Najlepsze naturalne suplementy dla paznokci

Najlepsze naturalne suplementy dla paznokci

Jeśli szukasz produktu, który odżywi twoje paznokcie, istnieje kilka różnych wyborów dostępnych. Niektóre z najbardziej popularnych to olej z witaminy E, olej z pestek winogron i olej do skórek. Można je wykorzystać w przepisach, aby dodać więcej białka i składników odżywczych do swojej diety. Ale co z najlepszymi naturalnymi suplementami dla paznokci? Oto kilka, które warto wypróbować. Mogą one pomóc naturalnie odżywić paznokcie i poprawić jakość skóry.

Olej z witaminy E

Oprócz właściwości odżywczych, olej z witaminy E jest również dobry dla Twojej skóry, a to samo dotyczy Twoich paznokci. Czysty olejek z witaminą E nakładaj na dłonie i paznokcie dwa razy dziennie. Jeśli nie masz czasu na codzienne nakładanie olejku na dłonie, możesz to robić wieczorem przed snem. Jeśli nie masz czasu na to, możesz zastosować go do paznokci przed snem. Nakładanie go przed snem pomoże olejkowi pozostać na dłoniach i paznokciach przez noc, a Ty będziesz mogła utrzymać go na dłoniach w ciągu dnia.

Podobne treści:  Sylwestrowe wzory na paznokcie - zrób szał na imprezie

Olejek do skórek

Olejek do skórek to rodzaj produktu miejscowego, który ma za zadanie odżywiać i nawilżać skórę wokół paznokci. Olejki te składają się zazwyczaj z oleju owocowego lub orzechowego i są specjalnie nakładane na skórki. Według znanej manicurzystki Michelle Saunders, nakładanie czystego oleju z awokado na końcówki palców i skórki może pomóc je odżywić i zmiękczyć. Olej do skórek zawiera również przeciwutleniacze i witaminę E.

Olej z pestek winogron

Korzyści płynące z oleju z pestek winogron są liczne. Niezbędne kwasy tłuszczowe – kwas linolowy i omega-6 PUFA – pomagają skórze zachować zdrowie, a także są niezbędne dla zdrowej bariery skórnej. Olej z pestek winogron może pomóc w odbudowie kolagenu i elastyny na poziomie komórkowym, a także jest dobrym środkiem nawilżającym dla Twojej skóry. Można go kupić w butelkach 8-oz lub 16-oz.

Witamina C

Kluczowe jest dostarczenie organizmowi suplementów witaminy C, ponieważ jest ona kluczowym elementem w tworzeniu kolagenu. Kolagen nadaje tkankom Twojego ciała siłę i kształt. Kolagen znajduje się w Twoich zębach, skórze i paznokciach. Jeśli nie spożywasz wystarczająco dużo witaminy C, możesz skończyć ze słabymi lub łamliwymi paznokciami. Suplementy witaminy C są świetną opcją dla zdrowia paznokci i pomogą utrzymać je zdrowe i mocne.

Podobne treści:  Przyczyny łamliwych paznokci - poradnik kosmetyczki

Witamina B12

Dietetycy zalecają spożywanie dużej ilości witaminy B12 w diecie, aby promować zdrowe paznokcie. Biotyna jest naturalną witaminą występującą głównie w rybach, mięsie i nasionach, ale wegetarianie mogą potrzebować suplementu, aby uzyskać zalecane dzienne spożycie. Zalecana dzienna dawka witaminy B12 wynosi 2,4 mikrograma, ale suplementy mogą ją przekroczyć. Biotyna znajduje się również w awokado, oleju z awokado, oleju kokosowym i serze. Jajka są dobrym źródłem biotyny i innych składników odżywczych. Zawierają również duże ilości witaminy D i siarki. Awokado oraz inne owoce i warzywa są również dobrym źródłem biotyny. Możesz również jeść ryby, takie jak łosoś, tuńczyk i inne rodzaje.

Witamina A

Program suplementacji w celu odżywienia paznokci należy rozpocząć od dobrej multiwitaminy i oleju rybnego. Multiwitaminy stanowią fundament żywieniowy i powinny zawierać składniki odżywcze, które wspierają zdrowy wzrost paznokci. Dobra multiwitamina zawiera cynk, żelazo, magnez, witaminy z grupy B i niezbędne kwasy tłuszczowe. Inne suplementy obejmują Premtis, MultiGuard(r) Active i MultiMax(r) Advance. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj multiwitaminę z witaminą A.

Podobne treści:  Olejek z drzewa herbacianego na wrastające paznokcie - ulga prawie natychmiast

Biotyna

Wysokiej jakości suplement biotyny może poprawić stan Twoich paznokci, wzmocnić je i wspomóc ich wzrost. Biotyna jest niezbędna dla zdrowych paznokci, ponieważ pomaga w produkcji aminokwasów. Biotyna może pomóc wzmocnić paznokcie, ale może również wpływać na inne układy organizmu. Oprócz odżywiania paznokci, biotyna może również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego. Może również wzmocnić funkcje komórek w twoim układzie odpornościowym.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *