Włosy przetłuszczające się – kilka sposobów, by poprawić ich wygląd

Włosy przetłuszczające się – kilka sposobów, by poprawić ich wygląd

Jeśli cierpisz z powodu przetłuszczających się włosów, istnieje kilka sposobów, aby poprawić ich wygląd. Przede wszystkim, upewnij się, że nie używasz ostrych szamponów i odżywek. Unikaj też zbyt częstego dotykania włosów. Jeżeli nadal masz skłonność do przetłuszczania się włosów, używaj łagodnego szamponu i odżywki. Możesz również nałożyć odżywkę na włosy u nasady. Stosując się do tych wskazówek, będziesz na dobrej drodze do uzyskania włosów wolnych od oleju i łatwiejszych do ułożenia.

Zmiana stylu życia może powodować przetłuszczanie się włosów

Jeśli zauważysz, że Twoje włosy są tłuste, czas zmienić styl życia. Zmiana diety może pomóc. Unikaj tłustych potraw i staraj się ograniczyć stosowanie suchego szamponu. Jest to dobry wybór w nagłych przypadkach, ale nie na co dzień. Oleje do włosów gromadzą się na pasmach i mogą powodować nagromadzenie się ich w skórze głowy. Na szczęście istnieją sposoby, by zapobiec tej dolegliwości, dlatego już dziś zmień swój styl życia.

Twoja dieta również może być przyczyną nadmiernej produkcji oleju. Podczas gdy niektórzy ludzie doświadczają przetłuszczania się włosów w sposób naturalny, może ono być spowodowane zmianami w diecie lub zmianami hormonalnymi. Również niektóre leki mogą powodować przetłuszczanie się włosów. Kilka prostych zmian w stylu życia może zapobiec przetłuszczaniu się włosów. Staraj się nie dotykać włosów tak często, jak to możliwe. Regularne szczotkowanie włosów może równomiernie rozprowadzić tłuszcz na pasmach. Jeśli nie jesteś ostrożna, możesz pogłębić problem, dotykając ich częściej.

Podobne treści:  Lista szamponów do włosów przetłuszczających się

Używanie ostrych produktów może powodować przetłuszczanie się włosów

Używanie ostrych produktów może siać spustoszenie w Twoich włosach, powodując ich przetłuszczanie się. Istnieje kilka przyczyn, w tym zmiany hormonalne, dieta bogata w tłuszcze nasycone i stosowanie zbyt dużej ilości produktów do stylizacji. Przetłuszczające się włosy mogą być również wynikiem klimatu, w którym żyjesz. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, aby Twoje włosy mniej się przetłuszczały. Wypróbuj te wskazówki, aby zapobiec przetłuszczaniu się włosów i skóry głowy.

Najczęstszą przyczyną przetłuszczania się skóry głowy jest nadprodukcja sebum przez gruczoły łojowe. Chociaż genetyka może przyczynić się do tego problemu, inne czynniki, takie jak poziom stresu, mogą wywołać nadprodukcję tego oleju. Stosowanie ostrych szamponów i odżywek może również pozbawić włosy i skórę głowy olejków eterycznych i sprawić, że gruczoły łojowe będą produkować więcej oleju. Jeśli masz skłonność do przetłuszczania się skóry głowy, powinnaś rzadziej myć włosy.

Stosowanie odżywki u nasady włosów tłustych

Możesz być zaskoczona, że stosowanie odżywki u nasady włosów tłustych może sprawić, że będą się one bardziej przetłuszczać! Dzieje się tak dlatego, że odżywka ma za zadanie odżywiać końcówki włosów, a nie ich korzenie. Oznacza to, że możesz mieć płaskie i wiotkie pasma. Technika ta może być szkodliwa dla włosów o dużej objętości, ponieważ olej może gromadzić się w mieszkach włosowych. Odżywka może także przetłuszczać włosy i zmniejszać ich objętość.

Podobne treści:  Wspomaganie wzrostu włosów witaminami - lista najlepszych

Stosowanie odżywki jest konieczne, jeśli Twoje włosy się przetłuszczają, ponieważ mogą być trudne do ułożenia. Olej produkowany przez gruczoły łojowe w skórze głowy może blokować mieszki włosowe, co prowadzi do nadmiernego wypadania włosów i łupieżu. Aby uniknąć tych problemów, stosuj odżywkę u nasady włosów. Powinnaś unikać produktów zawierających składniki zapobiegające puszeniu się włosów lub nadające połysk, ponieważ obciążają one włosy. Osoby o właściwościach zwiększających objętość włosów mogą stosować odżywkę, która uniesie i nasyci włosy, zapobiegając ich przetłuszczaniu się.

Stosowanie łagodnego szamponu i odżywki

Stosowanie łagodnego szamponu i odżywki do włosów suchych lub przetłuszczających się może pomóc Twoim włosom odzyskać czystość i zdrowie. Zwykłe szampony zawierają kremowy środek nawilżający, który może pozostawiać osad. Zamiast tego poszukaj szamponu i odżywki przeznaczonej specjalnie do włosów tłustych, które nie będą gromadzić produktu na Twoich włosach. Stosowanie szamponu i odżywki z siarczanami lub alkoholem etylowym może pomóc zmniejszyć przetłuszczanie się włosów, nie pozbawiając skóry głowy naturalnych olejków.

Najlepsze szampony do włosów tłustych zawierają składniki złuszczające i oczyszczające. Niektóre z nich mają w składzie alfa-hydroksykwasy, które usuwają olej ze skóry głowy. Powinnaś unikać szamponów i odżywek na bazie silikonu, chyba że jesteś pewna, że będziesz regularnie myć włosy. Silikony również pokrywają włosy i mogą uniemożliwić działanie szamponu i odżywki zwiększających objętość.

Podobne treści:  Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

Stosowanie oleju kokosowego w walce z przetłuszczającymi się włosami

Olej kokosowy jest dobrym środkiem nawilżającym dla Twoich włosów. Olej ten zmniejsza również łupież i puszenie się włosów. Należy jednak stosować go oszczędnie, a odżywkę należy nakładać później w ciągu dnia. Używanie oleju kokosowego jako szamponu powinno odbywać się z umiarem. Jeśli Twoje włosy są nadmiernie przetłuszczone, może być konieczne kilkukrotne użycie szamponu. Ale dobra wiadomość jest taka, że olej kokosowy ma kilka innych korzyści.

Olej kokosowy jest bezpieczny dla Twoich włosów. Możesz zastosować go jako maskę do włosów i pozostawić na noc. Jest to również świetna odżywka typu leave-in. Najlepiej używać ciepłego oleju kokosowego i nie musisz się martwić, że będzie on zbyt tłusty. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, że nakładasz go tylko na końcówki włosów. Nie nakładaj go zbyt dużo na włosy za jednym razem, gdyż obciąży je i utrudni rozczesywanie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *