Odbudowa włosów – badania, które należy wykonać przed przeszczepem włosów

Odbudowa włosów – badania, które należy wykonać przed przeszczepem włosów

Istnieje wiele badań, które należy wykonać przed poddaniem się operacji odtworzenia włosów. Badanie lekarskie i badanie krwi jest niezbędne do przeprowadzenia przeszczepu. Upewnij się, że lekarz zna wszystkie aktualnie przyjmowane przez Ciebie leki. Twój chirurg przeprowadzi również biopsję skóry głowy, aby określić stan zdrowia Twoich mieszków włosowych. Upewnij się również, że znasz skutki uboczne wszystkich leków, które obecnie przyjmujesz.

Wykonanie badania lekarskiego

Wykonanie badania lekarskiego przed zabiegiem przeszczepu włosów jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo zabiegu. Wiele klinik przeszczepu włosów wymaga, aby pacjenci przeszli test na HIV przed poddaniem się procedurze. HIV jest wirusem, który atakuje układ odpornościowy organizmu i utrudnia walkę z infekcjami. Twoja klinika transplantacji włosów wykona test na HIV przed poddaniem się procedurze, aby upewnić się, że jesteś wolny od wirusa i aby zapobiec zarażeniu się chorobą przez innych członków zespołu medycznego. Innym ważnym badaniem będzie badanie na obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B i c, które są wirusowymi infekcjami wątroby, łatwo przenoszonymi przez igły i skalpele.

Oprócz dokładnego badania fizycznego, przed zabiegiem przeszczepu włosów należy wykonać badanie krwi, aby upewnić się, że jesteś zdrowy i nie jesteś zarażony żadną chorobą. Badanie krwi zostanie wykonane w klinice przeszczepu włosów, i będzie sprawdzać poziom cukru we krwi i patogenów przenoszonych przez krew, aby upewnić się, że nie jesteś narażony na infekcje. Zazwyczaj badanie to wykonuje się dzień przed operacją, więc będziesz miał dużo czasu na podjęcie decyzji o poddaniu się przeszczepowi włosów.

Wykonanie biopsji skóry głowy

Wykonanie biopsji skóry głowy przed zabiegiem jest ważne z wielu powodów. Zabieg jest łatwy i szybki. Zazwyczaj już następnego dnia można wrócić do normalnych zajęć. Miejsce szwu zostanie oczyszczone wodą i mydłem przez 10 sekund. Szampon jest w porządku. Przez pierwsze dwa dni należy unikać szamponu z lekami, a po wykonaniu biopsji należy użyć szamponu bez łupieżu. Blizna po biopsji skóry głowy zostanie ostatecznie ukryta przez włosy.

Wykonanie biopsji skóry głowy jest prostym, przeprowadzanym w gabinecie zabiegiem. Lekarz oczyści i znieczuli to miejsce, a następnie użyje narzędzia do biopsji punktowej, aby pobrać niewielki fragment skóry. Ważne jest, aby podczas biopsji pozostać nieruchomo, ponieważ lekarz będzie musiał przeanalizować próbkę. Próbka do biopsji jest zwykle pobierana zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, ale lekarz może pobrać kilka próbek, aby upewnić się, że są one dobrze dopasowane. W niektórych przypadkach lekarz może zastosować miejscowy środek znieczulający, aby znieczulić to miejsce.

Podobne treści:  Pielęgnacja rudych włosów - kilka kroków

Biopsja skóry głowy może być bardzo pomocna, aby upewnić się, że masz odpowiedni rodzaj mieszków włosowych do zabiegu przeszczepu włosów. Procedury te są proste i stosunkowo bezbolesne. Lekarz użyje komputerowego instrumentu zwanego analizą trichometryczną, aby określić stan skóry głowy. Po zdiagnozowaniu konkretnego typu mieszków włosowych, lekarz może zalecić metodę leczenia dla Ciebie.

Wykonanie badania krwi

Przed poddaniem się przeszczepowi włosów kluczowe jest wykonanie badania krwi. Lekarz sprawdzi, czy nie ma w niej wirusa HIV, zapalenia wątroby typu B i zapalenia wątroby typu C, które są wirusowymi infekcjami wątroby, łatwo przenoszonymi przez skalpele lub igły. Jeśli masz którykolwiek z tych warunków, ważne jest, aby uzyskać badanie krwi i omówić go z lekarzem. Zazwyczaj ten test jest wliczony w cenę pakietu przeszczepu włosów. Jeśli jednak masz te warunki, powinieneś zapłacić za niego osobno.

Przed poddaniem się przeszczepowi włosów należy przejść przedoperacyjną kontrolę stanu zdrowia i badania krwi. Celem tych badań jest sprawdzenie ogólnego stanu zdrowia pacjenta i upewnienie się, że operacja przebiegnie zgodnie z planem. Chociaż procedura przeszczepu włosów jest uważana za mało inwazyjną operację kosmetyczną, nadal mogą wystąpić komplikacje. W tym artykule dowiesz się więcej na temat uzyskania badania krwi przed przeszczepem włosów i czego się spodziewać po wynikach.

Kolejną ważną procedurą jest test na glukozę. Jest to ważny krok przed zabiegiem, ponieważ pomaga lekarzowi określić, czy istnieją inne przeszkody do przeprowadzenia zabiegu. Jeśli masz cukrzycę, możesz potrzebować leków, aby utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą. Chociaż nie przeszkadza to w przeprowadzeniu przeszczepu włosów, ograniczy to liczbę przeszczepów, które można mieć. Jest to ważne, aby zapewnić prawidłowe gojenie się rany.

Przyjmowanie leków

Przed udaniem się na przeszczep włosów, należy porozmawiać z lekarzem o wszelkich aktualnych warunkach medycznych, które możesz mieć. Niektóre z nich mogą wymagać przyjmowania pewnych leków, takich jak antybiotyki. Jeśli obecnie przyjmujesz jeden z tych leków, lekarz poinformuje Cię, przez jaki czas powinieneś go kontynuować. Mogą być również przepisane inne leki, takie jak Rogaine lub minoksydyl. Lekarz poinformuje Cię, które z nich należy przyjmować przed zabiegiem i jak długo należy je przyjmować.

Podobne treści:  Zagęszczanie włosów w domu - kilka sposobów na gęstsze włosy

Palenie tytoniu może ograniczać przepływ krwi i może prowadzić do nadmiernego krwawienia. Nadmierne spożycie alkoholu również może spowodować krwawienie. Kokaina może wzmocnić działanie lidokainy, miejscowego środka znieczulającego stosowanego w większości operacji uzupełniania włosów. Inne leki, które mogą powodować blizny to aspiryna, ibuprofen, leki ziołowe, tabletki dietetyczne i inne. Aby przeszczep włosów był bezpieczny, lekarz omówi z Tobą wszystkie przyjmowane leki.

Chociaż powinieneś unikać przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i rozrzedzających krew, to jednak powinieneś przestać przyjmować leki rozrzedzające krew i NSAIDS na tydzień przed zabiegiem. Niektóre z tych leków mogą nasilać krwawienie i należy je odstawić co najmniej tydzień przed zabiegiem. Przyjmowanie tych leków można wznowić dwa dni po zabiegu. Należy również omówić z lekarzem wszelkie inne przyjmowane przez Ciebie leki, aby upewnić się, że będziesz w stanie tolerować zabieg.

Unikanie alkoholu

Aby uzyskać najlepsze wyniki, pacjenci powinni unikać alkoholu przed poddaniem się przeszczepowi włosów. Alkohol może spowodować rozrzedzenie krwi, co może negatywnie wpłynąć na proces gojenia. W ciągu dwóch tygodni przed zabiegiem pacjenci powinni ograniczyć spożycie alkoholu i pić wodę. Powinni również powstrzymać się od spożywania alkoholu po zabiegu. Spożywanie alkoholu może pogorszyć utratę włosów po przeszczepie włosów. Dlatego pacjenci powinni powstrzymać się od picia alkoholu przez okres dwóch tygodni.

Poza spowolnieniem czasu rekonwalescencji, picie alkoholu może powodować infekcje. Alkohol zakłóca działanie leków znieczulających i może zwiększyć poziom bólu podczas operacji. Ponadto alkohol zmniejsza przepływ krwi do przeszczepów. Te problemy sprawiają, że niezwykle ważne jest, aby pacjenci powstrzymali się od alkoholu przed przeszczepem włosów. Przeszczep włosów jest skomplikowaną procedurą i osoba nie powinna pić alkoholu przed zabiegiem.

Zaleca się unikanie picia alkoholu przez jeden do dwóch tygodni przed poddaniem się przeszczepowi włosów. Może to być jednak zbyt długi okres. Spożywanie alkoholu może opóźnić operację. Może to również wydłużyć pobyt w szpitalu i rekonwalescencję. Może również zwiększyć krwawienie i siniaki. Ponadto, spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na proces gojenia się mieszków włosowych. Z tych powodów ważne jest, aby unikać alkoholu przed przeszczepem włosów.

Utrzymanie poziomu cukru we krwi pod kontrolą

Utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi przed przeszczepem włosów jest niezbędne, ponieważ długotrwałe procedury chirurgiczne wymagają dokładnego monitorowania poziomu glukozy. Poziom glukozy powinien być pod kontrolą na dzień przed zabiegiem i ponownie siedem dni po nim. Chirurg sprawdzi również poziom cukru 20 dni po zabiegu metodą FUE. Wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić Twoje nowo przeszczepione przeszczepy.

Podobne treści:  Technika suszenia włosów - Susz włosy tak, by ich nie zniszczyć

Pacjenci z cukrzycą mogą potrzebować specjalnej opieki medycznej przed zabiegiem przeszczepu włosów. Powinni oni mieć regularne monitorowanie poziomu cukru we krwi. Może być wymagane monitorowanie poziomu cukru we krwi przez specjalistę diabetologa przez cały czas trwania zabiegu. Insulina jest przepisywana, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi podczas zabiegu. Zabieg będzie trwał około 8 godzin. Przed i po, pacjenci powinni pić dużo wody. W tym czasie pacjenci powinni zjeść treściwy posiłek. Lekarz wykona badania krwi, aby upewnić się, że są wystarczająco zdrowi do przeszczepu włosów. Pacjenci z cukrzycą będą musieli przyjmować insulinę przed i po zabiegu.

Chociaż operacja przeszczepu włosów jest bezpieczna dla osób z cukrzycą, zdrowa dieta jest niezbędna dla zdrowego wyniku. Jeśli masz cukrzycę, porozmawiaj ze swoim lekarzem o ryzyku związanym z tym zabiegiem i znaczeniu przestrzegania wszelkich specjalnych reżimów dietetycznych. Oprócz przyjmowania leków przeciwbólowych, pacjent z cukrzycą powinien regularnie jeść przed i po zabiegu, aby promować normalne gojenie. Po zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich instrukcji przekazanych przez chirurga.

Wybór kliniki

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze kliniki do przeszczepu włosów kluczowe znaczenie ma higiena i zaawansowanie technologiczne. Ważne jest, aby wybrać klinikę z tych cech, i unikać wszelkich, które mają złą reputację dla swoich pacjentów. Dobra klinika przeszczepu włosów posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej we własnym imieniu, a nie w imieniu chirurga. Poproś klinikę o dowód swojej polisy ubezpieczeniowej i zwróć uwagę na nazwę na polisie, ponieważ powinna ona odpowiadać jej nazwie handlowej. Podczas wstępnej konsultacji chirurg powinien zrobić na Tobie wrażenie, więc szukaj oznak profesjonalizmu. Na przykład, klinika może używać mikroskopu cyfrowego do skanowania obszaru dawcy i przeszczepu.

Przy wyborze kliniki do przeszczepu włosów, ważne jest, aby sprawdzić referencje lekarzy, personelu i obiektu. Upewnij się, że są one akredytowane, i przeczytać opinie klientów, aby zdecydować, czy są one dobre dopasowanie dla Ciebie. Jeśli to możliwe, odwiedź klinikę, aby zobaczyć, czy są one czyste i mają dobrą reputację. Po tym wszystkim, uzyskanie przeszczepu włosów może przywrócić pewność siebie z powodu utraty włosów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *