Wrastający paznokieć przyczyny i leczenie

Wrastający paznokieć przyczyny i leczenie

Wrastający paznokieć: Czego się spodziewać podczas wizyty u lekarza. Na szczęście istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić w domu, aby wyleczyć ten bolesny stan. W tym artykule przedstawimy przyczyny wrastania paznokci u nóg oraz plan leczenia, który pozwoli Ci odzyskać palec u nogi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Ten artykuł obejmuje również proces powrotu do zdrowia. Warto przeczytać go przed wizytą u lekarza, aby upewnić się, że będzie ona bezbolesna i owocna.

Przyczyny wrastania paznokci

Istnieje wiele przyczyn wrastania paznokci, które warto rozważyć przed wizytą u lekarza. Pomocne może okazać się przykładanie suchej bawełny do wrastającego paznokcia przed nałożeniem kremu z antybiotykiem. Jeśli jednak nie jesteś pewien przyczyny wrastania paznokci, powinieneś odwiedzić lekarza zajmującego się leczeniem stóp i stawów. Lekarz będzie w stanie określić, czy stan ten jest spowodowany infekcją paznokcia i przepisać odpowiednie leczenie. Może być również konieczny drobny zabieg chirurgiczny – Segment jest odzwierciedleniem mądrości ekspertów serwisu urodaexpert.pl.

Bólowi spowodowanemu przez wrastający paznokieć towarzyszy zazwyczaj zaczerwienienie i obrzęk wokół palca. Może mu również towarzyszyć jasnoczerwone zasinienie na brzegu paznokcia. Jeśli te objawy utrzymują się lub pogarszają, należy udać się do lekarza. Jeśli masz wrastający paznokieć, który jest zbyt bolesny, aby utrzymać ciężar ciała, możesz mieć infekcję.

Łagodne wrastające paznokcie u nóg można łatwo wyleczyć w domu. Należy moczyć stopę w ciepłej wodzie kilka razy dziennie. Należy również upewnić się, że nosisz buty, które nie ocierają zainfekowanego paznokcia. W przypadku dyskomfortu można zastosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, ale nie należy próbować samodzielnie obcinać paznokcia. Jeśli wrastający paznokieć przerodził się w infekcję, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Przyczyny wrastania paznokci przed wizytą u lekarza to m.in. niewłaściwa higiena stóp, nadmierna potliwość lub zakażenie grzybicze. Ponadto należy unikać zbyt krótkiego obcinania paznokci. Dobrą zasadą jest obcinanie paznokci na prosto, nie za krótko. Jeśli możesz, obcinaj je po kąpieli, ponieważ pomoże to uniknąć nawrotu problemu. Przed wizytą należy również upewnić się, że usunięto lakier do wrastających paznokci.

Podobne treści:  Rozdwajające się paznokcie - musisz to wiedzieć

Leczenie chirurgiczne jest opcją dla tych, którzy mają poważne problemy z wrastającymi paznokciami. W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie całego paznokcia. W ciężkich przypadkach to rozwiązanie może być dla Ciebie najlepsze. Twój lekarz może zalecić tę opcję, jeśli masz historię wrastających paznokci u nóg. Aby zapobiec wrastaniu paznokci, noś szerokie buty i noś pojemne obuwie. Wrastające paznokcie u stóp mogą powodować infekcje i prowadzić do przewlekłych schorzeń.

Symptomy

Jeśli rozważasz zabieg chirurgiczny rekonstrukcji paznokcia, istnieje kilka oznak i objawów, na które należy zwrócić uwagę. Należą do nich wżery (wrastająca tkanka paznokcia), grzbiety (wąskie obszary na paznokciu) oraz choroby skóry takie jak łuszczyca i łysienie plackowate. Ponadto u niektórych osób występują łamliwe paznokcie, linie beau, a nawet utrata całych paznokci. Ponadto istnieją pewne choroby, które wpływają na paznokcie, takie jak nowotwory skóry w pobliżu opuszki palca i fałdu paznokciowego. Ponadto niektóre leki i choroby mogą powodować białe smugi na paznokciu.

Procedura jest zazwyczaj bezbolesna, ale na skórę wokół dotkniętego obszaru nakłada się miejscowo antybiotyk, aby zapobiec infekcji bakteryjnej. Pacjenci są zazwyczaj w stanie brać prysznic i jeść w dniu zabiegu i mogą przyjmować swoje zwykłe leki. Podczas okresu rekonwalescencji, obszar wokół paznokcia może być zdrętwiały i obolały. U niektórych osób może również wystąpić krwawienie i obrzęk. Jednak czas rekonwalescencji jest zazwyczaj krótszy niż czas potrzebny do zagojenia.

Niektóre z innych powszechnych skutków ubocznych rekonstrukcji paznokci obejmują ból i stan zapalny. Szczeliny w paznokciu mogą również powodować krwotoki, małe obszary krwawienia pod płytką paznokcia. Promieniowanie, leki i infekcje mogą powodować zaciemnienie skóry lub paznokci. Hiperpigmentacja jest częstym objawem i może dotyczyć tylko jednej części paznokcia, lub całego paznokcia. U niektórych osób występuje również ból i stan zapalny, w tym paronychia.

Istnieje wiele wskazań do chirurgicznej eksploracji jednostki paznokciowej, w tym infekcji, które występują w wyniku stanów nowotworowych, zakaźnych lub urazowych. Do częstych chorób paznokci należą: onychomikoza, onychokryptozy, łuszczyca. Zabiegi chirurgiczne mogą być również wykonywane w celu skorygowania deformacji anatomicznych. Ważne jest jednak, aby przed podjęciem jakichkolwiek decyzji omówić z lekarzem wszystkie te potencjalne zagrożenia i korzyści.

Podobne treści:  Korzyści wynikające z wykonania manicure tytanowego

Leczenie

Zanim poddasz się leczeniu rekonstrukcji paznokci, powinieneś wiedzieć, czego się spodziewać. Przed wizytą u lekarza być może będziesz musiał kupić w aptece maść z antybiotykiem. Może to pomóc w radzeniu sobie z bólem podczas zabiegu. Może być również konieczne, aby utrzymać dotkniętą stopę podniesioną. Ten rodzaj leczenia nie jest odpowiedni dla dzieci. Lekarz przepisze Państwu antybiotyki do przyjmowania w domu, aby zmniejszyć ryzyko infekcji.

Jeśli zauważyłeś ostatnio wrastający paznokieć u nogi, być może powinieneś skonsultować się z lekarzem. Wrastające paznokcie u stóp są bardzo bolesne i możesz chcieć uniknąć ich uciskania. Chociaż istnieją pewne zabiegi, które pomogą Ci poradzić sobie z tymi objawami, nigdy nie powinieneś czekać z wizytą u lekarza. Co gorsza, być może trzeba będzie poczekać, aż infekcja się pogorszy, zanim go zobaczysz. Leczenie rekonstrukcji paznokci przed wizytą u lekarza nie zawsze jest konieczne i zawsze powinieneś skonsultować się z profesjonalistą, jeśli nie jesteś pewien, czy masz infekcję.

Leczenie wrastających paznokci u nóg może być skomplikowane i inwazyjne. Zabiegi chirurgiczne mogą obejmować usunięcie zainfekowanego paznokcia i łożyska paznokcia. Jeśli te zabiegi zawiodą, lekarz może wykonać zabieg matrixectomii, podczas którego usuwany jest paznokieć. Procedura ta może obejmować cięcie głęboko w łożysku paznokcia, aby zmniejszyć obrzęk i odprowadzić zainfekowaną tkankę. Zabieg obejmuje również podnoszenie paznokci i miejscowe antybiotyki. Opatrunek należy zmieniać co dwa dni po zabiegu. W przypadku utrzymywania się infekcji lekarz przepisze antybiotyki.

Podolog może zastosować krem przeciwgrzybiczny, aby wyleczyć Twoją infekcję. Leczenie to będzie działać lepiej na cienkie paznokcie, dlatego ważne jest, aby rozrzedzić paznokcie balsamem zawierającym mocznik. W niektórych przypadkach lekarze zasugerują całkowite usunięcie paznokcia, co może spowodować tymczasową poprawę. Dla bardziej poważnych infekcji grzybiczych, najlepszym leczeniem jest udanie się do lekarza. Mogą oni również zalecić tymczasowe lub stałe rozwiązanie dla Ciebie.

Odzyskanie

Jeśli rozważasz uzyskanie operacji rekonstrukcji paznokci, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed wizytą u lekarza. Sam zabieg może trwać zaledwie godzinę i może być przeprowadzony zarówno w gabinecie lekarskim, jak i na sali operacyjnej. Podczas pobytu w gabinecie lekarskim zostaniesz poproszony o zdjęcie butów i skarpetek oraz położenie się płasko. Możesz otrzymać bandaż i opatrunek, aby chronić obszar chirurgiczny. Łoże paznokcia może być zdrętwiałe przez kilka dni po zabiegu, a dzień przed zabiegiem należy wziąć prysznic, aby uniknąć infekcji. Po zabiegu będą Państwo mogli przyjmować swoje zwykłe leki, brać prysznic i jeść.

Podobne treści:  Zerwany paznokieć - przed wizytą u lekarza Zrób to

Po zabiegu rekonstrukcji paznokcia, przez kilka dni należy uważać, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku na stopę. Po wygaśnięciu leku znieczulającego, powinieneś stosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, aby zminimalizować ból. Będziesz również chciał postępować zgodnie z instrukcjami z biura lekarskiego ostrożnie, aby zapobiec infekcji. Może Pani/Pan otrzymać doustne antybiotyki, które należy przyjmować zgodnie z zaleceniami po zabiegu.

Po zabiegu, paznokieć u nogi lub palca u nogi odrasta normalnie w ciągu 6 miesięcy do roku. Nowy paznokieć będzie miał taki sam kolor jak stary i powinien wyglądać normalnie. Należy moczyć ranę w letniej wodzie, aby uniknąć dyskomfortu i trzymać opatrunek z dala od tego miejsca. Wizyta kontrolna powinna być zaplanowana w ciągu tygodnia lub dwóch. Czas rekonwalescencji będzie zależał od stanu zdrowia i ogólnego stanu gojenia.

Jeśli masz wrastający paznokieć, zabieg polega na obcięciu cienkiego fragmentu paznokcia u nasady. Następnie lekarz doda do łożyska paznokcia substancję chemiczną, która uniemożliwi wzrost nowych komórek na dotkniętej granicy. Zabieg ten może być bolesny, a lekarz może zdecydować się na jego usunięcie, jeśli masz infekcję lub ropę w obrębie palca. Nowy paznokieć może nie być tak gruby jak stary, ale powinien być wystarczająco cienki, aby czuć się komfortowo.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *