Skarpety na opuchnięte stopy – czy to dobry wybór?

Skarpety na opuchnięte stopy – czy to dobry wybór?

Skarpety na spuchnięte stopy są wykonane tak, aby ściśle przylegały do stopy i zapewniały mocny nacisk na łydki. Ten mocny ucisk pomaga poprawić przepływ krwi do nóg i łydek. Ten rodzaj kompresji zmniejsza również rozmiar naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne otwierają się, gdy serce pompuje przez nie krew, a następnie zamykają się. Jeśli te naczynia krwionośne nie zamykają się prawidłowo, może dojść do powstania żylaków. Skarpety kompresyjne

zmniejszają obrzęki bez szczypania i odcinania krążenia Skarpety kompresyjne

to skarpety klasy medycznej wykonane z rozciągliwej tkaniny, która ściska nogi, kostki i łydki, aby zwiększyć krążenie krwi i zapobiec jej gromadzeniu się. Zmniejsza to ryzyko obrzęków i zakrzepów, które są często spowodowane słabym krążeniem. Różne style skarpet kompresyjnych zapewniają różne poziomy ucisku, więc lekarz określi typ, który będzie najbardziej skuteczny dla Twojego stanu. Specjalnie zaprojektowane dla pacjentów obłożnie chorych, przeciwzatorowe pończochy uciskowe pomagają zapobiegać zakrzepom poprzez zwiększenie krążenia.

Skarpety uciskowe są zwykle przepisywane pacjentom z obrzękiem limfatycznym. Mogą być niewygodne lub nawet powodować podrażnienie skóry. Choć mogą być skuteczne, nie są odpowiednie dla każdego pacjenta. Jeśli nie jesteś pewien, wypróbuj je przez jeden dzień i zobacz, czy działają dla Ciebie. Nie poddawaj się po tym dniu! Większość ludzi uważa, że skarpety kompresyjne mają pozytywny wpływ. Nie powinieneś rezygnować z ich noszenia, jeśli nie widzisz rezultatów w ciągu kilku dni.

Podobne treści:  Brodawki na palcach - kłopotliwa przypadłość

Najpopularniejsze rodzaje skarpet kompresyjnych są oceniane w mmHg, co jest jednostką ciśnienia stosowaną do pomiaru ciśnienia krwi. Zazwyczaj skarpety kompresyjne mają twardą lub umiarkowaną wartość ciśnienia pomiędzy dziesięcioma a dwudziestoma milimetrami Hg, ale niektóre sklepy specjalistyczne sprzedają opcje o większej kompresji. Para skarpet kompresyjnych powinna być dobrze dopasowana do kostki, ale nie powinna odcinać krążenia.

Zapobiegają one niewydolności żylnej, wysyłając krew z powrotem do serca

Skarpety kompresyjne na spuchnięte stopy mogą pomóc złagodzić dyskomfort i zwiększyć krążenie w nogach i stopach. Pończochy uciskowe stosują stopniowany nacisk na nogi, aby zmusić zgromadzoną krew do przepływu z powrotem do serca. Pomagają one również zmniejszyć obrzęk i zminimalizować rozmiar żylaków. Skarpety uciskowe należy nosić również po operacji, jeśli wystąpią objawy niewydolności żylnej.

Podobne treści:  Co może spowodować puchnięcie kostek na stopach? Kilka wskazówek jak zapobiegać obrzękom

Osoby ze skłonnością do niewydolności żylnej mogą mieć wyższe ryzyko wystąpienia tego zaburzenia. Ponieważ spędzają tak dużo czasu w pozycji stojącej, ludzie, którzy spędzają dużo czasu na nogach mają tendencję do posiadania więcej problemów z żyłami nóg niż inni ludzie. Kobiety są również bardziej podatne na rozwój niewydolności żylnej. Skarpety kompresyjne mogą pomóc w ponownym przepływie krwi.

Jeśli podejrzewasz u siebie CVI, ważne jest, abyś jak najwcześniej poddał się badaniom kontrolnym. Długotrwałe stanie i siedzenie może osłabić i rozciągnąć ściany Twoich żył. Jeśli Twoje stopy stają się spuchnięte, może na nich znajdować się guzek. Zapalenie żył może powodować silny ból i może nawet prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Jeśli masz spuchnięte stopy, Twój lekarz prawdopodobnie zaleci skarpety kompresyjne na spuchnięte stopy.

Łatwiej je założyć

Skarpety na spuchnięte stopy powinny być wystarczająco szerokie, aby pasowały do Twojego rozmiaru buta. Skarpety o bardzo szerokim dopasowaniu są zaprojektowane z dodatkowym materiałem na całej stopie i nodze, aby pomieścić spuchnięte stopy i nogi bez powodowania dyskomfortu. Skarpety te można łatwo zakładać i zdejmować, można je prać w pralce. Są one dostępne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet i występują w sześciu kolorach. Pomagają zapobiegać pęcherzom, które są powszechne w przypadku ciasnych skarpet.

Podobne treści:  Zrogowacenia na stopach - popularne kosmetyki

Skarpety kompresyjne działają na rzecz poprawy krążenia krwi, a także zapobiegają gromadzeniu się płynów w stopach i kostkach. Możesz wybrać skarpety kompresyjne o lekkiej lub średniej wadze. Najlepiej jest zacząć od lekkich skarpet kompresyjnych, aby zmniejszyć dyskomfort i stopniowo zwiększać ich wagę, gdy stopy i kostki stają się spuchnięte. Noś skarpety kompresyjne tak długo, jak długo czujesz się w nich komfortowo.

Skarpety kompresyjne są nieco trudniejsze do założenia i wymagają większej troski. Powinny być zakładane z samego rana i należy je ostrożnie podciągać, aby upewnić się, że są bezpieczne. Można również użyć talku lub balsamu, aby ułatwić ich zakładanie. Aby upewnić się, że mają odpowiedni rozmiar, można użyć miarki do tkanin. Jeśli skarpety są zbyt ciasne, mogą odcinać krążenie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *