Jak codziennie oczyszczać skórę twarzy

Jak codziennie oczyszczać skórę twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy jest kluczowe w zapobieganiu trądzikowi i innym chorobom skóry, więc zastosuj się do tych wskazówek, aby mieć świeżą, czystą cerę każdego dnia: Nałóż na twarz delikatny środek oczyszczający. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, unikaj złuszczania i gorącej wody. Wybierz środek oczyszczający, który zawiera składniki uspokajające, takie jak polifenole z zielonej herbaty, aloes lub owies. Po oczyszczeniu skóry, osusz ją.

Unikaj ponownego użycia brudnej ścierki

Ponowne użycie ścierki do oczyszczenia skóry twarzy to powszechna praktyka, która jest szkodliwa dla skóry i może być siedliskiem szkodliwych bakterii i innych drobnoustrojów. Używanie zabrudzonej ściereczki do mycia twarzy może wprowadzić nowe zarazki i zwiększyć prawdopodobieństwo infekcji, a także doprowadzić do powstania trądziku. Zamiast używać ciągle tej samej ściereczki, kup nową i pierz ją po każdym oczyszczeniu.

Ponowne użycie ściereczki to łatwy sposób na przeniesienie bakterii ze skóry na inne części ciała. Nie oznacza to, że nie można myć twarzy ściereczką, ale dobrze jest unikać codziennego jej używania. Nawet jeśli sama ściereczka nie jest zanieczyszczona, wilgoć i ciepło będą sprzyjać rozwojowi bakterii.

Podczas gdy możesz nie zauważyć żadnych negatywnych skutków, jeśli używasz tej samej ściereczki przez kilka dni, ponowne używanie ściereczki przez wiele tygodni może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Brudna ścierka może osadzać szkodliwe patogeny w otworach w skórze. Patogeny, które żyją w ścierce, mogą żyć w tych konkretnych miejscach. Jeśli używasz zbyt brudnej ścierki, jest bardziej prawdopodobne, że jest ona siedliskiem niebezpiecznych patogenów, niż mogłoby się wydawać.

Ważne jest, aby do mycia twarzy używać czystych ściereczek, ponieważ nie są one sterylne i mogą być siedliskiem szkodliwych bakterii. Czysta ściereczka może również pomóc w walce z zarazkami w łazience. Ponieważ łazienki są ciepłe i wilgotne, bakterie i pleśń rozwijają się w ciepłym, wilgotnym środowisku. Kąpiel ma na celu zabicie bakterii i pleśni, a ściereczki są świetnym miejscem na obie te rzeczy.

Podobne treści:  Jakie kosmetyki stosować na skórę, aby zapobiec starzeniu się

Unikaj gorącej wody

Wiele osób uważa, że gorąca woda jest najlepszym sposobem na oczyszczenie twarzy, ale w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Gorąca woda pozbawia skórę jej naturalnych olejów, co sprawi, że będzie ona wyglądać na suchą. Prowadzi to do osłabienia bariery wilgoci i nasilenia problemów skórnych. Chociaż gorąca woda nie powoduje najszybszego wysuszenia skóry, pozbawia ją wilgoci, której potrzebuje, aby zachować zdrowy wygląd. Staraj się używać ciepłej wody podczas oczyszczania twarzy, aby zminimalizować wszelkie podrażnienia.

Większość dermatologów zgadza się, że do oczyszczania twarzy należy używać letniej wody, a nawet możesz ochlapać twarz zimną wodą, aby uzyskać pierwsze orzeźwienie rano. Staraj się jednak unikać codziennego stosowania gorącej wody na twarz, ponieważ może ona pozbawić skórę naturalnych olejków i sprawić, że stanie się ona bardziej czerwona. Dermatolodzy zalecają oczyszczanie twarzy dwa razy dziennie, aby usunąć codzienne zabrudzenia.

Jeśli chcesz, by Twoja skóra była promienna i pełna blasku, musisz zacząć od jej codziennego oczyszczania. Oczyszczanie pomaga usunąć zanieczyszczenia, makijaż i brud, dzięki czemu reszta Twojej pielęgnacji może działać lepiej. Niezależnie od rodzaju skóry, oczyszczanie jest niezbędnym elementem codziennej rutyny. Najpierw umyj twarz letnią wodą, a następnie użyj preparatu do oczyszczania twarzy, aby usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Następnie użyj mleczka nawilżającego.

Wieczorem oczyszczaj twarz chłodną lub letnią wodą. Gorąca woda może spowodować zaczerwienienie twarzy, a w przypadku wrażliwej skóry może nawet doprowadzić do jej zaognienia. Oczyszczanie twarzy przed snem jest koniecznością. A po spoconym treningu zawsze powinnaś oczyścić się przed snem. Jeśli nie czujesz się komfortowo oczyszczając twarz na noc, powinnaś ją myć co najmniej dwa razy dziennie.

Częstotliwość oczyszczania twarzy zależy od kilku czynników, w tym od rodzaju skóry, wrażliwości, planu ćwiczeń i produkcji sebum. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, ważne jest, abyś myła ją dwa razy dziennie. Nadmierne przetłuszczanie się skóry może prowadzić do pojawienia się trądziku, dlatego ważne jest, aby regularnie myć twarz. Na szczęście jest to łatwe do wykonania. Pamiętaj tylko, aby używać letniej wody i osuszać twarz.

Podobne treści:  Jak stosować sok z cytryny na skórę głowy

Unikaj toników, które zawierają alkohol

Toniki, czyli środki ściągające, to płyny, które mają właściwości ściągające lub nawilżające. Przywracają naturalną równowagę pH skóry i przywracają jej równowagę. Niektóre tonery zawierają również kwas salicylowy, łagodny składnik, który zwalcza pryszcze i zaskórniki. Należy jednak unikać tonerów zawierających alkohol. Są one zazwyczaj łagodniejsze i nie mają tak ściągającego działania.

Tonery zawierające alkohol nie powinny być stosowane do oczyszczania skóry twarzy, zwłaszcza jeśli masz suchą skórę. Alkohol ma działanie przeciwne do zamierzonego i powoduje, że skóra staje się sucha. Zamiast tego szukaj toników zawierających inne składniki, które nawilżają skórę. Tonery na bazie alkoholu są najgorsze. Jeśli używasz toniku codziennie, najlepiej całkowicie go unikać.

Alkohol pomaga wnikać w zanieczyszczenia i olejki na twarzy i może zmniejszać ilość sebum zatykającego pory, ale może też wysuszać suchą skórę. Alkohol zwiększa również penetrację innych składników. Poza tym, że powoduje wysuszenie, może również sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej podatna na wchłanianie potencjalnie toksycznych składników. Zamiast tego wybierz delikatniejszy środek oczyszczający, który nie zawiera alkoholu.

Chociaż toniki są niezbędnym elementem pielęgnacji skóry, wiele osób ich nie używa. Powodem tego jest fakt, że nie zawierają one wystarczającej ilości przeciwutleniaczy, aby zapobiegać powstawaniu trądziku. Dobry tonik przywraca skórze równowagę i przejrzystość poprzez usuwanie zanieczyszczeń i substancji zatykających pory. Alkohol jest środkiem konserwującym i może powodować suchość, zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Jeśli masz suchą, wrażliwą lub tłustą skórę, możesz wybrać tonik równoważący z kwasem salicylowym. Kwas salicylowy może pomóc zrównoważyć poziom pH skóry i zmniejszyć ilość wyprysków. Codzienne stosowanie toniku zawierającego kwas salicylowy może pomóc przywrócić równowagę Twojej skórze. Stosowanie toniku raz lub dwa razy dziennie może pomóc w osiągnięciu tej równowagi.

Używanie toniku po oczyszczeniu skóry jest bardzo ważne. Pomaga ono składnikom Twojej skóry wniknąć głębiej w skórę. Ważne jest, aby pamiętać, że toniki zawierają różne składniki. Sprawdź składniki przed zakupem. Alkohol i woda mogą podrażniać skórę. Jednak tonery zawierające te składniki mogą ją łagodzić i uspokajać. W ten sposób możesz uzyskać pożądane rezultaty, nie martwiąc się o zdrowie swojej skóry.

Podobne treści:  Najlepsze pianki do twarzy - ranking #1 wśród środków do oczyszczania twarzy

Nałóż najpierw środek oczyszczający na suchą skórę

Podczas codziennego oczyszczania twarzy należy upewnić się, że stosujesz odpowiedni rodzaj środka oczyszczającego do swojego typu skóry. Większość środków do mycia twarzy ma za zadanie przylegać do powierzchni skóry, zmniejszając napięcie powierzchniowe, dzięki czemu produkty mogą być łatwo usunięte. Z kolei woda utrudnia przyleganie środków czyszczących, dlatego tak ważne jest stosowanie suchego środka czyszczącego.

Podczas gdy większość środków do mycia twarzy jest bardzo delikatna, wiele z nich jest ostrych i nie nadaje się do skóry wrażliwej. Zbyt ostry produkt może powodować podrażnienia. Aby uniknąć tego problemu, wybierz produkt oczyszczający, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry. Możesz wybierać pomiędzy środkami oczyszczającymi na bazie oleju i wody. Produkty oczyszczające na bazie oleju powinny być nakładane najpierw na suchą skórę. Następnie należy je spłukać wodą.

Jeśli masz suchą skórę, ważne jest, abyś wybrał produkt oczyszczający, który zawiera dodatek substancji nawilżających. Produkty te powinny pozostawiać skórę miękką i elastyczną. Jednak środki nawilżające zawierające kwasy mogą podrażniać suchą skórę. Unikaj również stosowania ostrych mydeł, które mogą sprawić, że Twoja skóra stanie się jeszcze bardziej wrażliwa. Jeśli nie wiesz, co kupić, poproś o radę swojego dermatologa.

Podczas codziennego oczyszczania skóry twarzy, nakładaj najpierw środek oczyszczający na suchą skórę. Możesz też użyć żelu oczyszczającego. Pomoże Ci to uniknąć zatykania porów i zapobiegnie wysuszeniu skóry. Dobra rutyna pielęgnacyjna powinna być prosta i dostosowana do Twojego typu skóry. Idealnie byłoby, gdybyś przestrzegała jej religijnie, ponieważ dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *