Poradnik, jak dbać o skórę twarzy

Poradnik, jak dbać o skórę twarzy

Aby zadbać o swoją wrażliwą skórę, wykonaj następujące kroki: Używaj delikatnych środków oczyszczających, unikaj ostrych środków oczyszczających, używaj produktów dopasowanych do Twojego typu skóry, wybieraj krem nawilżający z filtrem SPF 30, unikaj brania gorących pryszniców. Unikaj stosowania środków do mycia twarzy, które zawierają alkohol. Unikaj wszelkich produktów z substancjami zapachowymi lub kwasami. Zamiast tego szukaj produktów zawierających składniki, które uspokajają skórę, takie jak aloes, rumianek, polifenole z zielonej herbaty czy owies.

Unikanie ostrych środków czyszczących

Jeśli chcesz zachować zdrową, promienną skórę, unikaj stosowania ostrych środków do mycia twarzy. Pozbawiają one skórę naturalnych olejków i mogą być z czasem bardzo szkodliwe. Zamiast tego stosuj delikatne środki oczyszczające zawierające składniki nawilżające, takie jak gliceryna i olejki eteryczne. Jeśli tylko możesz, spróbuj też użyć preparatów bez mydła – Ta sekcja jest dziełem autora portalu zso2.edu.pl. Jeśli jednak masz bardzo wrażliwą skórę, za wszelką cenę unikaj stosowania środków myjących na bazie mydła.

Staraj się również unikać produktów z dodatkiem substancji zapachowych. Substancje te są często drażniące i mogą wysuszać Twoją skórę. Jeśli musisz użyć środka czyszczącego z substancją zapachową, wypróbuj taki, którego substancją zapachową są ekstrakty z owoców lub roślin. Zawierają one mniej substancji chemicznych i zapewniają świeższy zapach skóry. Kiedy kupujesz środki do mycia twarzy, przeczytaj etykietę ze składnikami. Pomoże Ci to wybrać produkt odpowiedni dla Twojego typu skóry i jej problemów.

Podobne treści:  Co powinno być w najlepszym kremie do rąk?

Wybór produktów pasujących do Twojego typu skóry

Wybór najlepszych produktów do pielęgnacji skóry twarzy zależy od Twojego typu skóry. Jeśli Twoja skóra jest sucha, nie powinnaś używać kremu nawilżającego do skóry tłustej. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś używać produktów z aloesem i masłem shea. Twój dermatolog może powiedzieć Ci, jaki jest Twój typ skóry i jakie produkty są dla niego najlepsze. Znajomość typu skóry pomoże Ci w bardziej precyzyjnym doborze produktów.

Typ skóry twarzy to naturalna cecha Twojej twarzy. Nie możesz jej zmienić, ale możesz zachować jej wygląd i samopoczucie stosując odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Istnieje kilka czynników, które mogą wpłynąć na rodzaj Twojej skóry, w tym pora roku i Twoje nawyki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wybrać produkty odpowiednie dla danego typu skóry. Możesz nawet wypróbować nową rutynę, jeśli nie jesteś pewna, które produkty są dla Ciebie odpowiednie.

Wybór kremów nawilżających z SPF 30

Najlepsze kremy nawilżające do skóry twarzy zawierają SPF. SPF chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Są one lekkie i nie spowodują wyprysków ani nie podrażnią wrażliwej skóry. Oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni dla siebie krem nawilżający. Powinien on być również niekomedogenny. Produkty te są zaprojektowane tak, aby pasowały do skóry wszystkich typów skóry. Nie powinny jednak zatykać porów.

Niekomedogenna formuła z SPF 30 może być skuteczna dla osób o suchej skórze. Krem nawilżający z tlenkiem cynku lub formuła z tlenkiem cynku nie jest zalecana dla osób o ciemniejszej karnacji. Najlepiej jest konsultować się z dermatologiem co najmniej raz w roku, aby upewnić się, że Twoja skóra jest zdrowa i wolna od wszelkich nowotworów skóry. Ponadto, dermatolog może sprawdzić, czy na Twojej skórze nie ma nieregularnych narośli lub asymetrii pieprzyków. Jeśli zauważysz jakiekolwiek z tych zmian, powinieneś jak najszybciej zasięgnąć porady dermatologa.

Podobne treści:  Jak stosować sok z cytryny na skórę głowy

Unikanie gorących pryszniców

Branie gorącego prysznica może wysuszyć Twoją twarz i pozbawić ją naturalnych olejków. To może sprawić, że Twoja skóra będzie swędząca, łuszcząca się i popękana. Osłabia to również naturalną barierę ochronną skóry, co prowadzi do powstania problemu zwanego trądzikiem. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, aby uniknąć gorącego prysznica. Oto korzyści płynące z letniego prysznica. Możesz również użyć lustra, by zmierzyć temperaturę swojego prysznica.

Gorące prysznice pozbawiają wierzchnią warstwę skóry naturalnych olejków, które są niezbędne do utrzymania jej w zdrowiu. Mogą one również zaostrzyć choroby skóry, takie jak egzema i łuszczyca, które są już zagrożone przez prysznice o wysokiej temperaturze. Oprócz powodowania suchości skóry, gorący prysznic może również powodować suchość włosów, ponieważ gorąca woda usuwa naturalne olejki.

Unikanie makijażu zawierającego alkohol

Alkohol jest powszechnym składnikiem kosmetyków, a szczególnie często występuje w produktach matujących lub szybkoschnących. Alkohole mogą być również określane jako “SD Alcohol” lub “Specially Denatured Alcohol”, więc wystarczy szybki rzut oka na listę składników, aby dowiedzieć się, czy dany produkt zawiera alkohol. W wysokich stężeniach alkohole mogą powodować poważne podrażnienia, a nawet złuszczanie się skóry.

Podobne treści:  Oczyszczanie skóry twarzy Vs Trądzik - rób to bezpiecznie

Alkohol jest powszechnie stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, ale nie jest dobrym składnikiem dla skóry twarzy. Może zaszkodzić wrażliwej skórze i może powodować przebarwienia. W kosmetykach alkohol występuje w różnych formach, takich jak etanol, gliceryna, cukier i alkohole tłuszczowe. Podczas gdy niektóre rodzaje alkoholu są szkodliwe, inne mogą faktycznie zapewnić pozytywne efekty. To, czy alkohol jest dobrym składnikiem dla Twojej skóry, zależy od tego, jakiego rodzaju alkoholu szukasz.

Nakładanie oleju do twarzy po oczyszczeniu

Wiele osób jest zdezorientowanych procesem nakładania oleju do twarzy po oczyszczeniu. Podczas gdy nakładanie olejku do twarzy na gołą skórę jest najbardziej oczywistym sposobem, istnieją inne sposoby, aby skorzystać z produktu. Oto kilka z nich:

Niektóre olejki są sprzedawane jako serum. Ten rodzaj produktu ma na celu odżywienie i ochronę skóry i często jest droższy niż olejki do twarzy. Są one dostarczane w szklanych butelkach i często wyposażone w pompkę lub kroplomierz ułatwiający aplikację. Serum często zawierają określone składniki, które pomagają w leczeniu konkretnych chorób skóry. Warto czytać etykiety i wiedzieć, co się stosuje. Ostatecznym celem stosowania olejku do twarzy jest poprawa nawilżenia skóry i przygotowanie jej na przyjęcie kremu nawilżającego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *