Wspomaganie wzrostu włosów witaminami – lista najlepszych

Wspomaganie wzrostu włosów witaminami – lista najlepszych

Niedobór witaminy E może powodować uszkodzenia nerwów, mięśni i wzroku. Witamina E wspomaga krążenie skóry głowy i zapobiega uszkodzeniu mieszków włosowych przez wolne rodniki. Chociaż istnieje osiem naturalnych form witaminy E, jedyną możliwą do wykorzystania przez organizm jest alfa-tokoferol. Po tym jak organizm wchłania wszystkie osiem form, wątroba wchłania alfa-tokoferol, który pomaga wspierać wzrost włosów.

Biotyna pomaga w produkcji keratyny

Przyjmowanie suplementu biotyny jest doskonałym sposobem na wspieranie wzrostu włosów. Zawiera on biotynę oraz witaminy C i E, które zwalczają wolne rodniki i wspomagają zdrowy wzrost włosów. Biotyna jest składnikiem odżywczym, którego włosy potrzebują, aby produkować więcej włosów. Suplement Biotyna zawiera również białko keratyny i witaminy antyoksydacyjne. Zaleca się, aby przed przyjęciem tego suplementu skonsultować się z lekarzem.

Większość ludzi potrzebuje około 30 mikrogramów biotyny dziennie. Jednak kobiety w ciąży i karmiące piersią wymagają więcej. Chociaż na rynku jest wiele suplementów biotyny, najlepiej wybrać produkt, który zawiera ten składnik odżywczy. Dobrą wiadomością jest to, że suplementy biotyny mają niewiele skutków ubocznych, zwłaszcza jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Chociaż niektórzy ludzie mogą doświadczyć lekkich zaburzeń trawiennych podczas stosowania suplementów biotyny, nie ma większych skutków ubocznych związanych z biotyną.

Podobne treści:  Wzrost włosów u mężczyzn - jak szybko rosną?

Witamina C

Korzyści płynące z witaminy C dla wzrostu włosów są liczne i jest ona korzystna dla wszystkich rodzajów włosów. Jest szczególnie korzystna dla matowych, łamliwych i zniszczonych pasm. Może być stosowany jako miejscowy zabieg na włosy kilka razy w tygodniu, lub jako suplement przyjmowany codziennie. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia bezpiecznej dawki. Witaminę C można łączyć z innymi antyoksydantami, składnikami nawilżającymi i kofeiną, aby jeszcze bardziej pobudzić wzrost włosów.

Witamina C neutralizuje wolne rodniki, które mogą uszkodzić komórki organizmu i spowodować przedwczesne starzenie się. Wolne rodniki mogą pochodzić z promieniowania UV lub z wnętrza organizmu. W obu przypadkach mogą one przyspieszyć starzenie się poprzez wywołanie stresu oksydacyjnego. Ten rodzaj starzenia jest szczególnie szkodliwy dla włosów, które są narażone na działanie wolnych rodników ze źródeł zewnętrznych. Wolne rodniki mogą powodować łamliwość, suchość i wypadanie włosów. Witamina C może zapobiec temu przedwczesnemu starzeniu się, neutralizując wolne rodniki i pomagając organizmowi wchłaniać kluczowe składniki odżywcze.

Żelazo

W ostatnim badaniu naukowcy określili skuteczność doustnej suplementacji żelaza u mężczyzn i kobiet z łysieniem typu męskiego. Grupa suplementująca żelazo poprawiła stężenie ferrytyny w surowicy i PGA o prawie 40%, a grupa kontrolna PS o 37%. Stężenia żelaza w obu grupach mieściły się w normalnym zakresie. Przeprowadzono również badanie z wykorzystaniem siarczanu żelaza do wspomagania wzrostu włosów. Jednak wyniki te nie były istotne statystycznie.

Podobne treści:  Skutki uboczne farbowania włosów - jakie są?

Oprócz przyjmowania suplementów żelaza, kobiety powinny zwiększyć spożycie innych pokarmów bogatych w żelazo. Żelazo zawarte w soczewicy i nasionach sezamu może zwiększyć tempo wzrostu włosów u kobiet. Soczewica i wołowina karmiona trawą są doskonałymi źródłami żelaza. W przypadku mężczyzn, wysokiej jakości suplement diety może zwiększyć poziom testosteronu i poprawić wygląd włosów. Suplement ten jest nie tylko skuteczny, ale również łatwy dla wątroby i nerek. Szpinak

Jeśli chcesz promować wzrost włosów, spróbuj jeść więcej szpinaku. Zawiera on składniki odżywcze, które są niezbędne dla mieszków włosowych, w tym witaminy A, C i mangan. Te składniki odżywcze są również świetne dla zdrowia skóry głowy. Szpinak jest również doskonałym źródłem antyoksydantów. Szpinak zawiera również dużo żelaza, które jest pomocne dla zdrowego wzrostu włosów. Zawiera również wapń, cynk i mangan, które są ważne dla produkcji sebum.

Kilka zielonych warzyw liściastych jest pomocnych dla wzrostu włosów. Zawierają one przeciwutleniacze, które chronią kolagen skóry głowy i wspierają zdrowe mieszki włosowe. Awokado, na przykład, zawiera duże ilości witaminy C, która wspiera zdrowie skóry głowy i włosów. Awokado jest również dobrym źródłem witaminy E, która pomaga zapobiegać suchości i wspomaga wzrost włosów. Awokado zawiera również wiele przeciwutleniaczy, które pomagają w rozwoju włosów.

Podobne treści:  Operacja przeszczepu włosów - jak to wygląda?

Oleje

Możesz zwiększyć wzrost włosów za pomocą olejów zawierających określone witaminy i składniki odżywcze. Istnieje wiele olejów, które mogą to zrobić. Wiele z nich to olejki eteryczne lub olejki nośnikowe. Działają one na jeden z dwóch sposobów: stymulują mieszki włosowe lub tworzą optymalne środowisko dla skóry głowy. Niektóre olejki mogą również utrzymywać włosy w stanie nawilżenia. Możesz również wypróbować kilka z tych produktów, aby sprawdzić, które z nich są najlepsze dla Twoich włosów.

Dobrej jakości olej z witaminą E może wspierać wzrost włosów poprzez zwalczanie stresu oksydacyjnego w mieszkach włosowych. Ma również właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które mogą wspierać zdrową reakcję skóry głowy. Olej z witaminą E może być również dodany do ulubionej odżywki i szamponu, aby dodać blasku włosom. Możesz używać go codziennie lub kilka razy w tygodniu, aby uzyskać optymalne wyniki. Jeśli przyjmujesz jakiekolwiek witaminy lub suplementy, pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego reżimu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *