Jak przyspieszyć regenerację paznokci

Jak przyspieszyć regenerację paznokci

Pierwszym krokiem do zrozumienia, jak ludzkie ciało regeneruje nowe paznokcie, jest poznanie molekuł, które promują wzrost paznokci. Laboratorium Ito bada już inne cząsteczki, które mogą pomóc w przyspieszeniu regeneracji, a celem jest ustalenie, czy przeszczep tych komórek macierzystych może przyspieszyć ten proces. Naukowcy planują również zbadać, czy podobny koktajl z komórek macierzystych może pomóc w regeneracji bez potrzeby przeszczepu. Ostatecznie mają nadzieję odtworzyć koktajl komórek macierzystych i wykorzystać go do stymulowania regeneracji u ludzi bez użycia przeszczepów.

Przekąski z orzechów i nasion

Jedzenie większej ilości orzechów włoskich, migdałów i nasion słonecznika jest jednym ze sposobów na szybszą regenerację paznokci. Orzechy te są pełne magnezu i innych niezbędnych minerałów, które są niezbędne dla solidnego wzrostu paznokci. Możesz posypać garść na swoją sałatkę, dodać je do zupy lub wymieszać je z regularną dietą. Chociaż jedzenie tych orzechów i nasion nie powoduje od razu grubszych lub dłuższych paznokci, to jednak pomagają.

Oprócz wspomagania ogólnego stanu zdrowia i poziomu energii, orzechy i nasiona są świetne dla paznokci. Zawierają one również niezbędne składniki odżywcze, takie jak biotyna, krzem i cysteina, które mogą przyczynić się do zdrowego wzrostu kości i paznokci. Owies, który zawiera duże ilości żelaza i folianów, są również doskonałym wyborem. Zawierają one również witaminę A i żelazo, które są niezbędne do wzrostu paznokci.

Dieta bogata w cynk, selen i magnez pomoże organizmowi naprawić uszkodzoną tkankę paznokcia. Cynk i magnez są niezbędne w budowie kolagenu i elastyny, które z kolei pomogą szybciej zregenerować paznokcie. Witamina B pomaga organizmowi wchłaniać wapń. Wapń jest kolejnym kluczem do wzrostu paznokci, więc jedzenie pokarmów bogatych w cynk i magnez pomoże Twojemu organizmowi zachować go więcej.

Podobne treści:  Propozycje stylizacji paznokci na Sylwestra

Unikanie ostrych mydeł

Ważne jest, aby unikać używania mydła do rąk i detergentów do prania ze względu na ich ryzyko wysuszenia paznokci i rąk. Chociaż te skoncentrowane środki czyszczące stosowane w gospodarstwie domowym mogą przeciąć trudne zabrudzenia, mają również działanie wysuszające. Mają one tendencję do usuwania wilgoci i olejków z rąk i paznokci. W rzeczywistości osoby często używające tych substancji są bardziej narażone na wysuszenie paznokci niż inni. Aby uniknąć tego problemu, zawsze używaj rękawic podczas mycia naczyń i nigdy nie myj rąk w wodzie z mydłem.

Down-regulation of two bone morphogenetic protein (BMP) signaling inhibitors

Ostatnie badania wykazały, że down-regulation of two bone morphogenetic protein (BMPs) signaling inhibitors can accelerate the regeneration of nails. Sygnalizacja BMP kieruje komórki macierzyste w stronę różnicowania paznokci. Nie jest jednak jasne, czy aktywna sygnalizacja BMP odgrywa rolę w regeneracji paznokci. W obecnym badaniu stwierdzono, że down-regulacja dwóch inhibitorów sygnalizacji BMP przyspiesza regenerację paznokci w obecności peptydu.

Farmakologiczne działanie rhTGFb1 w rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów jest nieznane, ale wcześniejsze badania sugerują, że BMP mogą hamować osteogenezę. Badacze wstrzyknęli pierwotnym ludzkim osteoblastom adenowirus zawierający konstrukt reporterowy aktywujący receptor Smad1/5/8. W badaniu tym stwierdzili, że inhibitor HDAC zniósł wpływ rhTGFb1 na sygnalizację Smad1/5/8 w osteoblastach.

Podobne treści:  Pielęgnacja paznokci w życiu codziennym - poradnik

Ostatnie badania rhBMPs w chirurgii ortopedycznej wykazały, że połączenie rhBMPs i hydrożelu sulfonianowego może indukować różnicowanie osteogeniczne. Jednak w połączeniu z syntetycznym peptydem pochodzącym z OA, koniugat hydrożel sulfonianowy-siRNA hamuje ekspresję noggin i promuje aktywność endogennych BMP. W rezultacie związek ten może zwiększyć skuteczność osteogenną DBM i stymulować szybkie tworzenie kości.

W metaanalizie BMP badacze stwierdzili, że down-regulacja BMP przyspieszała regenerację paznokci o około połowę. Potrzeba jednak więcej badań, aby potwierdzić ich skuteczność w praktyce klinicznej. Do weryfikacji tych wyników potrzebne są kolejne RCT o wysokiej jakości metodologicznej. Tymczasem BMPs okazały się skuteczniejsze od tradycyjnych metod w przyspieszaniu regeneracji paznokci.

INTEGRA (r) template

Szablon Integra(r) Template to zaawansowany dwuwarstwowy system regeneracji skóry, który służy do przeszczepu skóry o podzielonej grubości. Wewnętrzna warstwa zawiera złożoną matrycę usieciowanych włókien, które pomagają w regeneracji komórek skóry właściwej. Warstwa zewnętrzna jest następnie zastępowana cienkim przeszczepem naskórka. Szablon Integra(r) Dermal Regeneration jest zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA).

Szablon INTEGRA (r) składa się z dwóch warstw: dolnej lepkiej opatrunku z folii poliuretanowej i górnej wchłanialnej gąbki żelatynowej. Oba materiały zostały delikatnie dociśnięte do siebie, tworząc dwuwarstwowy opatrunek. Skład szablonu AGS porównano z dwoma powszechnie stosowanymi dwuwarstwowymi materiałami sztucznej skóry właściwej z Chin. Określono również cenę szablonu AGS.

Transplantacja paznokciowych LRCs

Ostatnie badania wykazały, że proksymalny fałd ludzkiego paznokcia zawiera LRCs, które wyrażają K15 i wykazują bifunkcjonalne faty komórek macierzystych. In vivo, komórki te przyczyniają się do budowy i naskórka paznokcia. Wyniki badań sugerują, że komórki te mogą reprezentować niszę w SC ludzkiego paznokcia. Ponadto uważa się, że K15+ PF LRCs pochodzą z odrębnej populacji mysich NPFSCs.

Podobne treści:  Domowe sposoby na przedłużanie paznokci - powinieneś je znać

Ludzkie paznokciowe LRCs również występują w gradiencie w obrębie regionu PF. Znajdują się one w pobliżu NP i różnicują się w komórki KZ, które tworzą zewnętrzną NP. Chociaż poprzednie doniesienia wykazały obecność LRCs w obrębie regionu Mx paznokcia, to niniejsze badanie pokazuje, że populacja komórek w tej niszy jest heterogeniczna. Zaobserwowaliśmy również różnicę pomiędzy LRCs w PF i tymi, które proliferują w Mx. Ponadto zaobserwowaliśmy, że ta druga grupa była bardziej proliferacyjna niż pierwsza.

Podczas gdy dorosłe komórki macierzyste są niezbędne do utrzymania tkanek i narządów, ich funkcja w paznokciu jest nadal tajemnicą. Na przykład amputacja palca u ssaków może spowodować odrost końcówek palców, ale badacze nie zrozumieli jeszcze, dlaczego jest on ograniczony do paznokcia. Jest to obiecujący kierunek przyszłych badań, który może doprowadzić do powstania nowatorskich terapii regeneracji paznokci.

Oprócz wspólnych genów paznokciowych LRCs i nie-LRCs, obie grupy łączy down-regulacja inhibitorów sygnalizacji BMP. Aktywna sygnalizacja BMP w paznokciu może również prowadzić do regeneracji mieszków włosowych. Sugeruje to, że sygnalizacja BMP jest zaangażowana w regenerację paznokci. Receptory BMP są również ważne w procesach regeneracyjnych skóry. Komórki te mogą być wykorzystane do przyspieszenia regeneracji paznokcia i mieszków włosowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *