Fryzjerzy mają lekarstwo na przetłuszczające się włosy

Fryzjerzy mają lekarstwo na przetłuszczające się włosy

Jakie są przyczyny przetłuszczania się włosów? Częstym powodem jest nadmierne mycie, ale istnieje lekarstwo na przetłuszczające się włosy, które pomoże Ci zachować ich świeży wygląd. Inne czynniki, które się do tego przyczyniają to zmiany klimatyczne, nadużywanie produktów do stylizacji oraz gromadzenie się produktów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak utrzymać świeży wygląd swoich włosów i uniknąć problemów związanych z przetłuszczaniem się.

Nadmierne mycie

Nadmierne mycie włosów może spowodować ich przetłuszczenie. Aby uniknąć tego problemu, należy myć włosy chłodną wodą i unikać częstego dotykania ich. Ponadto, ważne jest, aby dokładnie spłukać wszystkie produkty z włosów. Nagromadzenie produktów może być przyczyną przetłuszczania się włosów, które może również wyglądać jak łupież.

Trycholog i ekspert od zdrowia włosów w nowojorskim salonie Rob Peetoom, Shab Reslan, proponuje prosty sposób na przetłuszczające się włosy. Reslan sugeruje szczotkowanie włosów przed ich umyciem. Pomoże to rozprowadzić olej na pasmach, zmniejszając wygląd przetłuszczających się włosów. Zapobiega to gromadzeniu się naturalnych olejków, które mogą zatykać otwory mieszków włosowych.

Pierwszym krokiem jest spróbowanie niemycia włosów przez dzień lub dwa. Możesz też poeksperymentować z suchym szamponem. Twój fryzjer zna Twoje włosy lepiej niż Ty sama, więc poproś o radę. Alternatywnie, można kupić Neutrogena T/Sal Therapeutic Shampoo za $9 z CVS i LivSo Moisturizing Shampoo za $19 na Amazon.

Jeśli masz skłonność do przetłuszczających się włosów, być może będziesz potrzebować częstszego mycia szamponem. To pomoże usunąć nadmiar oleju, martwe komórki skóry i inne produkty z włosów. Ważne jest, aby eksperymentować z częstotliwością mycia włosów, aby znaleźć odpowiednią dla siebie. Podczas gdy mycie włosów jest zdrowe, nadmierne mycie może w rzeczywistości pozbawić je naturalnych olejków, czyniąc je bardziej tłustymi.

Sulfaty

Sulfaty są popularnym składnikiem do pielęgnacji włosów. Składnik ten usuwa uporczywy osad i zwalcza bakterie, promując zdrową skórę głowy. Są one również skutecznymi środkami czyszczącymi i mogą być stosowane codziennie do mycia włosów przetłuszczających się. Jednak nie są one odpowiednie dla wszystkich. Osoby o wrażliwej skórze i włosach powinny unikać ich stosowania. Możesz znaleźć szampon z siarczanami do włosów tłustych.

Siarczany są skutecznymi składnikami do pielęgnacji włosów w większości szamponów. Te niedrogie, syntetyczne środki czyszczące mogą skutecznie usunąć olej z włosów. Mogą jednak również pozbawiać skórę głowy naturalnych olejków, zachęcając gruczoły do produkcji większej ilości sebum. Włosy przetłuszczające się wymagają częstego mycia szamponem, ale należy to robić delikatnie. Aby uniknąć ryzyka dalszych uszkodzeń, używaj szamponu bez siarczanów, zawierającego łagodne naturalne środki czyszczące. Te naturalne środki czyszczące mogą pomóc usunąć nadmiar sebum bez uszkadzania skóry głowy.

Podobne treści:  Jakie witaminy wspomagają wzrost włosów? Te, które musisz mieć!

Jeśli Twoja skóra głowy jest naturalnie sucha, możesz chcieć całkowicie zrezygnować z siarczanów. Składniki te mogą pozbawić włosy naturalnego oleju, co sprawia, że są one bardziej podatne na przetłuszczanie się. Dodatkowo, siarczany mogą pozbawić włosy koloru i uszkodzić je. Jeśli używasz szamponu zawierającego siarczany, będziesz musiała stosować go codziennie przez co najmniej 2 tygodnie, aby przywrócić równowagę. Szampony bez siarczanów są skuteczne, ale być może będziesz musiała zmienić swoje nawyki.

Siarczany są często popularnym składnikiem szamponów. Pomagają one oczyścić włosy poprzez rozbicie brudu i oleju. Mogą jednak powodować łagodne skutki uboczne, a osoby o wrażliwej skórze głowy mogą być zmuszone do ich unikania. Składniki te mogą powodować swędzenie, pękanie i inne objawy. Możesz wybrać szampon bez siarczanów, jeśli te warunki powodują, że Twoja skóra głowy pęka lub swędzi.

Nagromadzenie produktu

Przetłuszczanie się włosów jest zwykle spowodowane nagromadzeniem się produktu na włosach. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tego problemu. Osoby o cienkich i prostych włosach mają większe ryzyko wystąpienia tej przypadłości. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą Ci zwalczyć ten problem. Możesz użyć szamponu oczyszczającego, aby wypłukać nadmiar nagromadzonych produktów i tłuszczu. Możesz też zastosować nawilżającą odżywkę bezolejową.

Nadmierna produkcja oleju może być spowodowana zmianami hormonalnymi, genetyką i stylem życia. Przyjmowanie niektórych leków może również wpływać na ilość przetłuszczających się włosów. Niektóre osoby są genetycznie predysponowane do posiadania tłustych włosów. Unikaj stosowania produktów do stylizacji, które zawierają alkohol. Należy również unikać nadmiernego szczotkowania włosów, co może spowodować rozprowadzenie nadmiaru oleju po pasmach. Podczas mycia szamponem, unikaj zbyt mocnego szczotkowania, gdyż może to spowodować nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Szampony to kolejna częsta przyczyna przetłuszczania się włosów. Szampon zawiera substancję chemiczną zwaną siarczanem, który pobudza skórę głowy do produkcji większej ilości sebum. Ważne jest także, by unikać zbyt częstego mycia włosów, gdyż prowadzi to do przetłuszczania się skóry głowy. Należy również pamiętać, że proste włosy są podatne na gromadzenie się oleju. Kiedy włosy wiszą prosto, olej ześlizguje się w dół trzonu włosa, przez co jest bardziej widoczny.

Podobne treści:  Włosy niskoporowate i wysokoporowate - jakie są różnice?

Na szczęście istnieją rozwiązania tego problemu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomogą Ci zwalczyć problem przetłuszczających się włosów. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie winowajcy. Po zidentyfikowaniu źródła, możesz rozpocząć właściwą rutynę mycia i znaleźć odpowiednie produkty, które sprawią, że Twoje włosy znów będą wyglądać świeżo i lśniąco. Możesz również spróbować pozbyć się wszelkich przyczyn leżących u podstaw Twojego problemu.

Zmiany hormonalne

Przetłuszczające się włosy to częsty problem wśród kobiet, a przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Poziom hormonów u kobiet zmienia się w ciągu dnia, a skutki tych zmian są widoczne na skórze, włosach i skórze głowy. W okresach stresu zwiększa się produkcja sebum, co może powodować przetłuszczanie się włosów. Gdy życie się uspokoi, ta nadmierna produkcja ustąpi. Przetłuszczające się włosy mogą być również spowodowane złym wyborem żywności, w tym smażonych potraw, produktów mlecznych, rafinowanych węglowodanów i laktozy.

Niektóre osoby mają problem z przetłuszczającymi się włosami z powodu zmian hormonalnych. Poziom hormonów waha się naturalnie przez całe życie, jednak w niektórych okresach roku może wzrosnąć. Na przykład początek okresu dojrzewania powoduje wzrost poziomu hormonów, w tym testosteronu i estrogenu. Powoduje to nadmierną produkcję sebum przez gruczoły skóry głowy – substancji, która sprawia, że włosy i skóra stają się tłuste. Na szczęście istnieją sposoby, by zwalczyć nadmiar sebum i zmniejszyć ilość oleju na włosach.

Poziom hormonów u kobiety wzrasta w ciągu pierwszych kilku dni przed rozpoczęciem cyklu menstruacyjnego. Chociaż niektóre badania sugerują, że ten wzrost hormonów jest tymczasowy, inne wskazują na znaczny spadek przetłuszczania się włosów w tym czasie. Chociaż dokładna przyczyna zwiększonej produkcji oleju nie jest znana, hormony związane z menstruacją wpływają na włosy i skórę wielu kobiet. Zwiększona produkcja oleju w tym okresie jest częstą przyczyną trądziku.

Nadmierne mycie i ostre szampony mogą pozbawiać włosy włosów i podrażniać skórę głowy. Stosowanie suchych szamponów może również powodować podrażnienie skóry głowy i blokować mieszki włosowe, co może również powodować swędzenie głowy. W tym czasie gruczoły łojowe zaczynają nadmiernie produkować sebum, aby chronić skórę przed utratą wilgoci i powstrzymywać szkodliwe mikroorganizmy. Zbyt częste mycie włosów może przyczynić się do tego, że gruczoły łojowe znajdą się w trybie ochronnym, co spowoduje, że włosy staną się tłuste i niemożliwe do opanowania.

Podobne treści:  Jak łatwo zrobić warkocz z włosów

Genetyka

Niektóre rodzaje włosów mają skłonność do nadmiernej produkcji oleju. Może to być dziedziczne lub spowodowane zmianami hormonalnymi, stresem lub innymi czynnikami. Niektóre leki i zła dieta również mogą mieć wpływ na przetłuszczanie się włosów. Możesz zminimalizować skutki nadmiernej produkcji oleju, nie dotykając zbyt często swoich włosów i dokładnie szczotkując je po umyciu. Ponadto, jeśli masz przetłuszczające się włosy, pamiętaj o stosowaniu odżywki przed pójściem spać.

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na zmniejszenie przetłuszczania się włosów jest częstsze ich oczyszczanie. Ocet jabłkowy z cydru jest naturalnym środkiem oczyszczającym, który może pomóc Ci zmniejszyć ilość oleju produkowanego przez skórę głowy. Jedną część roztworu należy zmieszać z ośmioma częściami wody i nałożyć na skórę głowy. Pozostaw roztwór na skórze głowy przez kilka minut, a następnie dokładnie go spłucz. Tłuste włosy mogą być również spowodowane przez niektóre choroby, takie jak zatory w wątrobie i zespół Sjogrena. Genetyka może również odgrywać rolę w tym, jak grube są Twoje włosy.

Przetłuszczające się włosy są objawem genetyki, ale proste zrozumienie, w jaki sposób twoje gruczoły łojowe produkują sebum, może złagodzić objawy i ustabilizować produkcję sebum. Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić dla tłustych włosów, jest stosowanie niewłaściwego szamponu. Bardzo ważne jest, by używać szamponu przeznaczonego do włosów tłustych i wypróbować różne marki, by sprawdzić, co najlepiej sprawdza się w przypadku danego typu włosów.

Jeśli masz skłonność do przetłuszczania się skóry głowy, prawdopodobnie winne są temu Twoje geny. Gruczoły łojowe, które produkują sebum, pokrywają Twoją twarz i skórę głowy, a w rezultacie Twoje włosy będą się przetłuszczać. Genetyka jest ważnym elementem Twojego zdrowia, więc upewnij się, że dobrze dbasz o swoje włosy i skórę głowy. W ten sposób unikniesz spowodowania jakichkolwiek uszkodzeń włosów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *