Wpływ złej diety na stan włosów – kilka zagadnień

Wpływ złej diety na stan włosów – kilka zagadnień

Dieta bogata w zdrowe tłuszcze i białka jest korzystna dla skóry głowy i włosów. Pokarmy te zawierają niezbędne składniki odżywcze dla zdrowej skóry i włosów oraz zmniejszają produkcję niszczącego mieszki włosowe hormonu dihydrotestosteronu. Również węglowodany pomagają przekształcić białko w komórki włosów. Zdrowa dieta zawiera pełnoziarnisty chleb i płatki śniadaniowe, pszenicę bulgar, groch i pasternak, rośliny strączkowe, brązowy ryż i płatki owsiane, a także świeże owoce i warzywa.

Podobne treści:  Lista szamponów do włosów suchych - przeczytaj naszą recenzję zanim kupisz

Zdrowe tłuszcze promują zdrową skórę i zdrową skórę głowy

Istnieje kilka rodzajów tłuszczów, które są dobre dla organizmu, w tym kwasy tłuszczowe omega-3, wielonienasycone i omega-6. Tłuszcze te mogą pomóc w promowaniu zdrowej skóry i zdrowej skóry głowy. Pomagają one zwiększyć wilgotność skóry i zapobiegają jej wysychaniu. Ważne jest, aby wybrać zdrowe tłuszcze nad niezdrowymi. Ponadto, zawierają one przeciwutleniacze. Związki te są wspaniałe dla organizmu, ale mogą również uszkodzić skórę i włosy. Pomocne mogą być suplementy diety

Podobne treści:  Nakładanie masek do włosów - rób to poprawnie

W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat skuteczności suplementów diety. Jednak wiele z nich jest anegdotycznych i opartych na opinii i osobistych doświadczeniach, a nie badaniach. Ogólnie rzecz biorąc, warto sceptycznie podchodzić do świadectw, niejasnych odniesień do “dowodów naukowych” i twierdzeń, które brzmią zbyt dobrze, by mogły być prawdziwe. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę, że twórcy suplementów mają finansowy interes w promowaniu swoich produktów.

Podobne tematy

Podobne treści:  Jak działa odżywka do włosów?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *