Paznokcie hybrydowe – jakie są ich zalety?

Paznokcie hybrydowe – jakie są ich zalety?

W porównaniu z klasycznymi lakierami do paznokci, lakiery hybrydowe oferują nowy blask. Trudniej je podrobić, ale też wyglądają świeżo i są tańsze od klasycznych lakierów do paznokci. Wzmacniają również płytkę paznokcia, dzięki czemu są mniej narażone na złamania. Lakiery żelowe schną pod lampą LED lub UV. Lakiery hybrydowe mogą być nakładane na wierzch tradycyjnych lakierów do paznokci, dzięki czemu trudniej je podrobić.

Lakiery żelowe schną pod lampami UV lub LED

Użycie lampy UV lub LED jest bardzo ważnym krokiem w procesie utwardzania lakierów żelowych. Oba rodzaje emitują promieniowanie, ale lampa UV wykorzystuje specyficzny rodzaj światła, podczas gdy lampy LED wykorzystują inną formę promieniowania. Lampy UV lepiej nadają się do utwardzania wszystkich rodzajów żelowych lakierów, natomiast lampy LED utwardzają tylko lakiery oparte na diodach LED. Możesz wybrać, który typ wolisz, sprawdzając butelkę produktu, aby określić, czy jest on kompatybilny z konkretną lampą. Niektóre marki polecają nawet swoje własne lampy, ponieważ zapewniają one odpowiednią moc dla danej formuły.

Czas potrzebny na utwardzenie żelowego lakieru zależy od rodzaju lampy. Lampy LED są znacznie wygodniejsze w warunkach domowych lub biurowych, ponieważ wymagają tylko kilku minut naświetlania. Jednak lampy LED do paznokci są droższe i nie utwardzają lakierów żelowych na bazie UV. Jeśli chcą Państwo utwardzić dwa różne rodzaje lakierów żelowych, najlepszym rozwiązaniem będzie lampa hybrydowa.

Podobne treści:  Żółty paznokieć - co to znaczy?

Paznokcie akrylowe są trudniejsze do podania jako autentyczne

Chociaż może Ci się wydawać, że nie potrafisz odróżnić, paznokcie akrylowe i żele to to samo. Akryl jest wykonany z mieszaniny płynu i proszku i kształtowany za pomocą pędzelka. Paznokcie żelowe powstają poprzez naniesienie na paznokieć gloopa lub roztworu i utwardzenie go pod lampą UV. Różnica pomiędzy paznokciami akrylowymi a żelowymi polega na zastosowaniu aktywatora. Specjalny aktywator nakłada się pędzelkiem na paznokieć, aby uzyskać efekt przypominający żel.

Chociaż paznokcie akrylowe są bardziej elastyczne i są mniej narażone na złamanie, to jednak znacznie trudniej jest je podszyć pod autentyczne paznokcie hybrydowe. Ponieważ akryl jest porowaty, jest on bardziej podatny na przebarwienia. Trudniej je też usunąć w domu i są bardziej narażone na odpryski. Mimo to zarówno akryle jak i żele mogą wyglądać olśniewająco jeśli są wykonane prawidłowo. Należy jednak zawsze upewnić się, że proces ten został skonsultowany z profesjonalnym stylistą paznokci.

Paznokcie hybrydowe dają błyszczący, świeży wygląd

Paznokcie hybrydowe to jeden z najpopularniejszych trendów ostatnich kilku lat. Są one prawie takie same jak twój normalny klasyczny manicure, ale używają specjalnych lakierów żelowych, które trzeba utrwalić pod lampą. Mogą one trwać do jednego miesiąca przed koniecznością ponownego nałożenia. Można stworzyć wiele różnych efektów, w tym efekt syrenki, efekt kameleona czy kociego oka.

Technika hybrydowa to świetny sposób na nadanie paznokciom świeżego, lśniącego wyglądu bez obawy o odpryskiwanie czy łuszczenie się lakieru. W przeciwieństwie do tradycyjnego lakieru do paznokci, lakier hybrydowy utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni. Po tym okresie paznokieć odrasta w sposób naturalny. Oznacza to, że w tym czasie lakier do paznokci pozostanie na swoim miejscu. Paznokcie hybrydowe są też znacznie tańsze od tradycyjnych lakierów i świetnie nadają się do codziennego noszenia.

Podobne treści:  Co zrobić, gdy po urazie odpada paznokieć? Kilka wskazówek

Paznokcie hybrydowe są tańsze niż klasyczne lakiery do paznokci

Jeśli zastanawiasz się, ile powinnaś wydać na swoje nowe paznokcie, możesz pomyśleć o zdobyciu paznokci hybrydowych. Choć hybrydy są tańsze od tradycyjnych lakierów do paznokci, nie są tak trwałe jak żele. Dlatego większość kobiet wypróbowuje obie opcje zanim zdecyduje się na jedną. Te opcje sztuki paznokci mogą wyglądać niezwykle elegancko i profesjonalnie zastosowane. Ponadto, obie są zaskakująco przystępne cenowo.

Hybrydowe lakiery do paznokci są często droższe niż ich tradycyjne odpowiedniki, ale są również bardziej trwałe. Zachowują swój doskonały wygląd przez dwa tygodnie zamiast jednego. To czyni je popularnym wyborem na specjalne okazje i święta. Ponieważ są one tańsze, możesz wypróbować je przed zobowiązaniem się do trwałego projektu. Paznokcie hybrydowe wymagają również mniejszej ilości zabiegów pielęgnacyjnych. Zmiana lakieru do paznokci jest łatwa w porównaniu do zmiany klasycznego manicure.

Są trwalsze niż żel

Paznokcie żelowe i hybrydowe są zarówno trwałe jak i atrakcyjne, ale jaka jest między nimi różnica? Który z nich jest lepszy? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Poniżej wymieniono kilka zalet i wad każdego z nich. Paznokcie żelowe są najbardziej trwałe i zalecane są do codziennego stosowania, natomiast hybrydowe utrzymują się około tygodnia. Istnieją jednak pewne plusy i minusy każdego rodzaju paznokci. Aby uzyskać więcej informacji, skonsultuj się ze specjalistą w jednej z tych dziedzin.

Podobne treści:  Łamiące się paznokcie - jak temu zaradzić

Jeśli chodzi o trwałość, paznokcie hybrydowe są trudniejsze do usunięcia niż paznokcie żelowe. Mimo, że paznokcie hybrydowe utrzymują się dłużej, musisz użyć pilników, wiertarek i acetonu aby usunąć je w domu. Możesz również dowiedzieć się więcej o przedłużaniu paznokci i dekoracji paznokci hybrydowych poprzez kanał nail-ove YT. Paznokcie żelowe są zazwyczaj bardziej trwałe, ale nie są tak łatwe do nałożenia i usunięcia.

Są łatwiejsze do nałożenia

Lakier hybrydowy łączy w sobie zalety paznokci akrylowych i żelowych w jednej formule. Formuła hybrydowa ma wytrzymałość akrylu, ale elastyczność żelu. Można go nakładać na dwa sposoby: najpierw artystka nakłada lakier bezpośrednio na formę paznokcia, formując go do pożądanego kształtu i długości. Po nałożeniu lakier hybrydowy jest utwardzany pod lampą UV. Druga metoda polega na nałożeniu lakieru żelowego na naturalny paznokieć.

Kolejną zaletą paznokci hybrydowych jest to, że są one bardziej przystępne cenowo. W porównaniu z paznokciami akrylowymi lakier hybrydowy jest mniej podatny na odpryskiwanie lub łuszczenie się, a jego trwałość może wynosić nawet miesiąc. Podczas gdy lakier akrylowy nadal trzeba nakładać ponownie co najmniej raz w tygodniu, lakier hybrydowy można nakładać na paznokcie naturalne raz w tygodniu, aby uniknąć odprysków. Dzięki temu uzyskanie bardziej trwałego manicure jest o wiele wygodniejsze.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *