Otarcia stóp od butów – radź sobie z bólem

Otarcia stóp od butów – radź sobie z bólem

Otarcia na stopach mogą być bolesne, ale możesz podjąć kilka działań, aby im zapobiec. Możesz nosić skarpetki, ochraniacze na palce lub nakładki na palce. Możesz również zainwestować w buty z wkładkami. Taśma papierowa to kolejny sposób na zapobieganie otarciom na piętach. Ultramaratończycy odkryli, że ta delikatnie klejąca taśma pomogła im uniknąć pęcherzy i bólu – Ta część jest wynikiem pracy zespołu portalu Poradniki Zdrowia. Jeśli doświadczyłeś już pęcherza, możliwe jest, że masz otarcie i musisz podjąć pewne środki ostrożności, aby zapobiec pogorszeniu się sytuacji.

Uzyskanie porady od lekarza specjalisty

Jeśli cierpisz z powodu nawracających otarć stóp od butów, ważne jest, aby szukać pomocy medycznej. Chociaż można leczyć otarcia stóp w domu, to dla uzyskania najlepszych rezultatów najlepiej jest skorzystać z porady specjalisty medycznego. Konsultant ds. stóp może zdiagnozować i leczyć problem, a oni mogą przepisać odpowiednie leczenie. Może być konieczne wykonanie zdjęć rentgenowskich i rezonansu magnetycznego, aby uzyskać pełny obraz uszkodzeń.

Podobne treści:  Peeling stóp - dlaczego jest wykonywany?

Podejmowanie środków ostrożności w celu zapobiegania otarciom

Noszenie grubych skarpet i wazeliny na stopy to jeden ze sposobów na zminimalizowanie otarć. Jeśli masz nowe buty, możesz również użyć przyjaznej dla skóry białej taśmy, aby obuwie nie ocierało się o skórę. Wazelina sprawia również, że nowe obuwie gładko przesuwa się po skórze. Im więcej czasu spędzasz w nowym obuwiu, tym mniejsze prawdopodobieństwo powstania otarcia.

Używanie wkładek lub wkładek może zapobiec powstawaniu pęcherzy poprzez rozproszenie ciężaru na punktach nacisku. Zmniejszy to tarcie i zapobiegnie powstawaniu pęcherzy lub gorących miejsc. Noszenie nylonowych skarpet jest dodatkowym środkiem ostrożności w celu uniknięcia pęcherzy. Nigdy nie należy nosić butów, które są zbyt ciasne lub zbyt luźne. Należy również unikać noszenia bawełnianych ubrań lub skarpet, ponieważ będą one powodować tarcie i otarcia. Możesz również użyć miękkich bandaży, aby chronić dotknięte obszary.

Podobne treści:  Ból w stopie na podbiciu - jak go wyeliminować

Leczenie bolesnych otarć

Jeśli zauważyłeś, że na Twoich stopach pojawiła się bolesna wysypka lub modzel, koniecznie odwiedź lekarza. Zwykłe skaleczenie może szybko przerodzić się w otwarty wrzód, który ulega zakażeniu. Na szczęście istnieje szereg sposobów leczenia tych owrzodzeń. Możesz zacząć od odpoczynku i stosowania okładów z lodu. Możesz również uzyskać lepiej dopasowane buty. Jeśli objawy nie ustępują, należy udać się do lekarza, aby dowiedzieć się o innych sposobach leczenia i receptach.

Możesz również użyć miękkich bandaży do ochrony dotkniętego obszaru. Można je kupić w Internecie lub w lokalnej aptece. Możesz zastosować je bezpośrednio na dotkniętym obszarze, aby pomóc złagodzić ból. Należy również użyć wilgotnego, wodoodpornego bandaża lub Moleskin Dr Scholl’s. Możesz również zastosować zwykłe bandaże samoprzylepne na dotkniętym obszarze. Takie postępowanie zmniejszy obrzęk i ból oraz pomoże w drenażu pęcherza.

Podobne treści:  Usuwanie zrogowaciałego naskórka na stopach - czy jest bolesne?

Pierwszym krokiem jest odpoczynek dotkniętej stopy. Leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, mogą również złagodzić ból. Okłady z lodu mogą być również pomocne w przypadku poważniejszego przypadku otarcia stopy. Należy je jednak zawinąć w ręcznik, aby uniknąć kontaktu ze skórą. Alternatywnie, mrożone warzywa mogą być używane jako okłady z lodu. Jeśli próbowałeś powyższych sposobów leczenia bez powodzenia, najlepiej skonsultować się z podiatrą, aby ustalić podstawową przyczynę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *