Jak założyć klamry na wrastające paznokcie

Jak założyć klamry na wrastające paznokcie

Czy wiesz jak założyć klamry na wrastające paznokcie? Jeśli nie, to powinieneś przeczytać ten artykuł. Obejmuje on objawy, leczenie i domowe sposoby na wrastające paznokcie. Zawiera również informacje o ponad-the-counter leków. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych środków zaradczych dla wrastających paznokci. Po ich zrozumieniu możesz zdecydować, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Wrastające paznokcie mogą być bolesne, ale istnieją sposoby, aby je usunąć.

Symptomy

Wrastające paznokcie mogą być bolesne i wymagają leczenia chirurgicznego. Ich odrastanie może trwać nawet do 4 miesięcy. Domowe sposoby mogą pomóc złagodzić ból, ale należy udać się do lekarza, jeśli nie złagodzą one objawów. Domowe środki zaradcze obejmują moczenie stóp w ciepłej wodzie i noszenie skarpet z miękką bawełną pod spodem. Jeśli paznokieć jest w niewygodnej pozycji, można spróbować moczyć go w letniej wodzie przez 20 minut. Zaleca się unikać dotykania dotkniętego obszaru podczas moczenia, aby zapobiec dalszej infekcji. Alternatywnie można zastosować bezzapachową wazelinę na zakażone miejsce.

Wrastające paznokcie u stóp mogą powstawać z różnych powodów. Mogą być spowodowane urazem lub zaburzeniem kształtu paznokcia – Słowa są rezultatem głębokich przemyśleń specjalistów serwisu Webera. Grzybica paznokci może również powodować nacisk na krawędzie paznokcia, powodując jego wrastanie w bardziej nieprawidłowy kształt. Czasami uszkodzenia mogą być tak poważne, że paznokieć odpada lub staje się tak kruchy, że staje się wrastający. Częsty, niehigieniczny manicure jest główną przyczyną wrastania paznokci.

Wrastające paznokcie występują najczęściej u nastolatków i młodych dorosłych. Mają oni tendencję do większego pocenia się z powodu zmian hormonalnych w okresie dojrzewania i uprawiania sportu. Osoby starsze są również bardziej narażone na wrastanie paznokci. Ich paznokcie są zazwyczaj grubsze i trudniejsze do obcięcia. W takiej sytuacji na brzegu wrastającego paznokcia wyrasta warstwa nowej tkanki, która powoduje ropę i stan zapalny. W wielu przypadkach wrastające paznokcie u nóg goją się same, bez konieczności dalszego leczenia.

Wrastające paznokcie u stóp są bolesne, czerwone i spuchnięte. Nieleczone mogą prowadzić do poważnej infekcji, a nawet zakażenia kości. Osoby z cukrzycą i urazami stóp są szczególnie podatne na powstawanie wrastających paznokci u stóp. Lekarz może usunąć część paznokcia, ale infekcja prawdopodobnie nie ustąpi sama. W najgorszym przypadku paznokieć może powrócić. Jeśli doświadczasz wrastających paznokci u stóp, jak najszybciej udaj się do lekarza.

Podobne treści:  Czerwona sukienka Vs kolor paznokci - który wybrać?

Istnieje wiele domowych sposobów na wrastające paznokcie. Moczenie stopy w ciepłej wodzie z solą Epsom może złagodzić obrzęk i ból. Dotknięty palec można również codziennie moczyć w środku dezynfekującym. Na tym etapie należy unikać przycinania paznokci, ponieważ może to spowodować wtórną infekcję. Chociaż nie ma lekarstwa na wrastające paznokcie u stóp, domowe sposoby mogą pomóc w opanowaniu objawów i zapobieganiu infekcji.

Leczenie

Aby pozbyć się wrastających paznokci, musisz najpierw zdiagnozować ich przyczynę. Jeśli jest ona spowodowana cukrzycą lub słabym krążeniem krwi, natychmiast udaj się do lekarza. Jeśli jest to spowodowane infekcją otaczającą paznokieć, poszukaj leczenia u podologa. Jeśli infekcja ogranicza się do paznokcia, możesz spróbować wyleczyć ją samodzielnie, stosując krem antybakteryjny. Należy również utrzymywać stopy w czystości, aby zapobiec zakażeniu.

Ból związany z wrastającymi paznokciami można złagodzić stosując dostępne bez recepty środki przeciwbólowe i mocząc stopy w ciepłej kąpieli. Możesz również spróbować nosić buty z obszernymi wkładkami, aby złagodzić ból i utrzymać miejsce wrastania w czystości. Jeśli wszystko inne zawiedzie, natychmiast udaj się do podiatry. Chorzy na cukrzycę muszą skonsultować się z podologiem, jeśli ból utrzymuje się i jest silny.

W niektórych przypadkach wrastające paznokcie mogą być leczone poprzez odcięcie części paznokcia. Ten zabieg chirurgiczny znany jest jako częściowe usunięcie paznokcia i jest skuteczny w 98%. Lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe, aby znieczulić dotknięte miejsce. Do cięcia zostanie następnie dołączona substancja chemiczna o nazwie fenol, która zapobiegnie odrastaniu paznokcia. Pacjent otrzyma antybiotyki, jeśli wrastająca część paznokcia zostanie zainfekowana. Dotknięte miejsce zostanie również zdrenowane z ropy.

W przypadku etapu pierwszego zaleca się postępowanie zachowawcze, aby uniknąć operacji. Leczenie chirurgiczne może powodować ból i krótkotrwałą niepełnosprawność. Leczenie to jest również związane z pewnym ryzykiem. Chirurgiczne leczenie wrastających paznokci może być kosztowne i może spowodować nawrót choroby. Tak więc, jeśli jesteś zaniepokojony ryzykiem wrastających paznokci, najlepiej jest szukać profesjonalnej pomocy u specjalisty od stóp. Wtedy będziesz cieszyć się lepszymi paznokciami i życiem bez bólu.

Wrastające paznokcie można znaleźć zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Są one powszechne wśród młodych ludzi i nastolatków, ale niektóre starsze osoby są również zagrożone. Ich skóra jest mniej elastyczna, a paznokcie grubsze, co sprawia, że trudniej je obciąć. Kiedy wrastający paznokieć tworzy się, nowa tkanka będzie rosła wzdłuż krawędzi wrastającego paznokcia, produkując ropę. W skrajnych przypadkach infekcja może doprowadzić do cellulitis.

Podobne treści:  Stylizacja paznokci na wesele - zdjęcia

Domowe sposoby

Istnieje kilka sposobów leczenia wrastających paznokci u stóp w domu, w tym moczenie ich w ciepłej wodzie z solą Epsom. Może to zmniejszyć ból i obrzęk. Zmiękczy również otaczającą skórę. Możesz również zastosować miejscowo leki, takie jak ibuprofen lub acetaminofen, aby zmniejszyć stan zapalny i ból. Inną dobrą opcją jest nić dentystyczna, którą można zastąpić opatrunkiem. Możesz również użyć wacika nasączonego alkoholem trzecią wodą, aby oddzielić paznokieć od fałdu po stronie bocznej.

Innym domowym środkiem na wrastające paznokcie jest kurkuma. Kurkuma jest skutecznym środkiem antyseptycznym i przeciwzapalnym. Nałożenie kurkumy na dotknięty obszar zmniejszy ból i przyspieszy gojenie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zastosuj pastę z kurkumy do dotkniętego obszaru trzy razy dziennie. Jeśli ból nie ustępuje, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Aby zapobiec przyszłym infekcjom, spróbuj kurkumy. Zawiera ona witaminę B12.

Innym prostym środkiem zaradczym jest nadtlenek wodoru. Podczas gdy nadtlenek wodoru nie ma zbyt wiele poparcia naukowego, działa cuda. Nałożenie nadtlenku wodoru na dotknięty obszar zmniejsza ból i stan zapalny, a także może zmniejszyć ryzyko infekcji. Jest to również świetny środek dezynfekujący, który może pomóc w zmniejszeniu infekcji. Możesz moczyć stopy w tym roztworze przez maksymalnie 20 minut trzy razy dziennie.

Innym domowym środkiem na wrastające paznokcie jest moczenie stóp w ciepłej wodzie. Ciepło pomoże infekcji odejść. Następnie, można zastosować bandaża na zakażonym obszarze. Jeśli niepokoi Cię ból, powinieneś jak najszybciej poszukać pomocy medycznej. Wrastający paznokieć może być bolesny i może wymagać leczenia. Jednak dzięki kilku prostym czynnościom możesz złagodzić ból i infekcję w domu.

Stosowanie soli Epsom to kolejny świetny sposób na zmniejszenie bólu i stanu zapalnego. Zawiera ona wysokie stężenie magnezu, który może pomóc w infekcji i zmniejszyć obrzęk. Aby moczenie w soli Epsom było bardziej skuteczne, mocz stopy w ciepłej wodzie przez piętnaście do dwudziestu minut dwa razy dziennie. Powtarzaj to trzy do czterech razy w tygodniu, a powinieneś zauważyć pewną poprawę. Można również kupić maści, które zwalczają infekcje grzybicze.

Podobne treści:  Czy soda oczyszczona pomaga na wrastające paznokcie?

Leki bez recepty

American College of Foot and Ankle Surgeons odradza stosowanie “chirurgii łazienkowej” w leczeniu wrastających paznokci. Zbyt krótkie lub zbyt długie obcięcie paznokcia może pogorszyć stan. Ponadto, może to prowadzić do kolejnych wrastających paznokci w przyszłości. American Academy of Dermatology ostrzega również przed wydłubywaniem wrastającego paznokcia, co może doprowadzić do przerwania skóry i umożliwienia przedostania się bakterii. Może to doprowadzić do bolesnej infekcji.

Acetaminofen (Tylenol) jest powszechnie stosowanym lekiem na wrastające paznokcie u stóp. Jest on bezpieczny w użyciu, ale może mieć skutki uboczne, w tym zaburzenia żołądkowo-jelitowe i ból brzucha. Jeśli wrastający paznokieć jest zainfekowany, powinieneś rozważyć użycie maści z antybiotykiem. Może ona zmniejszyć ryzyko zakażenia i sprzyjać gojeniu się zakażonego palca, ale powinna być stosowana tylko po zabandażowaniu zakażonego palca. Nie należy stosować więcej niż zalecana dawka, ponieważ może to prowadzić do poważnych powikłań.

Roztwór soli Epsom może również pomóc w leczeniu wrastających paznokci. Roztwór soli Epsom jest naturalnym środkiem, który może złagodzić stan zapalny i ból. Sól rozpuści wrastający paznokieć i zmniejszy ból. Możesz również moczyć stopy w ciepłej wodzie, aby zmniejszyć obrzęk i ból. Innym zabiegiem jest zastosowanie wazeliny do dotkniętego obszaru. Trzymanie stóp w skarpetach i butach podczas leczenia zmniejszy szanse na przyszłe problemy.

Jednym z alternatywnych środków do leków bez recepty na wrastające paznokcie jest ocet jabłkowy. Jest to dobrze znany środek ludowy na wiele problemów i znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, antyseptycznych i łagodzących ból. Innym skutecznym domowym sposobem jest moczenie stopy w kąpieli z ciepłą wodą zawierającą ćwierć filiżanki octu jabłkowego. Po tym zabiegu należy dokładnie osuszyć stopę.

Jeśli infekcja jest poważna, należy odwiedzić lekarza. Możesz wymagać doustnych antybiotyków. W ciężkich przypadkach może być konieczne częściowe usunięcie paznokcia. Jeśli masz uporczywe wrastające paznokcie, lekarz może zalecić operację. Leki bez recepty na wrastające paznokcie nie są skuteczne w przypadku wrastających paznokci, ale mogą pomóc złagodzić dyskomfort i ból. Należy unikać noszenia butów, które ściskają palce.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *