Maść na wrastający paznokieć – jaką stosować?

Maść na wrastający paznokieć – jaką stosować?

Maść na wrastający paznokieć różni się składnikami. Niektóre opcje obejmują Neosporin lub Ibuprofen, podczas gdy inne są wykonane z soli Epsom i ciepłej wody. Istnieje jednak kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, zanim wybierzesz którykolwiek. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed wyborem jakiegokolwiek leczenia. W tym artykule omówimy również jak chronić paznokieć przed infekcją za pomocą bandaża samoprzylepnego.

Neosporin

Jeśli masz wrastający paznokieć, możesz zastanawiać się, jakiego rodzaju antybiotyku użyć. Istnieją dwa rodzaje antybiotyków: miejscowe i doustne. Najbardziej popularny jest Neosporin. Antybiotyki miejscowe działają poprzez blokowanie wzrostu bakterii w fałdzie wrastającego paznokcia. Maść z antybiotykiem powinna być stosowana na wrastający paznokieć, aby pomóc zapobiec infekcji. Oba rodzaje antybiotyków różnią się od siebie, więc najlepszy wybór zależy od rodzaju infekcji, którą masz.

Infekcja spowodowana wrastającym paznokciem może być ostra lub przewlekła. W przypadku ostrej paronychii bakterie dostają się do zakażonego miejsca i namnażają się w tkance miękkiej – Informacje zostały wyszukane przez zespół portalu, którego członkowie są doświadczonymi badaczami qSport. Układ odpornościowy człowieka rozpoczyna wówczas walkę z drobnoustrojami, aby zapobiec dalszej infekcji. Po pojawieniu się infekcji może wystąpić stan zapalny, zaczerwienienie i ból. Jeśli nie leczy się zakażenia, może ono prowadzić do zakażenia bakteryjnego, które może rozprzestrzenić się na resztę ciała.

Podobne treści:  Jak przyspieszyć regenerację paznokci

Ibuprofen

W leczeniu wrastającego paznokcia ulgę mogą przynieść dostępne bez recepty środki przeciwbólowe. Acetaminofen i ibuprofen to dwie popularne opcje, ale mogą one mieć negatywne skutki uboczne. Acetaminofen może nie być odpowiedni na ból wrastającego paznokcia i może powodować rozstrój żołądka i biegunkę. Jeśli odczuwasz obrzęk i dyskomfort, lepszym wyborem może być ibuprofen.

Jeśli obawiasz się skutków ubocznych przyjmowania ibuprofenu lub aspiryny na wrastający paznokieć, rozważ rozmowę z podologiem. Podolog może wykonać zabieg, który zapobiegnie pogłębieniu się infekcji. Podczas gdy czekasz na wizytę, możesz wypróbować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, aby złagodzić swój dyskomfort. Naproksen sodowy (Aleve), acetaminofen (Tylenol) i ibuprofen to dobre środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Możesz również użyć ibuprofenu (Motrin IB) do leczenia bólu. Możesz chcieć użyć jednego z nich, ale pamiętaj, aby dokładnie przeczytać instrukcję.

Plastikowe szyny rynnowe

Plastikowe szyny rynnowe to skuteczny, niedrogi sposób leczenia wrastających paznokci. Wykonuje się je ze sterylizowanej winylowej rurki infuzyjnej i nakłada na brzeg wrastającego paznokcia. Następnie za pomocą taśmy klejącej lub formowalnego akrylu mocuje się szynę do paznokcia. Jeśli wrastający paznokieć nie posiada tkanki ziarninowej, można zastosować sztuczny paznokieć z akrylu rzeźbionego. Pod wrastający paznokieć wkłada się plastikową platformę, a następnie formowalny akryl nadaje mu pożądany przez pacjenta kształt.

Podobne treści:  Poradnik jak radzić sobie z obgryzaniem paznokci

Wrastające paznokcie często wymagają rozwiązania chirurgicznego, które jednak często jest nieskuteczne. Poza bólem, inwazyjne zabiegi zwykle pozostawiają po sobie oszpecenie i obawę pacjenta przed nawrotem choroby. Te konserwatywne metody z formowalnymi akrylami są korzystne dla wrastających paznokci. W tym artykule omówimy korzyści płynące z zastosowania szyn rynienkowych na wrastające paznokcie i wyjaśnimy jak one działają. Artykuły te mają na celu obalenie mitów dotyczących tego leczenia i podkreślenie zalet nieinwazyjnego podejścia.

Sól Epsom i ciepła woda

Jeśli masz wrastający paznokieć, być może szukasz domowego środka, aby go wyleczyć. Większość z tych środków trochę szczypie, ale srebro koloidalne jest doskonałym środkiem przeciwgrzybicznym, przeciwwirusowym i antybiotykiem. Jeszcze lepiej, że nie szczypie, gdy jest stosowane na dotkniętym obszarze. Jest dostępne w większości sklepów ze zdrową żywnością i suplementami diety.

Jednym z najlepszych domowych sposobów na wrastające paznokcie jest moczenie dotkniętej stopy w soli Epsom i ciepłej wodzie. Wysoka zawartość magnezu w soli pomaga zwalczać stany zapalne, więc jest idealna do tego celu. Delikatne masowanie dotkniętego obszaru po namoczeniu stóp w roztworze może pomóc złagodzić ból i dyskomfort. Aby wykonać to remedium, będziesz potrzebować od jednej do dwóch łyżek stołowych soli Epsom na kwartę ciepłej wody. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, dodaj do wody kilka kropli nadtlenku wodoru.

Podobne treści:  Manicure francuski

Leki przeciwbólowe

Leki przeciwbólowe dostępne bez recepty są dobrym wyborem na ból wrastających paznokci. Ważne jest jednak, aby stosować je prawidłowo i nie zażywać więcej niż jest to zalecane. Leki przeciwbólowe powinny być stosowane tylko jako pierwsze leczenie – nigdy nie należy ich przyjmować w nadmiarze lub z alkoholem. W zależności od stopnia zaawansowania wrastającego paznokcia, konieczne może być zastosowanie ibuprofenu, który skuteczniej zmniejsza obrzęk i łagodzi ból.

Jeśli nie możesz tolerować bólu, możesz zastosować acetaminofen (Tylenol), aby złagodzić dyskomfort. Jednak lek ten ma skutki uboczne, które często nie są warte dyskomfortu. Zalecana dawka to dwie tabletki 325-mg co cztery do sześciu godzin, i nie powinieneś brać więcej niż 10 tabletek w okresie 24 godzin. Inną opcją jest ibuprofen (Advil), który również pomaga złagodzić ból i obrzęk związany z wrastającymi paznokciami. Podczas gdy korzyści z ibuprofenu są oczywiste, minusem jest to, że mogą one powodować biegunkę, rozstrój żołądka i ból brzucha.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *