Suplementy na odżywienie paznokci – jakie są najlepsze?

Suplementy na odżywienie paznokci – jakie są najlepsze?

Jeśli szukasz poprawy zdrowia swoich paznokci, powinieneś pomyśleć o dodaniu suplementu żelaza. Chociaż wykazano, że suplementy żelaza poprawiają zdrowie paznokci, niektórzy ludzie mogą być wrażliwi na te składniki. Żelazo znajduje się w białku zwierzęcym, zieleni liściastej, fasoli, orzechach i nasionach. Dodanie suplementów witamin B12 do diety może również pomóc organizmowi w absorpcji żelaza. Żelazo i B12 są ostateczną parą mocy dla zdrowych paznokci. Inni gracze sił to cynk i B12.

Collagen-boosting capsules

Suplement, który zwiększa produkcję kolagenu może pomóc Ci wyhodować silne paznokcie, bez ryzyka skutków ubocznych. Kolagen jest produkowany w organizmie, a najlepszym jego źródłem jest Twoje własne ciało. Możesz również zwiększyć produkcję tego białka poprzez zwiększenie diety i ograniczenie niezdrowych nawyków życiowych. Ponadto suplementy kolagenowe mogą zwiększyć wzrost Twoich paznokci i zmniejszyć prawdopodobieństwo ich odpryskiwania lub pękania – Fragment ten pochodzi bezpośrednio z wiedzy fachowej autorów portalu Ekostyl Życia. Ale jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie ilości kolagenu w Twoim organizmie?

Kolagen jest ważny dla zdrowia kości i stawów. Może również wspierać wzrost paznokci i włosów. Chociaż możesz uzyskać kolagen w swojej diecie, nie jest on przyjazny dla wegan. To dlatego, że kolagen pochodzi od zwierząt, więc nie możesz go po prostu zjeść. Suplementy kolagenowe mogą pomóc Twojemu organizmowi wchłonąć składniki odżywcze, których potrzebuje do wzrostu zdrowych paznokci i włosów. Tak więc, jeśli próbujesz zachować młodość i czuć się pięknie, suplementy kolagenowe mogą być najlepszym wyborem dla Ciebie.

Wybór odpowiedniego suplementu jest ważny. Upewnij się, że wybierasz taki, który zawiera tylko najwyższej jakości składniki. Ważne jest, aby wybrać suplement, który jest wolny od dodatków i konserwantów. Upewnij się również, że suplement zawiera składniki organiczne, niemodyfikowane genetycznie i wegańskie. Jeśli nie jesteś pewien, czy suplement jest dla Ciebie dobry, upewnij się, że został przetestowany przez niezależną stronę trzecią, taką jak NSF.

Podobne treści:  Jak przyspieszyć regenerację paznokci

Niektóre suplementy kolagenowe są produkowane ze źródeł morskich, podczas gdy inne są z wołowiny. Te z ryb mogą być bardziej biodostępne niż te z wołowiny. Niektóre mogą zawierać inne składniki, takie jak witamina C, która wspomaga produkcję kolagenu, oraz kwas hialuronowy, który pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Te suplementy mogą mieć nieprzyjemny smak, ale nie będą miały wpływu na siłę twoich paznokci. Jeśli nie lubisz smaku, wiele z nich jest teraz dostępnych w smakach, które przemówią do twojego podniebienia.

Suplementacja kolagenem może również przynieść korzyści twojemu układowi sercowo-naczyniowemu. Niektóre badania sugerują, że przyjmowanie suplementu kolagenowego może pomóc Ci w zapobieganiu chorobom układu krążenia, zmniejszyć sztywność tętnic i zwiększyć poziom cholesterolu HDL. Może również poprawić zdrowie Twoich paznokci. Korzyści płynące z suplementów kolagenowych są liczne, ale w większości brakuje dowodów naukowych na poparcie ich twierdzeń. W razie wątpliwości warto porozmawiać z zarejestrowanym dietetykiem.

Wiele osób nie wie, że kolagen jest niezbędny dla zdrowych paznokci. Jednak wspaniała para zdrowych paznokci to pewna oznaka dobrego zdrowia. Kolagen jest kluczową częścią naszej skóry, ścięgien i mięśni. Kolagen jest niezbędny aby Twoje paznokcie wyglądały pięknie i lśniąco. Jeśli masz dobry zapas kolagenu, twoje paznokcie będą mocne i długie. Będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie i pewnie, jeśli masz zdrowe paznokcie.

Biotyna

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie paznokci jest przyjmowanie suplementu biotyny. Ten rodzaj suplementu jest dostępny w formie tabletek i składa się z unikalnego połączenia składników odżywczych, w tym witaminy B17 i 18 aminokwasów. Jest on niewegetariański i niearomatyzowany. Pomaga wzmocnić paznokcie, dzięki czemu są one mocniejsze i bardziej odporne. Suplementy biotyny nie są lekarstwem na łamliwe paznokcie, ale mogą pomóc wzmocnić łamliwe paznokcie i zapewnić im właściwe odżywienie.

Pokarmy bogate w biotynę obejmują wątrobę wołową, szpinak, groszek czarnooki, wzbogacone płatki śniadaniowe i brukselkę. Ponadto biotyna pomaga utrzymać zdrowe czerwone krwinki, które są niezbędne do wzrostu paznokci. Niedostateczna ilość tego składnika może spowodować, że paznokcie staną się słabe lub żółte, kruche lub łuszczące się. Suplementacja jest zalecana, jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości witaminy C w swojej diecie.

Podobne treści:  Usuwanie skórek z płytki paznokcia krok po kroku

Biotyna znajduje się w wielu multiwitaminach. Bezpiecznie jest przyjmować suplementy biotyny jako dodatek do codziennej diety, ale pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu. Biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, więc najlepiej jest uzyskać spożycie biotyny poprzez dietę. Ważne jest, aby pamiętać, że Biotyna może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Dobrze jest porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek nowych suplementów, ponieważ biotyna może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami.

Niektóre leki mogą odwadniać organizm, dlatego ważne jest, aby omówić suplementy biotyny ze swoim lekarzem. Jeśli martwisz się o swoje paznokcie lub przyjmujesz jakieś leki, powinieneś porozmawiać z dermatologiem, który może ocenić stan Twoich paznokci i przepisać odpowiednie suplementy. Niektóre leki na receptę mogą być również pomocne dla zdrowia paznokci. Istnieje kilka dobrych suplementów, które można przyjmować doustnie, a wiele z nich nie ma żadnych skutków ubocznych.

Należy pamiętać, że organizm potrzebuje co najmniej 30 mikrogramów biotyny dziennie, a maksymalna dzienna dawka wynosi około 100 mikrogramów. Odpowiednie ilości biotyny możesz uzyskać również z owoców i warzyw, a także z dobrze zbilansowanej diety. Jeśli nie spożywasz wystarczającej ilości tych pokarmów, najlepiej jest przyjmować suplementy biotyny, których dawka wynosi zazwyczaj około 30 mikrogramów dziennie.

Chociaż suplementy biotyny mogą pomóc Ci we wzroście paznokci, mogą również stanowić zagrożenie dla zdrowia. Wysokie dawki biotyny mogą powodować fałszywe wyniki w testach laboratoryjnych. Może to skutkować błędnymi diagnozami lub niewłaściwym prowadzeniem pacjentów. Suplement ten jest często stosowany w połączeniu z innymi lekami, w tym antybiotykami i lekami przeciwpsychotycznymi. Tak więc, ważne jest, aby porozmawiać z dostawcą opieki zdrowotnej przed podjęciem suplementu biotyny.

Podobne treści:  Zabieg proteinowy na paznokcie - jak wykonać?

Suplementy na zdrowe jelita

Fundament dobrego zdrowia zaczyna się w jelitach, gdzie żywność jest trawiona, a składniki odżywcze wchłaniane do organizmu. Ostatnią częścią ciała, która otrzymuje odpowiednie odżywianie jest skóra i paznokcie. Uszkodzona wyściółka jelit ogranicza wchłanianie składników odżywczych i powoduje wiele problemów zdrowotnych, w tym łamliwe paznokcie, łuszczącą się skórę i słabe włosy. Ponadto, uszkodzona wyściółka jelit może powodować słabe paznokcie, które mają pionowe grzbiety.

Jako część naturalnej obrony organizmu, zdrowe paznokcie wymagają odpowiedniej ilości dobrej jakości białka. Suplement z glutaminą może wspomóc wyściółkę jelit, przywracając optymalne odżywienie paznokci. Glutaminian jest doskonałym środkiem na nieszczelne jelita i łagodzi wyściółkę jelit. Należy pamiętać, że ten suplement nie jest lekarstwem na żadną chorobę i nie powinien być stosowany jako substytut porady lekarza.

Zdrowie jelit to wschodzący obszar badań. Chociaż istnieje wiele nieporozumień dotyczących ludzkiej mikrobioty jelitowej, wiele suplementów twierdzi, że pomaga przywrócić zdrowe środowisko jelitowe. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa mikrobiota jelitowa, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję dla swojego zdrowia. Oprócz wspierania zdrowych jelit, poprawa diety jest łatwym sposobem na przywrócenie zdrowej równowagi w jelitach.

Podczas gdy korzyści z przyjmowania suplementu dla zdrowia jelit są jasne, jest coś więcej w tym procesie. Niektóre produkty koncentrują się na jednym konkretnym obszarze zainteresowania, podczas gdy inne skupiają się na szerokim zakresie problemów trawiennych. Należą do nich zaparcia, zgaga i kwaśny refluks. Zdrowie jelit pomaga również zwiększyć poziom energii i poprawić wchłanianie składników odżywczych. A jako bonus, suplementy zdrowia jelit poprawiają jakość Twojej skóry. Możesz chcieć brać jeden z tych suplementów przez kilka tygodni, aby sprawdzić, czy poprawią one twój ogólny stan zdrowia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *