Jak usunąć brodawki na stopach

Jak usunąć brodawki na stopach

Istnieje kilka skutecznych środków na brodawki na stopach, w tym olejek z drzewa herbacianego i ocet jabłkowy. Można również zastosować plaster lub filc w kształcie pączka. Aby zmniejszyć dyskomfort związany z brodawkami, możesz zastosować środki przeciwbólowe bez recepty. Jeśli jednak któryś z tych środków zaradczych nie zadziała, należy zasięgnąć porady specjalisty. Jeśli brodawki nie ustępują, spróbuj zamrozić je za pomocą liofilizatora.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to naturalny środek antyseptyczny, który jest często stosowany do usuwania brodawek na skórze. Jest to również skuteczny środek antybakteryjny. Olejek ten jest powszechnie stosowany w przypadku innych dolegliwości, w tym trądziku i przewlekłego zapalenia dziąseł. Może również pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się niektórych wirusów, takich jak grypa. Ponieważ brodawki rozprzestrzeniają się z osoby na osobę, stosowanie olejku z drzewa herbacianego na dotkniętych obszarach może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się tych paskudnych zmian.

Możesz kupić olejek z drzewa herbacianego w różnych stężeniach. Najlepiej jest używać 100 procent, ale zawsze możesz go później rozcieńczyć, jeśli chcesz użyć niższego stężenia. Rozcieńczony olejek z drzewa herbacianego nakładaj na zmienione chorobowo miejsce dwa razy dziennie. W zależności od stopnia zaawansowania brodawki, całkowite zniknięcie brodawki może potrwać kilka tygodni. Aby zastosować olejek z drzewa herbacianego na brodawki, wymieszaj kilka kropli olejku z drzewa herbacianego z jakimś olejem nośnym. Zastosuj go na dotkniętym obszarze dwa razy dziennie i poczekaj kilka dni. Kurzajka zmieni kolor na czarny, ponieważ obumrze.

Innym naturalnym sposobem leczenia brodawek na stopach jest stosowanie olejku kadzidłowego. Zabieg ten działa bardzo dobrze i powinien być stosowany na brodawki codziennie. Jednak olejek kadzidłowy nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią, a także osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew. Olejek goździkowy jest wyciągiem z pąków kwiatowych indonezyjskiego drzewa i jest stosowany jako przyprawa domowa. Posiada właściwości lecznicze, w tym antyseptyczne i przeciwwirusowe, co czyni go doskonałym naturalnym środkiem do leczenia brodawek plantacyjnych i brodawek stopy sportowca.

Oprócz łupieżu, olejek z drzewa herbacianego może również leczyć problemy grzybicze. Stopa atlety, charakteryzuje się okrągłą czerwoną wysypką i często swędzi. Grzybica paznokci, zakażenie grzybicze, powoduje pogrubienie paznokcia i jego przebarwienie. W celu wyleczenia tych dolegliwości należy zastosować konwencjonalne leczenie przeciwgrzybicze.

Podobne treści:  Kosmetyki do zrogowaceń na stopach - jakie wybrać?

Ocet jabłkowy

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się brodawek na stopach jest moczenie chorej stopy w roztworze wody i octu jabłkowego przez 15 minut dziennie. Ocet jabłkowy zawiera od 4% do 8% kwasu octowego, który jest w stanie zabić niektóre bakterie i wirusy. Ważne jest jednak, aby rozcieńczyć roztwór przed nałożeniem go na skórę. Nadmierna aplikacja może spowodować wysypkę lub podrażnienie.

W przeciwieństwie do większości tradycyjnych zabiegów na brodawki, ocet jabłkowy nie jest zalecany do stosowania na otwarte rany, ponieważ może spalić lub podrażnić skórę. Należy również pamiętać, że ocet może powodować skutki uboczne, w tym reakcje alergiczne. Ponieważ roztwór zawiera silny kwas, może być konieczne wypróbowanie kilku zabiegów, zanim znajdziesz najskuteczniejszy dla swoich brodawek. Dermatolog może poprzeć stosowanie naturalnych środków zaradczych jako uzupełnienie konwencjonalnego leczenia.

Ocet jabłkowy można kupić w większości sklepów spożywczych i online. Możesz zastosować roztwór bezpośrednio na brodawkę lub użyć aplikatora z bawełnianą końcówką. Następnie nałóż roztwór na dotknięte miejsce na co najmniej godzinę – lub dłużej, jeśli masz czas. Powinieneś nosić bandaż dla bezpieczeństwa i aby uniknąć pęcherzy. Ocet jabłkowy może powodować pulsowanie, obrzęk i czernienie skóry.

Jeśli nie jesteś pewien, jak pozbyć się brodawek na stopach za pomocą cydru jabłkowego, oto jak zrobić to bezpiecznie i szybko. Najpierw musisz rozcieńczyć ocet jabłkowy, który jest silnie kwaśny. Będziesz chciał rozcieńczyć ocet z wodą, tak aby nie był zbyt szorstki na skórze. Po tym, zastosować mieszaninę do dotkniętego obszaru, przykryć go bandażem i pozostawić na kilka godzin.

Krioterapia

Krioterapia jest częstą opcją leczenia brodawek na stopach. Zabieg jest skuteczny w usuwaniu brodawek bez blizn. Jednak leczony obszar może wydawać się jaśniejszy lub ciemniejszy po krioterapii. Możliwe jest również, że brodawki pojawią się ponownie, więc mogą być wymagane dodatkowe sesje leczenia. Ważne jest, aby przed poddaniem się krioterapii skonsultować się z lekarzem.

Protokół stosowany do krioterapii obejmował harmonogram leczenia o wysokiej intensywności. Obejmował on jedną sesję co dwa tygodnie lub w razie potrzeby, aż do całkowitego usunięcia brodawek. Zabieg polega na przesuwaniu kawałka waty nasyconej ciekłym azotem nad brodawką, aż pojawi się zamrożona aureola o średnicy około dwóch milimetrów u podstawy brodawki. Następuje to zwykle w ciągu dwóch do dziesięciu sekund.

Podobne treści:  Palące stopy - dlaczego tak się dzieje?

Zabieg może być bardzo bolesny, więc należy być na to przygotowanym. Jednak ryzyko powstania blizn jest minimalne. Kurzajka może stać się czerwona lub pokryta pęcherzami. Obszar ten będzie bolał przez kilka dni po zabiegu, ale zagoi się. Jeśli masz uporczywe brodawki, może trzeba mieć do pięciu zabiegów. Procedura ta jest zazwyczaj droższa niż pozostałe dwie, więc należy rozważyć koszty przed zdecydowaniem się na nią.

Jeśli masz ciężki przypadek brodawek na stopach, krioterapia może być dobrym rozwiązaniem. Zabieg ten polega na zastosowaniu ekstremalnego zimna na dotkniętym obszarze, co zabija wirusa i pozwala skórze się zagoić. Procedura może wymagać kilku sesji, w zależności od wielkości brodawki. Lekarz zaleci najlepszy przebieg leczenia dla Ciebie. Jeśli nie chcesz poddać się operacji, krioterapia jest bezpieczną i skuteczną opcją leczenia.

Spray zamrażający

Używanie sprayu zamrażającego do usuwania brodawek na stopach to łatwy i szybki sposób na pozbycie się kłopotliwych brodawek. Wykorzystuje on precyzyjne rozpylanie gazu zamrażającego, aby wycelować w kurzajkę aż do jej rdzenia, pozostawiając zdrową skórę. Spray jest idealny do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia. Jest łatwy do zastosowania i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Proces zamrażania jest prostym zabiegiem – wystarczy namoczyć zainfekowane miejsce w ciekłym azocie i zaaplikować go za pomocą wacika. Ciekły azot aplikuje się w chore miejsce za pomocą specjalnej butelki z rozpylaczem lub wacika. W dotyku przypomina kostkę lodu przyklejoną do skóry. Przez kilka dni może być odczuwane pieczenie i gorąco, więc bądź przygotowany na dyskomfort. Powinieneś powtórzyć procedurę dwukrotnie, jeśli wcześniej nie zadziałała dla Ciebie. Jeśli twoje brodawki są grube, może być konieczne usunięcie trochę dodatkowej skóry. W tym celu stosuje się specjalny przyrząd.

Pojedyncze zastosowanie sprayu Freeze jest zazwyczaj skuteczne zarówno w przypadku brodawek zwykłych, jak i brodawek typu verruca. Całkowite zamrożenie brodawki zajmie około 10-14 dni. Kurzajka prawdopodobnie odpadnie sama, ale pod nią może powstać blister. Pęcherz może ulec zakażeniu, jeśli go dotkniesz, więc pamiętaj, aby osuszyć zakażone miejsce przed jego usunięciem.

Jeśli chciałbyś użyć sprayu Freeze do usunięcia brodawek na stopach, mądrze jest skonsultować się z lekarzem rodzinnym w celu uzyskania właściwej diagnozy i leczenia. Produkty do usuwania brodawek bez recepty są dostępne w postaci żeli, plastrów i płynów. Aby je zastosować, trzeba będzie oczyścić zainfekowany obszar z ciepłą wodą i usunąć górną warstwę skóry. Gdy obszar jest czysty i suchy, będziesz następnie zastosować produkt i czekać na to, aby pracować. Produkty bez recepty może trwać kilka tygodni, aby usunąć kurzajkę.

Podobne treści:  Jak działają podkładki pod stopy?

Jod

W niedawnym badaniu oceniano skuteczność jodu w usuwaniu brodawek ze stóp. Uczestnikami tego badania były zdrowe osoby z co najmniej jedną brodawką zwykłą i aż dziesięcioma, w tym nawracającymi. Wykluczono pacjentów, którzy w ciągu 30 dni otrzymali leczenie brodawek, a także osoby z obniżoną odpornością i w ciąży. Spośród 21 uczestników, 14 zostało przydzielonych do aktywnego ramienia badania, natomiast siedmiu umieszczono w ramieniu kontrolnym z nośnikiem. Pacjenci otrzymywali schemat leczenia przez 12 tygodni.

Inną skuteczną opcją leczenia jest miejscowy roztwór kwasu salicylowego. Działa on poprzez usuwanie warstw brodawki na raz. Leczenie to jest najskuteczniejsze w połączeniu z terapią zamrażającą, której celem jest odmrożenie kurzajki w jej najwcześniejszym stadium. Krioterapia wymaga kilku zabiegów i powinna być stosowana wyłącznie pod nadzorem wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. Jeśli masz alergię na ambrozję lub jod, nie powinieneś stosować tego zabiegu.

Jod miejscowy powinien być stosowany w miarę potrzeby i nie dłużej niż przez dziesięć dni. Niemowlęta poniżej miesiąca życia nie powinny być leczone miejscowo jodyną, ponieważ zabieg ten może spowodować podrażnienie oczu. W przypadku pominięcia dawki, należy upewnić się, że lek zostanie zastosowany tak szybko, jak tylko sobie o tym przypomnimy. Nie należy pomijać. Ważne jest, aby być konsekwentnym w stosowaniu.

Innym skutecznym sposobem leczenia brodawek na stopach jest taśma duct tape. Taśma duct tape może być stosowana na brodawkę przez trzy do sześciu dni. W tym czasie brodawka może się zadusić i odkleić. Przezroczysty lakier do paznokci może być również stosowany do kurzajki, która jest uważana za duszenie go. Zanim jednak całkowicie zniknie, może minąć nawet miesiąc. W zależności od stopnia zaawansowania brodawek, możesz chcieć skonsultować się z lekarzem, aby się ich pozbyć.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *