Wzrost włosów – Ile rocznych centymetrów więcej włosów potrzebują kobiety?

Wzrost włosów – Ile rocznych centymetrów więcej włosów potrzebują kobiety?

Lekarz mówi, że mężczyźni potrzebują około czterech centymetrów więcej włosów rocznie niż kobiety. Jednak rzeczywista odpowiedź zależy od różnych czynników, takich jak spożywane składniki odżywcze, dieta i poziom stresu. Oto cztery główne czynniki, które są znane z wpływu na wzrost włosów:

Składniki odżywcze

Mieszki włosowe wymagają różnych witamin i minerałów do wzrostu i utrzymania zdrowych pasm. Niedobór tych składników odżywczych może powodować wypadanie włosów. Stan ten znany jest jako telogen effluvium i może być leczony za pomocą zbilansowanej diety. Jeśli martwisz się o utratę włosów, skonsultuj się z ekspertem medycznym, który przepisze Ci odpowiednią dietę. Istnieje wiele produktów spożywczych, które zawierają niezbędne witaminy i minerały, dlatego ważne jest, by spożywać je w odpowiednich ilościach.

Witamina C pomaga organizmowi produkować kolagen, białko, które odgrywa kluczową rolę we włosach. Owoce i warzywa o wysokiej zawartości witaminy C są świetnym źródłem tej ważnej witaminy. Amla jest jednym z najbogatszych źródeł witaminy C, więc upewnij się, że włączysz ją do swojej diety tej zimy. Co więcej, witamina C pomaga organizmowi wchłaniać żelazo, które jest niezbędne do wzrostu włosów. Możesz również włączyć do swojej diety dużo cytryny, dodając ją do soczewicy lub ciecierzycy. Dodanie liści kolendry do soczewicy to kolejny świetny sposób na uzyskanie witaminy C. Dieta

Podobne treści:  Kilka sposobów jak przyspieszyć wzrost włosów

Właściwa dieta dla zdrowych włosów zawiera węglowodany złożone. Te składniki odżywcze pomagają przekształcić białko w komórki włosów i zapewnić im energię. Bez węglowodanów złożonych, organizm będzie konwertował mięśnie na energię, co może spowodować wypadanie. Węglowodany złożone można znaleźć w pełnoziarnistych zbożach, roślinach strączkowych, grochu, pasternaku i ziemniakach. Te rodzaje żywności również dostarczają organizmowi energii, która jest niezbędna dla zdrowych włosów. Regularne spożywanie tych pokarmów pomoże Ci utrzymać zadowolenie i energię przez cały dzień.

Podobne treści:  Jakie są przeciwwskazania do rozjaśniania włosów?

Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 może również pomóc w promowaniu wzrostu włosów. Chociaż potrzeba więcej badań, te niezbędne tłuszcze są ważne dla skóry głowy. Kwasy omega-3 znajdują się w komórkach skóry głowy i pomagają utrzymać nawilżenie włosów. Dobrym źródłem Omega 3 jest awokado, orzechy włoskie i ryby morskie. Pokarmy te są bogate w te niezbędne kwasy tłuszczowe. Omega-3 wspierają również wzrost włosów poprzez zwiększenie poziomu selenu, hormonu, który jest niezbędny dla zdrowych włosów.

Stres

Wzrost włosów to naturalny proces, na który wpływa stres. Stres zmniejsza nasz system odpornościowy i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na choroby. Oznacza to, że mamy mniej energii, aby odżywiać nasze włosy. Kiedy jesteśmy zestresowani, nasze ciało kieruje energię do innych ważnych organów, pozostawiając mniej energii na wzrost włosów. Może to prowadzić do utraty włosów. Na szczęście istnieje wiele sposobów radzenia sobie ze stresem i upewnienia się, że nie wpływa on na wzrost włosów.

Podobne treści:  Zagęszczanie włosów w domu - kilka sposobów na gęstsze włosy

Badania z laboratorium Hsu wykazały, że przewlekły stres powoduje upośledzenie komórek macierzystych w mieszkach włosowych. Te komórki macierzyste są odpowiedzialne za regenerację pigmentu we włosach. Pod wpływem stresu komórki macierzyste przestają rosnąć, co powoduje przedwczesne siwienie włosów. Naukowcy twierdzą, że przewlekły stres uszkadza te komórki macierzyste, uniemożliwiając im wejście w fazę wzrostu. Należy jednak pamiętać, że efekt ten jest tymczasowy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *