Jakie są różnice między paznokciami żelowymi a akrylowymi?

Jakie są różnice między paznokciami żelowymi a akrylowymi?

Być może zastanawiasz się jakie są różnice pomiędzy paznokciami akrylowymi i żelowymi. Oba rodzaje wyglądają świetnie i mają swoje zalety. Paznokcie akrylowe są tańsze niż żelowe, ale paznokcie akrylowe mogą się lepiej zabarwić. Ponadto paznokcie żelowe wymagają do “utwardzenia” światła UV lub LED.

Paznokcie żelowe wymagają światła UV lub LED do “utwardzenia”

Reakcja polimeryzacji światła UV lub LED wytwarza ciepło. Ciepło to nie jest wprawdzie wynikiem tarcia między cząsteczkami, ale reakcja może być zbyt szybka i powodować ból – Sekcja jest wynikiem analizy przeprowadzonej przez redaktorów portalu https://poradnikipodatnika.pl. Może to wynikać z niekompatybilności między żelem a światłem. Proces “utwardzania” paznokci żelowych nie jest procesem szybkim, dlatego należy go odpowiednio zaplanować. Po zakończeniu zabiegu zauważą Państwo błyszczący, wypolerowany wygląd!

Przed rozpoczęciem upewnij się, że Twój technik ma odpowiednią lampę do utwardzania paznokci. Lampa utwardzająca powinna być jak najwyższa, ale pamiętaj, że im wyższa lampa, tym mniejsza jej wydajność. Lampa LED powinna mieć również odblaskowe wnętrze. Moc powyżej 100 jest w porządku, ale niższa moc zajmie więcej czasu aby “wyleczyć” paznokcie. Użycie lampy LED o niskiej mocy spowoduje, że paznokcie będą schły zbyt szybko, dlatego należy wybrać taką o wyższej mocy.

Podobne treści:  Propozycje stylizacji paznokci na Sylwestra

Większość marek lakierów żelowych wymaga lampy UV lub LED do “utwardzenia”. Istnieją jednak marki, które mogą być utwardzane bez lampy UV. CND Shellac, na przykład, jest przeznaczony do utwardzania w słońcu, ale niektórzy użytkownicy donoszą, że światła LED zrobić sztuczkę, jak również. Niektóre lakiery żelowe, takie jak OPI Gel, wymagają lampy UV lub LED do “utwardzenia”.

Paznokcie akrylowe plamią się lepiej niż żelowe

Niezależnie od tego czy chcesz aby Twoje paznokcie plamiły się czy nie, istnieje wiele plusów i minusów akrylu i żelu. Największą zaletą akrylu jest jego odporność na plamy. Ten rodzaj koloru paznokci może utrzymywać się do dwóch tygodni i można go łatwo usunąć za pomocą acetonu i dobrego środka do czyszczenia paznokci. Z drugiej strony żel ma o wiele krótszy czas utrzymywania się, więc może nie być odpowiedni dla klientek o wrażliwej skórze.

Kolejną wadą jest to, że paznokcie akrylowe mogą łatwiej ulec przebarwieniu. Paznokcie te są trudniejsze do usunięcia niż żel ponieważ ich cząsteczki są porowate. Ponieważ są one porowate, barwniki i zmywacze mogą wnikać w akryl. Akryle są jednak znacznie tańsze niż żel i są łatwo dostępne. Paznokcie akrylowe mogą jednak łatwo ulec przebarwieniu i mogą okazać się niewygodnie grube. Może to prowadzić do uszkodzenia łożyska paznokcia.

Podobne treści:  Zabieg proteinowy na paznokcie - jak wykonać?

Inną wadą akryli jest to, że plamią się one lepiej niż żel. Jeśli zdecydujesz się na lakier żelowy, będziesz musiała usunąć wierzchnią warstwę akrylu, aby nałożyć wybrany przez siebie kolor. Jedyną dobrą rzeczą w akrylach jest to, że można je stosować na żelu polski, jeśli chcesz zmienić swój kolor. W przeciwieństwie do tego, lakier żelowy nie będzie trzymać się akrylu. Nie warto więc tego robić jeśli nie jest się pewnym czy kiedykolwiek będzie się chciało usunąć lakier z paznokci.

Paznokcie akrylowe są tańsze niż żelowe

Podczas gdy paznokcie akrylowe są tańsze, istnieją pewne wady tych zabiegów. Po pierwsze, paznokcie akrylowe bardzo mocno pachną, zwłaszcza gdy są nakładane. Natomiast większość żeli jest na bazie żywicy, co oznacza, że mają one mniejszy zapach i mogą być nakładane w pomieszczeniach z minimalną wentylacją. Jeśli rozważasz wykonanie paznokci w salonie, być może sensowne byłoby trzymanie się paznokci akrylowych, ale wtedy musiałabyś spędzić czas na wyjaśnianiu artyście paznokci, jaki rodzaj projektu chcesz. I kto wie, może trafisz na początkującą manikiurzystkę, a może na mistrza manikiuru.

Podobne treści:  Onycholiza paznokci

Kolejną ważną różnicą pomiędzy paznokciami akrylowymi i żelowymi jest ich cena. Te pierwsze są znacznie tańsze niż paznokcie żelowe. Paznokcie żelowe są dobrym wyborem dla tych, którzy pracują z chemikaliami. Na przykład fryzjer może stosować farby na paznokciach swoich klientek. Wreszcie paznokcie akrylowe są lepsze dla tych, którzy chcą mieć manicure, który nie będzie się łuszczył, odpryskiwał ani podnosił. Nie wymagają one również żadnego czasu na przygotowanie.

Jednak paznokcie akrylowe nie są zbyt trwałe. Typowy pełny zestaw kosztuje od 30 do 60 dolarów. Jednak miesięczne uzupełnienia są o połowę tańsze. Miesięczne wypełnienia kosztują zazwyczaj od 15 do 30 dolarów. Manicure żelowy kosztuje od 25 do 60 dolarów i musi być ponownie nałożony co dwa tygodnie. Możesz również samodzielnie naprawić paznokcie akrylowe w domu, jeśli się złamią. Możesz również zrobić zdjęcie swoich popękanych paznokci, aby udowodnić, że się rozpadły.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *