Maść na opuchnięte stopy – czy pomaga?

Maść na opuchnięte stopy – czy pomaga?

Spuchnięta stopa może być spowodowana przez wiele różnych czynników, w tym czynniki związane ze stylem życia, choroby podstawowe i zbyt ciasne buty. Możesz nie mieć konkretnej przyczyny, ale możesz spróbować domowych sposobów, aby pomóc zmniejszyć obrzęk. Poniżej przedstawiono kilka powszechnych przyczyn i środków zaradczych na spuchnięte stopy. Stosowanie tych środków zaradczych pomoże Ci zmniejszyć obrzęk i ból stóp.

Skarpety kompresyjne zapobiegają gromadzeniu się płynu w kostkach i stopach

Jeśli masz spuchnięte stopy, skarpety kompresyjne mogą być doskonałym rozwiązaniem. Mogą one zapobiec gromadzeniu się płynu w dolnej części nóg i kostek, i mogą być korzystne dla osób, które dużo podróżują lub są na nogach przez długie okresy czasu. Są one również dobrą opcją dla kobiet w ciąży, które często doświadczają spuchniętych stóp. Istnieje kilka różnych przyczyn spuchniętych stóp, które mogą być niewygodne lub bolesne. Są one wynikiem nagromadzenia ciśnienia i płynu w naczyniach włosowatych.

Skarpety kompresyjne działają poprzez wywieranie delikatnego ucisku na nogi i kostki. Ten ucisk zmniejsza ilość dodatkowego płynu w nogach i zachęca do lepszego krążenia krwi. Wykazano również, że zmniejszają one ból i obrzęk nóg. Te skarpetki również wspierać ściany żył, pomagając zmniejszyć stan zapalny i ból. Są one najlepiej noszone codziennie i są zaprojektowane w celu poprawy krążenia krwi do kończyn dolnych. Chociaż nie ma lekarstwa na żylaki, skarpety kompresyjne mogą pomóc w zapobieganiu ich powstawaniu.

Podobne treści:  Nieprzyjemny zapach stóp - z czego się bierze?

Słone jedzenie powoduje opuchnięte stopy

Początek opuchniętych stóp może być spowodowany różnymi czynnikami, w tym uciążliwymi ćwiczeniami lub chorobami stóp. Jednak pierwotną przyczyną problemu jest często lodówka. Zapalenie jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu przed urazem lub uszkodzeniem. Jednak zbyt duży stan zapalny może prowadzić do różnych dolegliwości, w tym zapalenia stawów, chorób serca, udaru i cukrzycy. Należy je odpowiednio leczyć, aby nie uległo pogorszeniu.

Siedzący tryb życia może również przyczyniać się do powstawania obrzęków. Aby uniknąć tego problemu, staraj się robić pięciominutowe przerwy co godzinę i zmniejsz ilość soli, którą spożywasz każdego dnia do mniej niż 1500 mg. Jeśli nie możesz uniknąć spożywania słonych pokarmów, skonsultuj się z lekarzem, który może wykluczyć wszelkie leżące u podstaw choroby lub leki i udzielić pomocnych wskazówek, jak zmniejszyć obrzęk. Na przykład, stosowanie okładów kompresyjnych lub podnoszenie stóp może pomóc w zmniejszeniu obrzęku.

Plantar fasciitis causes swollen feet

Plantar fasciitis to schorzenie dotykające dolnej części stopy. Może powodować ból, zasinienie i obrzęk w określonym obszarze. Ból jest zwykle gorszy rano, gdy po raz pierwszy wstajesz lub po dłuższym staniu. Zapalenie może również powodować obrzęk nerwu powięziowego, co może powodować ból w stopie, kostce i nodze. Chociaż możliwości leczenia są różne, pierwszym krokiem w leczeniu zapalenia powięzi podeszwowej jest zwrócenie się o pomoc do lekarza.

Podobne treści:  Pieczenie stóp - co mówi o tym lekarz?

Chirurgia jest potencjalną opcją leczenia zapalenia powięzi podeszwowej. Jednakże, ta opcja nie zawsze jest odpowiednia dla każdego. Istnieje ryzyko, w tym krwawienia, infekcji i reakcji na znieczulenie. Operacja zmienia również anatomię stopy i kostki i może spowodować uszkodzenie nerwów. Dodatkowo, leczenie może trwać kilka miesięcy lub dwa lata, aby pracować. Ponadto, pacjenci mogą mieć do czynienia z dodatkowymi bolesnymi powikłaniami, takimi jak infekcje i nawracające zapalenie powięzi podeszwowej.

Twardzina powoduje obrzęk stóp

Obrzęk stopy może być jednym z wielu objawów twardziny. Ta choroba autoimmunologiczna wpływa na tkanki łączne, które podtrzymują mięśnie i powodują pogrubienie skóry. Oprócz zgrubienia skóry, pacjenci mogą doświadczyć innych objawów, takich jak problemy żołądkowo-jelitowe i zgaga. Pacjenci mogą również niezamierzenie tracić na wadze. We wczesnych stadiach stan ten można leczyć za pomocą leków miejscowych lub fizykoterapii.

Lekarz musi zdiagnozować twardzinę na podstawie objawów i oznak pacjenta. Diagnoza może być trudna, ponieważ objawy mogą być bardzo podobne do tych występujących w innych schorzeniach. Dokładne badanie fizyczne i wyczerpujący wywiad są najlepszymi narzędziami do postawienia diagnozy. W niektórych przypadkach, badania krwi i badania moczu będą zlecone. Badanie krwi mięśni może być konieczne, aby ocenić zakres zapalenia. Niemniej jednak, jeśli Twoim objawom towarzyszy ból, lekarz może zalecić bardziej specjalistyczną opiekę.

Podobne treści:  Biżuteria dla stóp - kilka propozycji

Uzyskanie komfortu z opuchniętymi stopami

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć opuchnięte stopy, a niektóre z najczęstszych to czynniki związane ze stylem życia i schorzeniami medycznymi. Jednak jeśli masz spuchnięte stopy, mogą one być oznaką czegoś poważnego. Jeśli zauważysz, że twoje stopy puchną wraz z dusznością, bólem w klatce piersiowej lub ciśnieniem w klatce piersiowej, możesz chcieć skonsultować się z lekarzem. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby złagodzić obrzęk.

Podniesienie stóp może pomóc zmniejszyć obrzęk. Samo podniesienie stóp pozwoli na przepływ krwi z powrotem do serca. Może to również pomóc w zmniejszeniu obrzęku w kończynach dolnych. Możesz również wykonywać delikatne ćwiczenia, które pomogą zmniejszyć obrzęk stóp. Kluczem jest, aby zrobić to w chłodnym, klimatyzowanym pomieszczeniu lub w zacienionym miejscu. Możesz również znaleźć ulgę stojąc w basenie, który może wspomóc krążenie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *