Jak nabłyszczyć płytkę paznokcia

Jak nabłyszczyć płytkę paznokcia

Istnieje kilka sposobów na nabłyszczenie płytki paznokcia. Niektóre metody są naturalne, a inne polegają na stosowaniu pudrów polerskich. Możesz również stosować olejki do skórek lub kwas azotowy. Prawidłowe stosowanie tych produktów pomoże Twoim paznokciom wyglądać jaśniej i piękniej. Możesz wybrać odpowiedni dla siebie w oparciu o swój odcień skóry. Stosuj te metody, a wkrótce zobaczysz, że Twoje paznokcie będą wyglądać świetnie jak nigdy dotąd.

Pudry polerskie

Przed użyciem płynnego lakieru do paznokci w manicure stosowano pudry polerskie. Pudry te mieszało się z gumami lub gliceryną, nakładało za pomocą pędzelka i polerowało jak zwykle. Problem z lakierami proszkowymi polegał na tym, że były one tak ścierne, że rozrzedzały płytkę paznokcia i powodowały, że była ona mniej błyszcząca niż powinna. Rozwiązaniem tego problemu było dodanie do mieszanki dodatkowych proszków, takich jak talk lub glinka.

W zielonym opakowaniu znajduje się pasta P.Shine. Pasta zawiera mikroskopijne cząsteczki ścierne, które wiążą wodę i pomagają przenikać innym substancjom. Pasta pomaga również płytce paznokcia wchłonąć składniki odżywcze. Ponieważ pasta zawiera skoncentrowane składniki, wpływa na równowagę wodno-tłuszczową. Jej głównym zadaniem jest odżywianie płytki paznokcia. Po gładkiej bazie następuje bezbarwny lakier nawierzchniowy, który poprawia przyczepność i połysk.

Innym często stosowanym produktem do stylizacji paznokci są pudry zanurzeniowe. Są to kolorowe pudry, które zawierają proszek akrylowy i są nakładane poprzez pokrycie palca specjalnym płynem. Po wyschnięciu płynu użytkownik zanurza palec w pudrze, który tworzy kontrastujący kolor. Pudry zanurzeniowe nie powinny być jednak wypiekane. Technik paznokci powinien zawsze unikać zanurzania palca w proszku. Technik paznokci powinien dokładnie sprawdzić proces aplikacji, aby nie spowodować dalszych uszkodzeń paznokcia.

Pudry do dipów to kolejna popularna opcja pielęgnacji paznokci. Trwają one tak samo długo jak akryl, ale nie wymagają światła UV do utwardzenia. W przeciwieństwie do lakieru żelowego, puder dip nie osłabia paznokcia podczas noszenia. Kobiety, które używają pudrów dip, prawdopodobnie będą potrzebowały nowego manicure w ciągu około trzech do pięciu tygodni. Powinny one jednak unikać tego produktu jeśli ich paznokcie są już kruche i skłonne do łamania się.

Podobne treści:  Usuwanie skórek z paznokci - poradnik

Pasta woskowa

Tradycyjnie pudry i płyny polerskie zawierają woski, aby zwiększyć połysk płytki paznokcia. Materiały te działają poprzez zawieszenie proszku w gęstej paście i dodanie połysku do wykończenia. Po nałożeniu na płytkę paznokcia, produkt ten daje natychmiastowy połysk. Pasty woskowe są produkowane z prostych mieszanek, takich jak wosk pszczeli, ceresina lub miękka parafina.

Wykwalifikowany rzemieślnik będzie w stanie określić ile zabiegów jest koniecznych do uzyskania gładkiej, błyszczącej płytki paznokcia. Wosk pszczeli jest wykorzystywany w tym procesie, ponieważ nie tylko chroni i odżywia płytkę paznokcia, ale ma również właściwości bakteriobójcze i antyseptyczne. Wosk pszczeli jest również bogaty w beta-karoten i witaminę A, co czyni go substancją korzystną dla płytki paznokcia. Inne rodzaje wosku mogą być stosowane do celów tabletkarskich.

Wśród wszystkich rodzajów lakierów najpopularniejszy jest wosk w formie pasty. Jest to środek wykończeniowy, który nakłada się na paznokcie wykonane z materiałów syntetycznych. Nadaje on paznokciom piękny połysk i pomaga zapobiegać rozwarstwieniu. Produkt ten może być nakładany na istniejący lakier, wypełniając niedoskonałości, aby światło mogło się równomiernie odbijać. Jest on również naturalną alternatywą dla szelaku lub innych materiałów ściernych.

Lakier należy nakładać tylko na dobrze wypolerowane paznokcie. Takie preparaty lakierowe dostępne są w formie kremu, kamienia i proszku. Lakier powinien być nakładany na równą powierzchnię, od lunuli do opuszków palców. Ostatnią warstwę należy wetrzeć za pomocą pilnika polerskiego. Po zakończeniu tej czynności paznokcie powinny pozostać błyszczące nawet przez dwa tygodnie. Zaleca się dokładne oczyszczenie dłoni po nałożeniu wosku w formie pasty.

Podobne treści:  Złamany paznokieć - przeczytaj przed wizytą u lekarza

Kwas azotowy

Do polerowania paznokci można używać kwasu azotowego, ale należy pamiętać, że wpłynie on na naturalne paznokcie. Proces utleniania spowoduje żółte odcienie na Twoich naturalnych paznokciach. Kwas azotowy jest silnym utleniaczem. Rozbija on niektóre białka i pigmenty w płytce paznokcia. Płytka paznokcia zbudowana jest głównie z keratyny. Reakcja pomiędzy kwasem azotowym a keratyną spowoduje utlenienie płytki paznokcia.

Płytka paznokciowa składa się głównie z trzech stref. Okolica proksymalna jest najbardziej zewnętrzna, o wysokiej aktywności fosfatazy kwaśnej, a płytka brzuszna zapewnia sztywność i elastyczność. Region grzbietowy jest otoczony przez korneocyty, które tworzą grzbietową część paznokcia. Region proksymalny zawiera najwięcej wiązań disiarczkowych, ale jest stosunkowo mało związany grupami sulfydrylowymi. Trzeci, zmienny region płytki paznokciowej znajduje się u podstawy paznokcia.

Olejki do skórek

Jeśli zauważyłaś, że Twoje paznokcie wyglądają na suche i matowe, to prawdopodobnie musisz użyć olejku do skórek. Olejek ten może nawilżyć paznokcie i zapobiec ich łamliwości i pękaniu. Powinien być stosowany raz lub dwa razy dziennie, lub częściej jeśli mieszkasz w bardziej suchym klimacie. Wmasuj olejek w łożysko paznokcia okrężnymi ruchami, aby pobudzić krążenie i pomóc dostarczyć do paznokci składniki odżywcze i tlen.

Możesz także używać olejku do skórek, aby utrzymać paznokcie w zdrowiu i zapobiec ich zwisaniu. Pomaga on również zmniejszyć ilość martwej skóry na paznokciach. Może również pomóc w obkurczeniu skóry u podstawy paznokcia, zwanej czasem skórką. W rzeczywistości skóra u podstawy paznokcia to tak naprawdę fałd proksymalny. Olejek sprawia, że płytka paznokcia jest bardziej elastyczna i błyszcząca.

Olejek do skórek występuje w kilku różnych rodzajach, w tym w kremach, żelach i olejkach. Możesz wybrać aplikator, który odpowiada Twoim potrzebom. W zależności od tego, jaki rodzaj olejku do skórek wybierzesz, powinnaś nałożyć go na skórkę każdego palca i delikatnie wmasować. Możesz powtarzać ten proces tak często, jak chcesz, ale najlepiej jest stosować go zaraz po umyciu rąk. Innym dobrym rozwiązaniem jest użycie wacika, jeśli wolisz nie używać aplikatora.

Podobne treści:  Rosnące paznokcie - zastosuj się do tych wskazówek

Aby dowiedzieć się więcej o olejkach do skórek, możesz sprawdzić recenzje kilku popularnych olejków do skórek na Amazon. Jeden z najbardziej popularnych olejków do skórek jest autorstwa OPI. Zawiera olej z awokado i inne oleje z nasion, które odżywiają paznokcie i skórki. Jest to świetny wybór, jeśli masz suche skórki lub starzejące się paznokcie. Ma również pięciogwiazdkową ocenę na Amazon.

Kremy

Aby płytka paznokcia wyglądała na błyszczącą, można użyć kilku różnych rodzajów lakierów do paznokci. Niektóre z nich są na bazie wody, podczas gdy inne zawierają kombinację obu. Lakiery na bazie wody są zazwyczaj najbardziej powszechne. Zawierają one różne ilości wodorotlenku sodu lub potasu oraz gliceryny. Idealna wolna krawędź powinna przypominać tę z naskórka. Przydatny jest również 3-drożny bufor.

Proszki polerskie w formie pasty są wykonane z użyciem wosków, które zagęszczają proszek i dodają mu połysku. Ten rodzaj lakieru nakłada się poprzez polerowanie płytki paznokcia, aby uzyskać błyszczące wykończenie. Pierwsze lakiery do paznokci bez materiałów ściernych były zasadniczo płynami, pastami i żelami. Wynalazek płynnych lakierów do paznokci został zakończony dopiero na początku XX wieku. Minęło trochę czasu zanim lakiery do paznokci stały się użyteczne, ale w końcu pomysł chwycił.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *