Ból stopy w podbiciu

Ból stopy w podbiciu

Jeśli kiedykolwiek miałeś bolesną stopę w instepie, może to być oznaką wielu różnych problemów, w tym Arthritis, Plantar fasciitis, Metatarsalgia, i więcej. Warunki te nie są rzadkie, a 77 procent ludzi doświadcza co najmniej trochę bólu podczas chodzenia lub biegania. Na szczęście istnieje wiele sposobów leczenia tych problemów.

Plantar fasciitis

Jeśli masz plantar fasciitis ból w stopie na instep, może chcesz wiedzieć, jak zapobiec jego pogorszeniu. Na szczęście, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, które sprawią, że Twoja plantar fascia poczuje się lepiej. Pierwszym krokiem jest odpoczynek dla Twoich stóp. Może to być najgorsza część twojego dnia, ale odpoczynek pomoże powięzi leczyć. Innym prostym krokiem jest noszenie wspierających butów. Noszenie butów z podparciem łuku jest również bardzo ważne, a regularne noszenie nowych butów jest ważne dla odzyskania plantar fasciitis.

Jeśli uważasz, że możesz mieć zapalenie powięzi podeszwowej, powinieneś odwiedzić podiatrę. Podolog będzie w stanie przepisać Ci odpowiednie obuwie dla Twojego konkretnego schorzenia i zalecić ćwiczenia, które pomogą Ci przezwyciężyć objawy. W niektórych przypadkach pacjenci mogą zostać skierowani do fizjoterapeuty w celu dalszego leczenia. Fizjoterapeuta może pokazać Ci konkretne ćwiczenia, które pomogą Ci w walce z bólem, a także przepisać wkładki.

Podobne treści:  Maseczki peelingujące do stóp

Powinieneś wykonywać rozciągania i ćwiczenia na stopę, aby złagodzić ból związany z plantar fasciitis na instepie. Ćwiczenia te pomogą wzmocnić mięśnie stopy i poprawić elastyczność stopy. Należy unikać używania chorej stopy przez więcej niż pięć minut na raz, aż do ustąpienia bólu. Twoja powięź podeszwowa powinna być zdrowa i wolna od bólu w ciągu kilku dni.

Metatarsalgia

Metatarsalgia jest częstym schorzeniem stopy, które może dotyczyć biegaczy dystansowych. Jest ona spowodowana zaburzeniem prawidłowej budowy stopy, co powoduje większy nacisk na śródstopie. Dodatkowo buty na wysokim obcasie mogą powodować metatarsalgię. Oprócz noszenia niewłaściwych butów, metatarsalgia jest często spowodowana problemami biomechanicznymi, takimi jak płaskostopie lub wysoki łuk. Nawet niewielkie zmiany w chodzie mogą zmienić sposób, w jaki stopa absorbuje wstrząsy i spowodować większy nacisk na śródstopie.

Poza odpowiednim obuwiem i właściwą pielęgnacją, osoby cierpiące na metatarsalgię powinny również spróbować znaleźć przyczyny swojego stanu. Jeśli istnieje problem ze stopami, taki jak hammertoe, wówczas dodatkowy ciężar wywiera nacisk na śródstopie. Inne warunki, które mogą zwiększyć nacisk na piłkę stopy obejmują zapalenie stawów, zapalenie kaletki i małe złamania stresowe w palcach. Sporty o dużej sile uderzenia mogą również powodować metatarsalgię w stopie. Sportowcy, którzy noszą buty z kolcami są bardziej zagrożeni niż ci, którzy noszą buty wspierające.

Podobne treści:  Palące stopy - dlaczego tak się dzieje?

Biegacze i osoby z wysokimi łukami są w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju metatarsalgii. Ból jest zazwyczaj ostry i boli podczas chodzenia. Pacjenci mogą również odczuwać mrowienie w palcach. Wizyta u lekarza pomoże złagodzić ból i przywrócić normalny zakres ruchu. Na szczęście dostępnych jest wiele zabiegów i ćwiczeń, które pomogą złagodzić objawy metatarsalgii w stopie.

Zapalenie stawów

Nie jest znany lek na zapalenie stawów w stopie, ale nonsurgical opcje leczenia może pomóc zarządzać ból. Obejmują one odpoczynek i lód. Lód należy przykładać do dotkniętego obszaru przez co najmniej 20 minut dziennie. Pamiętaj, aby zawinąć okład z lodu w ściereczkę, aby uniknąć bezpośredniego dotykania skóry. Zapalenie stawów w stopie na podbiciu może być również wynikiem innego schorzenia.

Podobne treści:  Jakie zabiegi na stopy można wykonać w domu?

Kilka różnych rodzajów zapalenia stawów może dotyczyć stopy i kostki. Osoby z objawami zapalenia stawu skokowego lub stawu skokowego górnego powinny zgłosić się do lekarza. Zapalenie stawów w stopie na podbiciu jest jednym z najczęstszych typów tego schorzenia, które zazwyczaj dotyka jednego stawu na stopę. Inne objawy związane z tym stanem obejmują obrzęk i ból. W niektórych przypadkach na stawach mogą tworzyć się ostrogi kostne, które mogą powodować ból i ucisk.

Opcje leczenia zapalenia stawów w stopie mogą być różne, w zależności od nasilenia objawów. Chociaż nie ma konkretnego lekarstwa na zapalenie stawów w stopie, dostępne są metody leczenia, które spowalniają postęp choroby i minimalizują ból. Obejmują one terapię fizyczną, leki i operację. Niektóre osoby mogą odczuwać kłujący ból przy nadepnięciu na instep. Objawy zapalenia stawów stopy mogą być ostre, pulsujące, strzelające lub nawet drętwe i mogą nie występować w tym samym czasie w każdym stawie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *