Rozpoznaj grzybicę na stopach i zwalcz ją samodzielnie

Rozpoznaj grzybicę na stopach i zwalcz ją samodzielnie

Rozpoznaj grzybicę na stopach nie jest rzadką infekcją. W większości przypadków może trwać od dwóch do czterech tygodni. Infekcja ta jest bardzo podobna do stopy sportowca i swędzenia pośladków. Jednak, jeśli wiesz, czego szukać, możesz skutecznie z nią walczyć. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci leczyć grzybicę i zapobiec jej powrotowi. Możesz również spróbować tych wskazówek, aby zapobiec zakażeniu w pierwszej kolejności.

Diagnozowanie grzybicy

Oprócz konsultacji z lekarzem, możesz spróbować walczyć z grzybicą samodzielnie. Samodzielne zdiagnozowanie grzybicy na stopach wymaga, abyś zadbał o kilka kwestii. W pierwszej kolejności musisz zrobić porządek w swoim domu. Spróbuj zrobić wiosenne porządki, aby pozbyć się wszelkich nieużywanych przedmiotów. Pranie i suszenie nieużywanych przedmiotów może pomóc zmniejszyć ryzyko ponownego zakażenia.

Innym skutecznym naturalnym sposobem leczenia jest kąpiel w soli Epsom. Zawiera ona naturalne właściwości przeciwgrzybicze i jest bezpieczna dla dzieci i dorosłych. Możesz stosować ją miejscowo lub używać jako nasączenie do kąpieli. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, skonsultuj się najpierw z aromaterapeutą. Nie stosuj olejków eterycznych u małych dzieci. Możesz chcieć trzymać mieszankę poza zasięgiem dzieci. Jednak olejki eteryczne są bardzo skuteczne w leczeniu grzybicy stóp.

Podobne treści:  Peeling stóp - dlaczego się go robi?

Jeśli lekarz weterynarii podejrzewa, że Twój zwierzak ma grzybicę, natychmiast rozpocznij leczenie. Nie czekaj, aż wynik posiewu będzie pozytywny. Leki doustne mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne. Zamiast tego zdecyduj się na miejscowe kremy i dipy oraz utrzymuj dom w czystości. Gdy pies jest zarażony, powinieneś również sprawdzić swojego kota pod kątem pasożytów. Pasożyty te powodują mikroskopijne uszkodzenia skóry, które mogą sprzyjać rozwojowi grzybicy.

Leczenie grzybicy

Po potwierdzeniu diagnozy, możesz samodzielnie leczyć infekcję, stosując leki przeciwgrzybicze. Leczenie to jest często skuteczne, ale należy postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie. Należy pamiętać, że leczenie może trwać od dwóch do czterech tygodni lub dłużej i należy kontynuować przyjmowanie przepisanych leków przeciwgrzybiczych przez okres do trzech miesięcy. Powinieneś również utrzymywać dotknięte obszary w suchości i czystości, zmieniając codziennie skarpetki i bieliznę.

Aby uniknąć rozprzestrzeniania się grzyba, podczas mycia stóp i pachwin noś stringi pod prysznicem i wodoodporne buty. Często myj ręce ciepłą wodą, detergentem, który zabija grzyby, i często zmieniaj odzież. Używanie mydeł przeciwgrzybicznych na ubraniach może pomóc zmniejszyć ryzyko zarażenia się chorobą od innych. Unikaj dzielenia ręczników, grzebieni, pościeli i ubrań z innymi osobami z grzybicą.

Podobne treści:  Jakie skarpety są zalecane na opuchnięte stopy?

W niektórych ciężkich przypadkach lekarz może przepisać doustny lek przeciwgrzybiczy lub silny krem miejscowy na receptę. Dermatolog może również przepisać doustny lek przeciwgrzybiczny w celu leczenia infekcji. Jeśli leczysz infekcję w domu, pamiętaj, aby nie dzielić się swoimi środkami higieny osobistej z osobami chorymi na grzybicę. Należy również unikać dotykania zainfekowanego miejsca przez inne osoby oraz utrzymywać to miejsce w suchości i cieple.

Zapobieganie grzybicy

Zapobieganie grzybicy na stopach zaczyna się od utrzymywania w czystości przedmiotów osobistych. Oznacza to, że nie należy dzielić ręczników, mat kąpielowych ani ubrań z innymi osobami z infekcją. Należy również codziennie zmieniać skarpetki i bieliznę oraz unikać dotykania stóp swoich i innych osób. I, oczywiście, zawsze utrzymuj stopy w suchości. Jeśli uważasz, że masz grzybicę, odwiedź lekarza, aby uzyskać odpowiednie leczenie. Jeśli jeszcze jej nie masz, zacznij od tych wskazówek:

Podobne treści:  Czy warto robić paznokcie hybrydowe?

Umyj ręce po kontakcie ze zwierzętami domowymi. W miarę możliwości używaj rękawiczek. Jeśli musisz zajmować się zwierzęciem z grzybicą, odkurzaj teren tak często, jak to możliwe, aby usunąć zainfekowaną sierść lub płatki skóry. Powinieneś również umyć swój sprzęt sportowy lub ubrania w gorącej wodzie, a następnie dokładnie wysuszyć. Nigdy nie należy mieszać środków czyszczących z lekami na grzybicę, ponieważ mogą one wytwarzać szkodliwe gazy. Możesz również porozmawiać z lekarzem, jeśli zauważysz łysiejące plamy lub owrzodzenia na stopach.

Zakażenia spowodowane przez grzyby mogą rozprzestrzeniać się z jednej części ciała na drugą. Ważne jest, aby myć ręce wodą z mydłem, ponieważ grzyb, który powoduje grzybicę, rozwija się w wilgotnych, ciepłych miejscach. Może być przekazywany innym poprzez ubrania, ręczniki i pościel. Poza stopami, twoje ubranie i buty mogą również przenieść infekcję na inne części ciała.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *