Jak przestać obgryzać paznokcie

Jak przestać obgryzać paznokcie

Istnieje wiele dostępnych produktów, które można spryskać na ręce, aby zniechęcić do obgryzania paznokci. Jednym z popularnych jest Onyx Professional Stop The Bite. Inne możliwości to Magique NoBite, Mavala Stop lub balsam w sprayu. Jeśli nie masz powodzenia z żadnym z tych produktów, możesz spróbować spryskać ręce lotionem. Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz pozbyć się nawyku obgryzania paznokci:

Onyx Professional Stop The Bite

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby zapobiec obgryzaniu paznokci przez Twoje dzieci, jest stosowanie gorzkiego lakieru do paznokci. Ten produkt zawiera Denatonium Benzoate, substancję chemiczną, która jest bardzo gorzka w smaku. Gorzki smak jest tym, co pomaga zapobiegać dzieciom od obgryzania paznokci. Lakier Onyx Professional Stop The Bite to świetny produkt do ograniczania obgryzania paznokci u dzieci. Nakładaj go na paznokcie dziecka raz lub dwa razy dziennie.

Możesz również użyć produktu do zapobiegania obgryzaniu paznokci poprzez usuwanie lakieru do paznokci. Produkt wzmocni i naprawi również Twoje paznokcie – Ten cytat jest przypisany autorowi serwisu https://kukus.pl. Możesz spryskać nim dłonie, aby zapobiec obgryzaniu. Produkt będzie również stymulował wzrost Twoich paznokci. Produkt sprawdza się zarówno u dzieci jak i u dorosłych z problemem obgryzania paznokci. Może być stosowany jako baza lub top coat dla Twoich paznokci.

Podobne treści:  Jak przedłużyć paznokcie bez użycia żelu

Mavala Stop

Mavala Stop to lakier do paznokci stworzony, aby pomóc osobom przestać obgryzać paznokcie. Przezroczysta formuła pozostawia gorzki smak w ustach, który zachęci ludzi do zatrzymania ich nawyku. W przeciwieństwie do innych zabiegów, które pozostawiają pozostałości i zawierają ostre chemikalia, Mavala jest całkowicie naturalny i bezpieczny dla dzieci i dorosłych do użycia. Można ją również stosować na lakier do paznokci. Produkt jest idealny dla dzieci od 3 roku życia, choć małe dzieci mogą nie docenić smaku gorzkiego lakieru do paznokci.

Mavala Stop to najpopularniejszy lakier do paznokci zapobiegający obgryzaniu. Jest to bezbarwna emalia o gorzkim smaku, którą nakłada się na paznokcie co dwa dni. Składnikiem aktywnym jest Denatonium Benzoate, który sprawia, że produkt ma gorzki smak. Produkt ten jest bezpieczny dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, ale nie powinien być stosowany u przewlekle obgryzających paznokcie. Jest najlepszy dla okazjonalnych obgryzaczek paznokci, które nie lubią usuwać lakieru do paznokci.

Podobne treści:  Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Magique NoBite

Popularnym produktem pomagającym powstrzymać obgryzanie paznokci jest spray, który zawiera gorzki dodatek. Magique NoBite pomaga powstrzymać obgryzanie, tworząc nieprzyjemny smak w ustach, który przypomni użytkownikom, aby nie wkładali palców do ust w ciągu dnia. Gorzki smak zatrzymuje również nawyk ssania kciuka, ale jest skuteczny tylko wtedy, gdy jest stosowany u dorosłych. Małe dzieci mogą nie skorzystać z niego, choć. Jest on dostępny w sklepach Walgreens lub Walmart.

Ważne jest, aby unikać obgryzania paznokci, które jest zwykle wywoływane przez psychiczne lub emocjonalne wyzwalacze. Zidentyfikowanie i unikanie tych wyzwalaczy może być kluczem do zaprzestania tego nawyku. Jeśli obgryzanie paznokci jest czynnikiem wyzwalającym lęk, możesz spróbować użyć piłeczki antystresowej lub kostki do ćwiczeń. Noszenie pary lekkich rękawiczek, gdy czujesz się zdenerwowany, może również pomóc. Nauczy to również twój umysł, aby przestać obgryzać paznokcie, zwłaszcza w czasie zwiększonego stresu.

Balsam w sprayu

Jednym ze sposobów walki z nawykiem obgryzania paznokci jest stosowanie balsamu w sprayu przeznaczonego do powstrzymania tego nawyku. Wielu dermatologów poleca lakiery do paznokci takie jak SuperNail Bite No More i ORLY no-bite nail biting. Inną popularną marką jest Mavala Stop. Innym sposobem na zwalczenie nawyku jest skupienie się na mindfulness. Mindfulness jest procesem uświadamiania sobie swojego otoczenia, w tym swoich chęci do obgryzania paznokci. Praktykując mindfulness stajemy się bardziej świadomi swoich nawyków i możemy je odpowiednio zmienić.

Podobne treści:  Pękające paznokcie - co jest przyczyną i jak sobie radzić?

Jeśli nadal obgryzasz paznokcie, czas poszukać pomocy u dermatologa. Może to być choroba podstawowa, na przykład infekcja. Najlepszym sposobem na wyleczenie go jest leczenie przyczyny Twojego nawyku. Dermatolog może przepisać odpowiednie leki, które wyleczą Twój stan i zapobiegną dalszym komplikacjom. Ważne jest również, aby utrzymać zdrową dietę. Żywność o wysokiej zawartości wapnia i magnezu może pomóc twoim paznokciom rosnąć. Oba te składniki odżywcze są wymagane przez ludzki organizm.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *