Codzienna pielęgnacja włosów – lista kosmetyków

Codzienna pielęgnacja włosów – lista kosmetyków

Co powinnaś włączyć do swojej codziennej pielęgnacji włosów? W tym artykule omówimy podstawy, m.in. jaki szampon i odżywkę stosować, jaką odżywkę bez spłukiwania stosować i jakie kosmetyki stosować punktowo. Dzięki temu dowiesz się, jakie składniki są niezbędne dla zdrowia Twoich włosów. Dowiesz się również, które produkty powinnaś pominąć, jeśli masz skłonność do suchych, puszących się i zniszczonych włosów.

Wybór szamponu i odżywki

Wybierając szampon i odżywkę do codziennej pielęgnacji włosów należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, musisz wybrać ten właściwy dla Twojej skóry głowy i rodzaju włosów. Dobry szampon usunie nadmiar oleju i zanieczyszczeń ze skóry głowy, pozostawiając włosy lśniące i błyszczące. Istnieje wiele różnych rodzajów szamponów do wyboru, z których każdy ma inne korzyści i skutki uboczne. Na przykład, jeśli masz tłuste, grube włosy, powinnaś wybrać szampon o niskiej zawartości alkoholu. Jeśli masz włosy suche, tłuste lub mieszane, powinnaś używać szamponu bez oleju mineralnego i ropy naftowej, ponieważ te produkty mogą obciążać włosy.

Podobne treści:  Jak upiąć włosy - najmodniejsze upięcia w 2022 roku

Używanie szamponu codziennie może sprawić, że włosy nie będą wyglądały na pozbawione życia. Dobrym pomysłem jest również wybieranie szamponów i odżywek przeznaczonych do danego rodzaju włosów, dzięki czemu unikniesz stosowania niepotrzebnych produktów. Na przykład, jeśli masz cienkie włosy, unikaj stosowania odżywki na skórze głowy lub na długości. Zamiast tego wybieraj produkty przeznaczone do włosów cienkich, suchych lub farbowanych. Jeśli masz zniszczone lub łamliwe włosy, rozważ użycie szamponu lub odżywki 2 w jednym.

Podobne treści:  Przeszczep włosów - Jakie badania trzeba wykonać przed przeszczepem włosów?

Wybór odżywki bez spłukiwania

Dobra odżywka bez spłukiwania nawilży Twoje włosy bez pozbawiania ich naturalnych olejków. Aby jej użyć, zacznij od dokładnego umycia włosów, a następnie osusz je ręcznikiem. Po nałożeniu odżywki, delikatnie przeczesz włosy, aby pozbyć się ewentualnych plątanin i kołtunów. Upewnij się, że nie pocierasz włosów zbyt mocno, ponieważ może to doprowadzić do ich puszenia i przetłuszczenia.

Ważne jest, by po umyciu włosów zastosować odżywkę bez spłukiwania, która zapobiegnie ich uszkodzeniu. Możesz spryskać nią włosy lub wdmuchnąć ją we włosy. W zależności od potrzeb, możesz stosować ją codziennie lub co drugi dzień. Jest to szczególnie korzystne dla włosów suchych, które są podatne na łamanie i uszkodzenia. Powinnaś skupić się również na końcówkach, gdyż są one najbardziej narażone na łamanie i przesuszenie.

Podobne treści:  Najlepszy szampon do włosów suchych - sugestie fryzjerów

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *