Jak walczyć z schodzącą skórą na stopach

Jak walczyć z schodzącą skórą na stopach

Jeśli cierpisz na tę przypadłość, nie jesteś sam. Ten artykuł wyjaśni objaw, leczenie i zapobieganie. Stan ten jest również znany jako egzema. Może być spowodowana zbyt dużą wilgocią na stopach lub nadmierną potliwością. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na jej zwalczenie. Stosując się do poniższych wskazówek, będziesz na dobrej drodze do gładkiej, elastycznej skóry.

Objawy

Sucha skóra może pojawić się w postaci popękanych, białych, a nawet czerwonych plam na stopach. W ciężkich przypadkach mogą również odpadać paznokcie i włosy. Chociaż te objawy nie są tak poważne jak inne, mogą sygnalizować, że mogło dojść do powstania modzeli. Objawy różnią się w zależności od lokalizacji otarcia i wieku. Najczęstszym obszarem dotkniętym tym problemem jest pięta. Problemy te mogą być pogorszone przez wiele czynników.

Podobne treści:  Palące stopy - dlaczego tak się dzieje?

Leczenie

Jeśli Twoja schodząca skóra na stopach jest zaogniona, sucha lub popękana, może to być spowodowane chorobą podstawową. Cukrzyca, uszkodzenie nerwów lub inne schorzenia mogą hamować zdolność skóry do produkcji oleju. Dodatkowo, suchość skóry może być związana z powszechnymi schorzeniami, takimi jak stopa sportowca, łuszczyca czy kontaktowe zapalenie skóry. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź lekarza w celu postawienia diagnozy.

Jedna z metod leczenia suchych, popękanych stóp polega na zastosowaniu miejscowego emolientu. Emolienty wnikają głęboko w skórę, aby złagodzić jej suchość i sprawić, że stanie się miękka i elastyczna. Miejscowo stosowany retinol może pomóc przywrócić naturalną wilgotność suchej skóry. Oprócz właściwości nawilżających, retinol może leczyć i zapobiegać wysypkom i przebarwieniom skóry.

Podobne treści:  Jak prawidłowo obcinać paznokcie u nóg

Zapobieganie

Zapobieganie schodzącej skórze na stopach może wydawać się skomplikowanym procesem, ale istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby uzyskać ulgę i zapobiec dalszym komplikacjom. Po pierwsze, należy nosić odpowiednie obuwie. Pomoże to chronić skórę przed nadszarpnięciem i zniekształceniem. Korzystne jest również zakupienie butów, które mają w sobie wyściółkę. Ponadto, należy unikać noszenia ostrych przedmiotów na stopach. Przedmioty te mogą również wywołać infekcję.

Podobne treści:  Jak zwalczyć strzał na palec

Modzele na stopach to szorstkie płaty skóry, które powstają na stopie w wyniku ucisku i tarcia. Te grube warstwy skóry chronią miękką, znajdującą się pod nimi skórę przed podrażnieniami i są powszechne u większości ludzi. Jednak niektóre osoby są bardziej podatne na powstawanie modzeli niż inne. Ludzie, którzy noszą ciasne buty, nie używają skarpet i mają pewne schorzenia są również bardziej podatni na powstawanie modzeli.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *