Jak nakładać lakier do paznokci krok po kroku

Jak nakładać lakier do paznokci krok po kroku

Z tego poradnika dowiesz się jak nakładać lakier do paznokci. W tym poradniku dowiesz się o procesie przygotowania, nakładaniu cienkiej warstwy lakieru i oczyszczaniu pęcherzyków powietrza za pomocą wacika. Poniżej przedstawiamy kroki, które należy wykonać, aby prawidłowo nałożyć lakier do paznokci. Korzystając z powyższych kroków, będziesz mieć swoje paznokcie patrząc ich najlepsze w krótkim czasie! Jaki jest więc następny krok? Zaczynamy! Oto przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci we wszystkich krokach!

Przygotowanie paznokci

Uzyskanie manicure bez odprysków jest tak proste, jak zadbanie o swoje paznokcie. Przygotowanie paznokci przed nałożeniem lakieru jest niezwykle ważne. Namoczone w ciepłej wodzie opuszki palców zmiękczą skórki i ułatwią ich odsunięcie. Namoczenie opuszków palców zajmuje około dwóch minut. Następnie usuń wszystkie zanieczyszczenia z łożyska skórek. Usuń nadmiar olejku do skórek za pomocą miękkiej szczoteczki.

Przed pomalowaniem paznokci dokładnie je oczyść. Jeśli lakier znajduje się już na łożysku paznokcia, należy go spiłować i nadać mu odpowiedni kształt. Jeśli jest to lakier sheer, creme lub perłowy, należy go wypolerować przed nałożeniem lakieru do paznokci. Do tego celu należy użyć niestrzępiących się płatków kosmetycznych. Kiedy paznokcie są już odpowiednio przygotowane, następnym krokiem jest nałożenie lakieru bazowego lub poliglasu. Powtórz ten proces dla wszystkich paznokci.

Aby przygotować paznokcie przed nałożeniem lakieru, użyj pilnika do skórek lub bloczka buforowego, aby odsunąć skórki do łożyska paznokcia. Stosuj delikatne pociągnięcia, aby nie uszkodzić powierzchni paznokcia. Odsłonięte skórki mogą spowodować przedwczesne odchodzenie lakieru. Po odsunięciu skórek usuń martwy naskórek. Następnie możesz nałożyć lakier. Po nałożeniu lakieru możesz użyć cążek do paznokci, aby wyciąć skórki.

Nakładanie cienkiej warstwy lakieru do paznokci

Przed nałożeniem ostatniej warstwy lakieru do paznokci, należy zastosować lakier bazowy. Lakier ten zapobiegnie zabarwieniu się koloru na paznokciu i zapewni przezroczystą warstwę. Pomoże również lakierowi przylegać do paznokci. Nałóż cienką warstwę lakieru bazowego i pozostaw do wyschnięcia. Nałóż drugą warstwę lakieru do paznokci po wyschnięciu lakieru bazowego. Nałóż cienką warstwę i pozwól jej całkowicie wyschnąć, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Podobne treści:  Nabłyszczanie płytki paznokcia - jak prawidłowo wykonać?

Zacznij od umieszczenia pędzelka u podstawy paznokcia, a następnie pociągnij go do góry wzdłuż krzywej paznokcia. Kontynuuj ten proces dla każdego paznokcia. Nałóż drugą warstwę lakieru do paznokci i pozwól pierwszej wyschnąć przez dwie do trzech minut. Upewnij się, że wykonujesz te kroki dla każdego paznokcia. Zapewni to, że Twoje paznokcie są równomiernie pokryte i wolne od pęcherzyków powietrza. Użyj niewielkiej ilości lakieru do paznokci na każdym paznokciu.

Kiedy lakier do paznokci jest już suchy, nałóż drugą warstwę, aby dopełnić wygląd. Druga warstwa powinna być tak samo cienka i równa jak pierwsza. Lakier nawierzchniowy chroni paznokcie przed odpryskiwaniem i nadaje im błyszczące wykończenie. Możesz również użyć olejku do skórek. Olejek do skórek zawiera witaminę E i kwas cytrynowy i pomoże utrzymać nawilżenie paznokci podczas nakładania lakieru.

Czyszczenie pęcherzyków powietrza

Jeśli kiedykolwiek miałaś problemy z pęcherzykami powietrza w lakierze do paznokci, wiesz jak bardzo mogą być one denerwujące. Pęcherzyki powietrza w lakierze do paznokci mogą zrujnować Twój manicure i zepsuć wieczór randkowy lub specjalną okazję. Oto kilka wskazówek, jak radzić sobie z pęcherzykami powietrza podczas nakładania lakieru do paznokci. Po pierwsze, upewnij się, że przetestowałeś lakier do paznokci. Jeśli jest zbyt gęsty, najpierw go rozrzedź, a dopiero potem maluj paznokcie.

Podczas nakładania lakieru do paznokci należy unikać umieszczania butelki w lodówce lub w ciepłym miejscu. Zimne powietrze zagęści formułę i utrudni jej aplikację, co doprowadzi do powstania pęcherzyków powietrza. Po drugie, przechowuj butelki w chłodnych i suchych miejscach. Unikaj umieszczania lakieru do paznokci w łazience lub wilgotnym miejscu, ponieważ może to zrujnować produkt. Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego i trzymaj go z dala od brudu lub śmieci. Na koniec trzymaj butelkę w chłodnym, suchym miejscu, z dala od słońca. Lakier zacznie bulgotać, jeśli jego formuła zderzy się z formułą innej marki.

Jednym z łatwych sposobów na usunięcie pęcherzyków powietrza w lakierze do paznokci jest nałożenie na niego lakieru nawierzchniowego. Dzięki temu ukryjesz wszystkie małe pęcherzyki powietrza i sprawisz, że lakier będzie wyglądał na bardziej dopracowany. Dobry top coat zminimalizuje również możliwość odpryskiwania lub złuszczania się lakieru. Aby usunąć pęcherzyki powietrza w lakierze do paznokci, wykonaj następujące kroki. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, nie wahaj się skonsultować z profesjonalistą.

Podobne treści:  Rekonstrukcja paznokcia

Używanie wacika

Używanie wacika do nakładania szminki to świetny sposób na zapewnienie precyzyjnej aplikacji. Waciki pozwolą Ci również wykorzystać każdą najmniejszą ilość Twojego ulubionego odcienia. Nakładanie szminki za pomocą wacika zapobiega również jej blaknięciu, dzięki czemu Twoje ulubione odcienie utrzymują się dłużej. Używanie wacika do nakładania lakieru do paznokci nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może to zniszczyć lakier.

Innym świetnym sposobem na nałożenie lakieru do paznokci jest użycie białego kleju szkolnego. Zapobiegnie on wysychaniu lakieru poza liniami paznokcia. Ochroni to również Twoją skórę przed lakierem do paznokci. Po prostu zanurz swój wacik w kleju i pomaluj go cienko wokół każdego paznokcia. Upewnij się, że wacik nie dotyka Twojego paznokcia. Po nałożeniu lakieru do paznokci, przetrzyj paznokcie miękką szmatką.

Do nakładania lakieru do paznokci używaj wacika. Wacik ma znacznie większą powierzchnię niż wacik, więc można go używać do różnych celów. Możesz użyć go do nałożenia jednej warstwy lakieru do paznokci, lub użyć go do tworzenia gradientów. Waciki mogą być również używane do nakładania lakieru nawierzchniowego. Musisz jednak być bardzo ostrożna, aby uniknąć puszenia się lub zlepiania futerka.

Stosowanie bazy

Podczas nakładania koloru na paznokcie, stosowanie bazy jest ważne z wielu powodów. Nie tylko zapobiega ona przebarwieniom, ale również tworzy warstwę ochronną pomiędzy paznokciem a kolorowym lakierem. Ponadto odżywia i naprawia uszkodzone lub słabe paznokcie i sprawia, że gotowy manicure utrzymuje się dłużej. Ponadto bazy pod lakier mogą pomóc w wykonaniu perfekcyjnego manicure i warto je wypróbować jako część zdrowej pielęgnacji paznokci.

Wybierając bazę pod lakier weź pod uwagę kolor lakieru, który zamierzasz użyć. Lekko mleczna, lekko kryjąca baza nada paznokciom bardziej równomierny, zdrowy wygląd. Theresa Holland, autorka tekstów o urodzie, rozmawiała z wieloma ekspertami i stworzyła listę najlepszych lakierów bazowych dostępnych na rynku. Przetestowała wiele produktów z jej listy, a także sama używała kilku z nich.

Podobne treści:  Przedłużanie paznokci bez nakładania żelu - jak wykonać?

Lakier bazowy pomaga wypełnić grzbiety paznokci, które są wyraźnymi grzbietami w łożysku paznokcia. Niektóre lakiery bazowe są bardzo grube, więc działają jak wypełniacze grzbietów. Dla bardzo grubego, błyszczącego manicure, Barielle’s Hydrating Base Coat zawiera składniki odżywcze i proteiny. Oprócz odżywiania łożyska paznokcia, sprawia, że lakier wygląda grubiej i utrzymuje się dłużej.

Stosowanie naklejki na paznokcie

Naklejka na paznokcie może być świetnym sposobem na dodanie unikalnego wzoru do paznokci. Naklejki te są zazwyczaj usuwalne za pomocą acetonu lub zmywacza do paznokci. Jeśli jednak masz alergię na lateks, możesz unikać naklejek na paznokcie. Dzieje się tak dlatego, że są one wykonane z lateksu i mogą wywołać reakcję alergiczną. Jeśli masz taką alergię, powinieneś unikać używania naklejek na paznokcie do nakładania lakieru.

Po zakupie naklejki na paznokcie, możesz ją nałożyć na paznokcie wykonując te same kroki co w przypadku tradycyjnego lakieru do paznokci. Aby nałożyć naklejkę, musisz najpierw przygotować paznokcie do jej nałożenia. W zależności od rodzaju wybranej przez Państwa kalkomanii może być konieczne nałożenie lakieru bezbarwnego, aby zapobiec jej ścieraniu się. Ten top coat jest opcjonalny i zazwyczaj znajduje się w zestawie z naklejką na paznokcie.

Aby nałożyć naklejkę na paznokcie, musisz najpierw oczyścić paznokcie zmywaczem do paznokci. Jeśli masz manicure szelakowy lub żelowy, upewnij się, że paznokcie są suche. W przeciwnym razie może być konieczne usunięcie lakieru i przycięcie paznokcia, aby przygotować go do naklejki. Aby usunąć naklejkę, możesz użyć pęsety, aby odkleić ją od arkusza nośnego. Aby usunąć naklejkę, nie dotykaj jej palcami, ponieważ może to zmniejszyć jej przyczepność.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *