Domowe sposoby na spuchnięte stopy – radź sobie sam

Domowe sposoby na spuchnięte stopy – radź sobie sam

Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie obrzęku stopy i kostki. Ucisk, uniesienie, sól Epsom i NLPZ to tylko kilka z metod, które możesz zastosować w domu. Pierwszy z nich jest najbardziej popularny i koniecznie trzeba go wypróbować. Dodatkowo, jeśli żadna z powyższych metod nie działa, możesz spróbować zastosować lek przeciwbólowy bez recepty, taki jak Advil.

Kompresja

Domowy środek na spuchnięte stopy jest prosty: Podnieś swoje nogi i stopy, aby zmniejszyć ciśnienie. To działa, ponieważ ćwiczenia sprzyjają lepszemu krążeniu. Pomoże to również zapobiec obrzękom w przyszłości. Innym pomocnym domowym środkiem na spuchnięte stopy jest masaż stóp. Zabieg ten pomoże poprawić krążenie i zmniejszyć dyskomfort. Możesz kupić skarpety kompresyjne w aptece, aby pomóc zmniejszyć obrzęk.

Skarpety kompresyjne mogą również pomóc w zapobieganiu obrzękom i bólowi. Działają one poprzez zapobieganie gromadzeniu się płynu w stopach i kostkach. Istnieje wiele różnych rodzajów dostępnych skarpet kompresyjnych, od lekkich do ciężkich. Wybierz taki, który pasuje prawidłowo i pozostać w nim tak długo, jak to pomaga. Być może trzeba będzie używać skarpet kompresyjnych przez trzy do pięciu dni. Jeśli jednak jest to niewygodne, możesz nosić je codziennie przez kilka tygodni.

Elewacja

Jeśli Twoje stopy są spuchnięte i niewygodne, możesz spróbować je podnieść. Pozwoli to na odprowadzenie nadmiaru płynu ze stóp. Możesz również spróbować spać na lewym boku, aby zmniejszyć nacisk na żyły. Alternatywnie, możesz spróbować stanąć w basenie, aby pomóc w obrzęku. Ciśnienie wody pomoże Ci uzyskać ulgę. Jednak przed rozpoczęciem nowego reżimu ćwiczeń powinieneś skonsultować się z pracownikiem medycznym.

Podobne treści:  Egzema na stopach - jak rozpoznać i jak radzić sobie samemu w domu

Należy pamiętać, że obrzęk nóg jest oznaką wielu innych stanów, w tym niewydolności serca, niewydolności nerek, niewydolności wątroby i ciąży. Niemniej jednak, prostym domowym środkiem na spuchnięte stopy jest podnoszenie stóp podczas snu. Pomoże to Twojemu organizmowi pompować krew żylną z powrotem do serca. Ale nie martw się! Nie ma potrzeby wzywania lekarza.

NLPZ

NLPZ na ból spuchniętych stóp mogą przynieść pewną ulgę, ale starsze NLPZ są często trudne do tolerowania. Leki te są dostępne bez recepty, ale zawsze należy porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem jakiegokolwiek leku. Mogą one powodować poważne skutki uboczne i powinny być przyjmowane tylko pod nadzorem lekarza. Jednak miejscowo stosowane leki z grupy NLPZ mogą przynieść ulgę opuchniętym stopom.

NLPZ, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne, mogą zmniejszyć obrzęk i ból w stawach kostki i stopy. Istnieje wiele dostępnych bez recepty wersji tych leków, w tym aspiryna i ibuprofen. Leki te są zwykle podejmowane w małych dawkach przez krótki okres czasu, aby rozwiązać problem zapalenia i bólu. Ale nigdy nie powinny być podejmowane przez długi okres czasu.

Sól Epsom

Aby zmniejszyć obrzęk stóp, wypróbuj sól Epsom. Jest ona stosowana od wieków w leczeniu bólu. Możesz ją kupić w każdej drogerii w Twojej okolicy. Sól Epsom zawiera siarczan magnezu, który dostaje się do organizmu przez skórę. To mineralne moczenie pomaga rozluźnić mięśnie i zwiększyć przepływ krwi. Dobre krążenie krwi jest również korzystne dla zapobiegania spuchniętym stopom. Wystarczy codziennie moczyć stopy w wannie z ciepłą wodą, aby pomóc zmniejszyć obrzęk.

Podobne treści:  Objawy grzybicy stóp - przeczytaj przed wizytą u specjalisty

Oprócz podstawowych warunków medycznych, niektóre czynniki związane ze stylem życia mogą powodować spuchnięte stopy. Słabe krążenie krwi, noszenie ciasnego obuwia i ciąża mogą powodować opuchliznę stóp. Na szczęście możesz leczyć ten problem w sposób naturalny, stosując domowe sposoby z użyciem soli Epsom. Pomocne mogą być również kąpiele w soli Epsom lub moczenie w sodzie oczyszczonej. Możesz również zastosować olejki eteryczne na dotknięte miejsce, aby uzyskać ulgę.

Soda oczyszczona

Jeśli Twoje stopy są spuchnięte, możesz spróbować domowego środka z sodą oczyszczoną. W tym artykule wyjaśnimy, co może zrobić soda oczyszczona. Jest to powszechny składnik gospodarstwa domowego, a jest to bardzo skuteczny sposób leczenia spuchniętych stóp. Zwykła filiżanka sody oczyszczonej dziennie sprawi, że ból ustąpi w ciągu 24 godzin. Soda oczyszczona pomoże również wysuszyć spuchnięte stopy, co również zmniejszy ból.

Możesz się obawiać, że soda oczyszczona może wywołać niepożądane skutki. Na szczęście jest ona ogólnie bezpieczna, gdy jest stosowana z umiarem. Ale pamiętaj, aby sprawdzić z dostawcą opieki zdrowotnej przed użyciem go jako naturalny środek na spuchnięte stopy. Może wchodzić w interakcje z innymi lekami, więc ważne jest, aby zacząć od małej ilości i pracować aż do ćwierć łyżeczki. Należy również sprawdzić zawartość sodu w sodzie oczyszczonej, zanim zaczniesz jej używać. Jest to bardzo wysoka zawartość sodu, więc najlepiej używać go z umiarem. Ocet jabłkowy z cydru

Podobne treści:  Zabiegi upiększające stopy - ile kosztują?

Spuchnięte stopy to jeden z najczęstszych objawów cukrzycy. Problem ten może przeszkadzać w codziennych czynnościach i możesz myśleć, że musisz udać się do lekarza. Jednak dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby, aby poradzić sobie z tym problemem w domu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poradzić sobie z opuchniętymi stopami. Po pierwsze, spróbuj wody z cytryną. Woda z cytryną pomaga wypłukać nadmiar płynu ze stóp. Pomoże Ci to również uzyskać lepsze krążenie w stopach.

Innym domowym środkiem na spuchnięte stopy jest ocet jabłkowy. Ten naturalny domowy środek pomaga złagodzić opuchnięte stopy i kostki w ciągu kilku godzin. ACV ma naturalne działanie absorbujące płyny, co pomaga stopom usunąć nadmiar nagromadzonych płynów. To pomaga zmniejszyć obrzęk i sztywność. Innym dobrym domowym środkiem na spuchnięte kostki jest herbata rumiankowa. Picie herbaty rumiankowej dwa lub trzy razy dziennie może pomóc złagodzić problem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *