Poradnik Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku

Poradnik Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku

Paznokcie hybrydowe stają się obecnie jedną z najpopularniejszych form manicure, ponieważ są trwałe i wyglądają zarówno naturalnie, jak i estetycznie. Coraz więcej kobiet wykonuje manicure hybrydowy w domu, korzystając z zestawów DIY, które zawierają lakiery hybrydowe i wszystkie inne niezbędne akcesoria. Osoby początkujące mogą z łatwością wykonać manicure hybrydowy w domu z pomocą tych zestawów. W tym poradniku omówimy kroki związane z tworzeniem manicure hybrydowego, a także jak nakładać i utwardzać top coat hybrydowy.

Nakładanie alkoholu trzeźwiącego

Po wykonaniu manicure i gotowości do nałożenia nowych paznokci hybrydowych, powinnaś usunąć z dłoni resztki lakieru. W tym celu możesz użyć zmywacza do paznokci, który zawiera 100 procent alkoholu. Można go znaleźć w drogeriach i sklepach kosmetycznych, a w zestawie znajduje się pomarańczowy sztyft, blok szlifierski, popychacz do skórek i lampka LED. Następnie przetrzyj paznokcie tym roztworem, aby usunąć resztki lepkiej warstwy.

Aby usunąć paznokcie żelowe możesz użyć zmywacza bezacetonowego – Odkrycie jest efektem wszechstronnej analizy zespołu portalu Poradnik Małżeński. W ten sposób usuniesz lepką warstwę, która może spowodować pękanie paznokci akrylowych. Następnie można nałożyć na paznokcie alkohol. Powinnaś użyć niewielkiej ilości alkoholu, ponieważ zbyt duża ilość alkoholu może spowodować, że Twoje paznokcie hybrydowe będą wysychać, pękać i łamać się. Nałożenie alkoholu na paznokcie po usunięciu lakieru akrylowego może spowodować ich zły wygląd.

Podobne treści:  Jak usunąć lakier z paznokci bez zmywacza?

Nakładanie bezbarwnej bazy

Nałożenie dobrej bazy na paznokcie hybrydowe to klucz do porządnego manicure. Istnieje wiele rodzajów lakierów bazowych do wyboru, w tym opcje bezbarwne, budujące i błyszczące. Jako najbardziej istotny krok w tworzeniu manicure hybrydowego, wybór dobrej nie jest łatwym zadaniem. Jeśli jesteś nowa w dziedzinie paznokci hybrydowych, możesz zastanawiać się, który lakier bazowy będzie dla Ciebie najlepszy. Na szczęście dostępnych jest kilka opcji, a każda z nich ma swoje wady i zalety.

Wybierając lakier bazowy zastanów się jak na Twoje paznokcie może wpłynąć wybrany przez Ciebie kolor. Na przykład, jeśli masz bardzo suche paznokcie, możesz wybrać bazę o właściwościach nawilżających. Jeśli Twoje paznokcie są nierówne, wybierz bazę o właściwościach wypełniających grzbiety, aby nadać kolorowi bardziej równomierną, grubą bazę. Jeśli twoje paznokcie są kruche lub słabe, wybierz formułę, która jest przeznaczona do ich wzmocnienia.

Nakładanie bezbarwnego lakieru nawierzchniowego

Kiedy nakładasz bezbarwny lakier nawierzchniowy, aby zrobić paznokcie hybrydowe, możesz uzyskać znacznie delikatniejszy wygląd niż w przypadku manicure żelowego. Możesz wybrać kolor transparentny, jak Semilac 053 French Pink Milk, który świetnie nadaje się na dzień w pracy lub szkole. Następnie wystarczy nałożyć kolejny bezbarwny top coat. Aby usunąć stary lakier żelowy, możesz użyć wacika nasączonego acetonem.

Podobne treści:  Jak nakładać lakier do paznokci krok po kroku

Pierwszym krokiem do nałożenia lakieru hybrydowego jest nałożenie bezbarwnej bazy. Zapobiega on dostawaniu się powietrza pod lakier do paznokci i utwardza się pod lampą LED UV przez 45 sekund. Drugim krokiem jest nałożenie bezbarwnego top coat’u, który po wyschnięciu może być nieco lepki. Będziesz chciała użyć odtłuszczacza, jeśli Twój lakier hybrydowy po utwardzeniu pozostawia warstwę dyspersyjną.

Utwardzający top coat hybrydowy

Jeśli szukasz wielobarwnego top coat’u do swoich paznokci to dobrze trafiłaś! Ten wyjątkowy produkt posiada wielobarwne drobinki oraz proces utwardzania, który nie wymaga użycia światła. Ten rodzaj top coat jest doskonałym sposobem na osiągnięcie idealnego wykończenia, ale pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wskazówek. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać najlepszy efekt przy stosowaniu lakieru hybrydowego.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, który proces utwardzania jest najlepszy dla Twojego konkretnego zastosowania. Utwardzanie UV jest doskonałym wyborem dla błyskawicznie schnących atramentów, powłok i klejów. Jest ono szybsze niż tradycyjne lakierowanie UV i nie wymaga stosowania lakieru bazowego ani lampy UV. Top coat hybrydowy uszczelni i zabezpieczy Twój manicure i utrzyma się do 10 dni. Jeśli potrzebujesz uzupełnić go wcześniej, możesz nakładać nową warstwę co drugi dzień, ale pamiętaj, aby przechowywać go w miejscu narażonym na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Podobne treści:  Manicure francuski

Usuwanie hybrydowego top coat

Usuń hybrydowy top coat za pomocą acetonu lub zmywacza do żelu/hybrydy. Delikatnym ruchem skrętnym usuń żel/hybrydę z paznokcia. Jeśli pozostaną jakieś resztki, możesz użyć patyczka z drewna pomarańczowego lub Semilac Striper. W razie potrzeby posmaruj dotknięte miejsca olejkiem do skórek. Powtarzaj czynność aż do zakończenia procesu usuwania. Usuwanie lakieru nawierzchniowego trwa co najmniej pół godziny.

Aby usunąć żelowy lakier do paznokci, namocz go w acetonie lub zmywaczu do żelu/hybrydy. Nie jest konieczne używanie do tego procesu specjalistycznych przyrządów. Dodatkowo nie będzie on szkodliwy dla Twoich paznokci. Inna metoda polega na zastosowaniu Okładów żelowych Nail Soak-Off. Są to paski folii aluminiowej i waciki, które należy nasączyć acetonem lub zmywaczem do żelu/hybrydy. Folią aluminiową lub wacikami możesz owinąć każdy paznokieć z osobna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *