usunąć modzele z twoich stóp. Po namoczeniu stóp, należy pamiętać, aby dokładnie je spłukać. Możesz również użyć sody oczyszczonej do zrobienia peelingu do stóp.

Możesz również zastosować pumeks do stóp, aby usunąć suchą skórę i modzele. Ta naturalna metoda pielęgnacji stóp jest skutecznym sposobem na usunięcie modzeli i innych problemów skórnych. Najlepsze jest to, że nic Cię to nie kosztuje. Możesz go używać przez cały rok, nawet w zimie. Możesz nawet zastosować go do stóp, jeśli nie chcesz używać skarpet. Upewnij się, że robisz to przynajmniej raz w tygodniu, aby uniknąć ich wysuszenia.

Podobne treści:  Uczucie pieczenia w stopach - kiedy się pojawia?

Aloes

Roślina aloesu jest bogata w składniki odżywcze, które są dobre dla Twojej skóry, więc możesz ją wykorzystać jako domowy środek na popękane i suche pięty. Właściwości antyseptyczne aloesu pomagają zwalczać grzyby i bakterie i są często stosowane na suche popękane pięty. Najpierw namocz stopy w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć je i umożliwić żelowi aloesowemu wniknięcie w skórę. Delikatnie wcieraj żel w uszkodzone miejsca.

Możesz również zastosować żel aloesowy bezpośrednio na dotknięte miejsce, ale zawsze upewnij się, że wybierasz rośliny uprawiane organicznie. Możesz również zrobić własne przepisy DIY aloesowej maski do stóp, aby utrzymać zdrowie swoich stóp. Spróbuj zastosować żel codziennie do swoich stóp. Żel aloesowy ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Jeśli masz wrażliwą skórę, spróbuj użyć żelu aloesowego, aby zmniejszyć swędzenie i stan zapalny.

Listerine

Jeśli masz suche popękane pięty, Listerine jako domowy środek na gładkie, elastyczne stopy może być idealnym rozwiązaniem. Zawiera on cztery olejki eteryczne o właściwościach antyseptycznych. Olejki te mogą zabić grzyba, który powoduje stopę sportowca i grzybicę paznokci, a także złuszczać martwe komórki skóry. Listerine zawiera również salicylan metylu, składnik występujący w wielu dostępnych bez recepty środkach przeciwbólowych. Jest on znany jako łagodny środek przeciwzapalny, który również pomaga złagodzić ból.

Podobne treści:  Co może spowodować puchnięcie kostek na stopach? Kilka wskazówek jak zapobiegać obrzękom

Oprócz właściwości przeciwgrzybiczych, płyn do płukania stóp Listerine może być stosowany miejscowo na skórę stóp. Listerine należy nakładać na stopy dwa razy dziennie i moczyć przez 45-60 minut. To moczenie może zabić grzyba i zmniejszyć wygląd wrastających paznokci, ale to trwa kilka miesięcy, aby pracować. Najlepiej jest używać tego środka jako środek zapobiegawczy, ponieważ trwa to kilka miesięcy, zanim warunek zniknie.

Banany

Jeśli chcesz zmiękczyć swoje stopy, spróbuj użyć skórki od banana. Banany zawierają wiele składników odżywczych, które pomagają twoim stopom zachować gładkość. Nałóż skórkę na stopy i pozostaw ją na co najmniej 15 minut. Możesz nawet namoczyć banana w sodzie oczyszczonej, aby uzyskać ten sam efekt. Ale co z wnętrzem? Składniki odżywcze zawarte w bananach mogą uspokoić naczynia krwionośne pod Twoimi oczami, co może pomóc w przypadku opuchniętych oczu.

Oprócz skórki, możesz również użyć tego owocu do leczenia popękanych pięt. Skórka banana zawiera enzymy, które pomagają usunąć martwe komórki skóry i pozostawić miękkie, gładkie stopy. Po prostu pocierać skórkę banana na swoich popękanych pięt i stóp. Pozostawić go na około dziesięć do piętnastu minut i spłukać ciepłą wodą. Powinieneś zobaczyć różnicę w wyglądzie swoich stóp po zaledwie kilku użyciach! Banany są doskonałym źródłem potasu i witaminy A.

Podobne treści:  Choroby skóry stóp

Parafina

Zabieg z użyciem parafiny może sprawić, że Twoje stopy będą miękkie i elastyczne. Zabiegi te wykorzystują parafinę, która topi się w ciągu około sześciu do ośmiu minut. Proces ten jest również szybszy niż w przypadku tradycyjnych systemów, których wykonanie zajmuje od sześciu do 12 godzin. Kolejną zaletą parafiny jest to, że pozostawia mniej bałaganu po zdjęciu skarpetek. Aby stopić parafinę, należy użyć podgrzewacza parafinowego. Aby uzyskać relaksujące doświadczenie, warto zarezerwować zabieg parafinowy w spa.

Zabieg z użyciem parafiny kosztuje od 5 do 20 dolarów w zależności od lekarza i rodzaju użytej parafiny. Parafina jest wykonana z ropy naftowej i wiele marek jest popularnych. Niektóre marki zawierają również zapachy lub oleje, aby wspomóc proces leczenia. Aby uzyskać najlepszy wynik z leczenia parafiną, zastosuj krem przed zabiegiem. Zapewni to, że leczenie będzie trwało tak długo, jak to możliwe, a twoje stopy pozostaną miękkie i gładkie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *