Twarde Obcasy – radź sobie z nimi bez przeszkód

Twarde Obcasy – radź sobie z nimi bez przeszkód

Nie ma nic bardziej irytującego niż konieczność radzenia sobie z popękanymi, twardymi piętami. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby zapobiec pękaniu pięt i utrzymać swoje stopy zdrowe i szczęśliwe. Możesz zacząć od unikania butów z odkrytymi plecami i upewnij się, że robisz częste przerwy. Następnie, należy unikać pocierania pięt. Staraj się również regularnie nawilżać swoje stopy. Jeśli nadal cierpisz z powodu popękanych pięt, możesz spróbować tych zabiegów.

Unikaj butów z otwartym tyłem

Noszenie butów z otwartym tyłem podczas noszenia wysokich obcasów nie zawsze jest dobrym pomysłem. Ten rodzaj obuwia obciąża zbytnio poduszkę tłuszczową pięty, co może powodować pęknięcia. Aby tego uniknąć, należy kupić parę butów z dodatkową amortyzacją lub wyściółką, która pomaga wchłonąć ciężar na pięcie. Należy unikać butów z otwartym tyłem, jeśli nosisz wysokie obcasy przez długi czas.

Nawadniaj stopy

Jednym z najlepszych sposobów na uniknięcie suchych, popękanych pięt jest nawilżanie stóp podczas noszenia twardych obcasów. Skóra na stopach zawiera mniej gruczołów tłuszczowych niż reszta ciała, dlatego szczególnie trudno jest utrzymać miękką, elastyczną skórę na piętach. Ale to nie musi być wyzwanie. Wykonując kilka prostych kroków, możesz sprawić, że Twoje pięty będą bardziej miękkie i gładkie niż kiedykolwiek.

Podobne treści:  Maść na rany na stopach - jaki rodzaj kupić?

Na początek zawsze myj stopy. Powinnaś unikać środków czyszczących, które pozbawiają Twoje stopy naturalnych olejków. Twoje stopy muszą mieć barierę wilgoci, aby pozostać zdrowe. Po umyciu ich, upewnij się, że nawilżasz stopy, aby przywrócić nawilżenie skóry. Powinnaś również zadbać o to, aby nawilżać je jak najczęściej, zwłaszcza po noszeniu twardych obcasów. Dla jeszcze lepszych efektów użyj peelingu do stóp, najlepiej takiego z pumeksem.

Leczenie popękanych pięt

Popękane pięty są częstą przypadłością i można je leczyć różnymi środkami. Są to między innymi mocznik i kwas salicylowy na receptę, specjalne kleje do tkanek oraz wkładki. W poważniejszych przypadkach lekarz może przepisać leki na receptę, które zawierają wyższe poziomy składników aktywnych. Ponadto, noszenie bawełnianych skarpet może pomóc zapobiec wysychaniu stóp w ciągu nocy. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć domowego środka na popękane pięty, wizyta u dermatologa może przynieść rozwiązanie.

Jeśli masz popękane pięty, powinieneś unikać noszenia sandałów lub butów z odkrytymi plecami. Nie tylko jest to złe dla zdrowia, ale może również pogorszyć problem. Zamiast tego należy wybrać buty z zamkniętym tyłem i nosić skarpetki, kiedy to możliwe. Ponadto, nigdy nie próbuj leczyć popękanych pięt na własną rękę. Możesz skończyć z gorszą infekcją. Aby zapobiec przyszłym epizodom tego powszechnego problemu, dr Andrasik sugeruje noszenie skarpetek podczas chodzenia boso.

Podobne treści:  Rozpoznaj grzybicę na stopach i zwalcz ją samodzielnie

Unikaj pocierania pięt

Jeśli masz suche, podrażnione pięty, najlepszym sposobem na uniknięcie tego problemu jest noszenie skarpet podczas noszenia butów. Wybierz grube, wygodne skarpety zamiast cieńszych, aby zmniejszyć tarcie. Wybierz również skarpety odprowadzające wilgoć, które pomogą utrzymać wnętrze butów tak suche, jak to tylko możliwe. Jeśli żaden z tych kroków nie wydaje się działać, możesz również poszukać profesjonalnej pomocy w celu rozciągnięcia swoich skórzanych butów. Jeśli Twoje buty są wykonane ze skóry, może być konieczne ich rozciągnięcie, aby uniknąć ocierania pięt.

Innym rozwiązaniem na ból pięty jest noszenie skarpet, które rozciągają się poza linię górną. Zapobiegnie to tarciu na piętach i pomoże zapobiec powstawaniu pęcherzy. Skarpety powinny być również wystarczająco długie, aby pasowały do Twojego buta, więc możesz je nosić bez odczuwania bólu. Możesz również używać kremów lub żeli antybakteryjnych lub przeciwgrzybicznych, aby zapobiec otarciom. Możesz również używać kremów i balsamów do stóp, aby zapobiec tarciu na piętach.

Podobne treści:  Leczenie czerwonych plam na stopach

Unikaj noszenia wysokich obcasów w zimie

Istnieje kilka dobrych powodów, aby unikać noszenia wysokich obcasów w zimie. Pierwszym powodem jest to, że Twoje stopy będą doświadczać większego nacisku. Niezależnie od tego, czy chodzisz po śniegu, lodzie, czy zamarzniętej kałuży, noszenie wysokich obcasów może nie być wygodnym wyborem. Powinieneś nosić parę butów na wysokim obcasie, która jest niższa niż twoja normalna wysokość. Możesz także nosić buty z wyściółką na kościach stóp.

Po drugie, wysokie obcasy zmuszają Twoje stopy do przyjęcia nienaturalnej postawy. To z kolei obciąża łydki, kostki i kolana. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz buty z płaską podeszwą i niewysokim obcasem. Warto również rozważyć zakup butów ortopedycznych, aby chronić swoje stopy. Wreszcie, najlepiej jest unikać noszenia wysokich obcasów w zimie, jeśli masz napięty budżet.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *