Wzmocnij swoje paznokcie i zagęść paznokcie u stóp

Wzmocnij swoje paznokcie i zagęść paznokcie u stóp

Najczęstszą przyczyną łamania się paznokci jest nadmierna reakcja na drobne urazy. Jest to tak zwany zespół nadmiernego reagowania na drobne urazy. Jeśli jednak uraz jest na tyle poważny, to podlega on pod “Agonię stóp” lub “Fingore”.

Biotyna pomaga wzmocnić i pogrubić paznokcie

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na wzmocnienie i pogrubienie paznokci, biotyna jest doskonałym wyborem. Biotyna pomaga organizmowi wchłaniać tłuszcz, węglowodany i białka i znajduje się naturalnie w wielu pokarmach. Chociaż niedobór biotyny jest rzadki, suplementacja może pomóc wzmocnić i pogrubić łamliwe paznokcie. Oprócz biotyny, inne witaminy z grupy B są niezbędne dla zdrowia Twoich paznokci. Witamina B12 pomaga w absorpcji żelaza i czerwonych krwinek, które są potrzebne dla zdrowych paznokci. Niedobór może powodować niebieską lub brązową pigmentację w paznokciach. Folian przyczynia się również do wzrostu i rozwoju paznokci.

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco stwierdzono, że suplementy biotyny zwiększyły grubość płytek paznokciowych o 25 procent u pacjentów z łamliwymi paznokciami. W badaniu przeanalizowano wszystkie wizyty w gabinecie konsultacji paznokci w okresie sześciu miesięcy. Czterdziestu czterem pacjentom podawano suplementy z biotyną, a trzydziestu pięciu oceniono subiektywnie po okresie sześciu miesięcy. Z trzydziestu pięciu pacjentów, którzy zgłosili poprawę, dwudziestu czterech wykazało klinicznie istotny wzrost grubości, podczas gdy trzynastu nie zgłosiło żadnej zmiany.

Podobne treści:  Czy istnieje łuszczyca na paznokciach? Domowe sposoby na łuszczycę paznokci

Witamina E

Jeśli chcesz zachować zdrowe i piękne paznokcie, powinnaś włączyć do swojej codziennej diety witaminę E. Nie tylko zapobiegnie ona łamaniu się i smugom, ale może również poprawić stan Twoich skórek. Jest to naturalny środek nawilżający, który może być stosowany przez cały dzień i po usunięciu lakieru do paznokci. Witamina E jest również obecna w wielu balsamach do rąk i balsamach do skórek. Możesz nawet zastosować czysty olej z witaminy E do swoich skórek i paznokci.

Kolejną zaletą witaminy E dla Twoich paznokci jest to, że chroni je przed utlenianiem. Wzmacnia ona również naturalną warstwę ochronną na paznokciach. Jest to szczególnie ważne, jeśli regularnie używasz acetonu lub malujesz paznokcie. Witamina E może również zmniejszyć ryzyko łamania się paznokci poprzez zapobieganie kruchości i pękaniu. Witamina E jest również skuteczna dla wzrostu paznokci. Powinieneś stosować ją regularnie, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Niedobory witamin B-complex

Biotyna jest powszechnie stosowaną witaminą, która pomaga Ci wytworzyć więcej energii z pożywienia i jest również korzystna dla wzrostu paznokci. Niedobór biotyny może powodować łamliwość paznokci i może być skorygowany przez dodanie suplementu. Biotyna odgrywa również ważną rolę w produkcji kwasów tłuszczowych. Niedobory biotyny mogą prowadzić do niebieskiej lub brązowej pigmentacji paznokci. Folian jest również ważnym składnikiem odżywczym dla wzrostu i zdrowia paznokci. Jest niezbędny do tworzenia czerwonych krwinek i zapewnia zdrowe krążenie w łożysku paznokcia.

Podobne treści:  Jak sobie radzić z łamliwymi paznokciami

Niedobory witaminy B-kompleksowej B6 mogą również prowadzić do łamliwości paznokci. Witamina ta jest kluczowa dla produkcji kolagenu, który nadaje kształt wielu tkankom, w tym skórze, zębom i włosom. Jeśli twoje paznokcie nie produkują wystarczającej ilości kolagenu, staną się suche i łamliwe. Witaminy B-complex mogą być pomocne dla Twoich paznokci, ale przed zmianą diety lub dodaniem do niej suplementów możesz skonsultować się z lekarzem.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie pozostały w dobrej kondycji, powinnaś rozważyć zwiększenie spożycia omega-3. Te niezbędne kwasy tłuszczowe są częścią błon komórkowych, a także pełnią wiele ważnych funkcji w organizmie. Te kwasy tłuszczowe są również niezbędne dla rozwoju płodu, a także zwalczają stany zapalne i inne warunki związane z pogorszeniem stanu psychicznego. Jednak te kwasy tłuszczowe mają inne zastosowania poza walką z łamaniem paznokci.

Dobrym przykładem tego, jak te kwasy tłuszczowe mogą przynieść korzyści Twoim paznokciom, jest ich działanie nawilżające. Może on wzmocnić funkcję barierową skóry i zapobiec utracie wody. Jest to korzystna cecha dla osób, które cierpią z powodu suchych, spierzchniętych paznokci. Dodatkowo, olej rybny jest skutecznym środkiem nawilżającym i może być stosowany bezpośrednio do paznokci. Oprócz tych korzyści, kwasy tłuszczowe omega-3 mogą być bardzo pomocne dla Twoich włosów, paznokci i skóry.

Podobne treści:  Maść na wrastający paznokieć - jaką stosować?

Cynk

Niedobór cynku w organizmie prowadzi do łamliwych paznokci, które są cienkie i mogą się rozdwajać poziomo. Paznokcie, które łatwo się łamią, mogą również wykształcić linie Beau, czyli wgłębienia w łożysku paznokcia. Takie wgłębienia mogą pojawić się w wyniku urazów lub chorób. Niedobór cynku może również prowadzić do paznokci w kształcie skorupki jajka lub łyżki. Na szczęście suplementy witaminy C mogą pomóc w naprawieniu tego stanu.

W rzeczywistości cynk jest niezbędny do wzrostu zdrowych paznokci. Pomaga on również w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Nieodpowiedni poziom cynku w organizmie może powodować zmęczenie, niską temperaturę ciała i zapalenie języka. Łamliwe paznokcie to tylko jeden z objawów niedoboru cynku. Na szczęście poważny niedobór cynku jest rzadki w większości krajów rozwiniętych. Brak cynku może również prowadzić do dziedzicznej choroby zwanej acrodermatitis enteropathica.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *