Technika suszenia włosów – Susz włosy tak, by ich nie zniszczyć

Technika suszenia włosów – Susz włosy tak, by ich nie zniszczyć

Oto kilka sposobów na suszenie włosów bez ich uszkadzania. Unikaj szczotkowania włosów zaraz po wyjściu spod prysznica i ustawiania najwyższej temperatury w suszarce. Powinnaś również unikać robienia przedziałka podczas suszenia włosów. W ten sposób unikniesz narażenia włosów na działanie minerałów i chemikaliów z suszarki. Stosowanie odpowiedniej techniki suszenia może pomóc w zapewnieniu pięknych włosów!

Unikaj szczotkowania włosów zaraz po wyjściu spod prysznica

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety podczas szczotkowania włosów jest robienie tego zaraz po wyjściu spod prysznica. Może to być szkodliwe dla dobrego dnia włosów, ponieważ sprawi, że osiągnięcie zamków trudne. Zamiast tego, postaraj się dokładnie wysuszyć włosy po prysznicu. Gdy włosy wyschną całkowicie, możesz przystąpić do ich rozczesywania. Szczotkowanie włosów prosto po prysznicu może je uszkodzić.

Podobne treści:  Zalety odżywek do włosów bez spłukiwania

Używanie grzebienia zaraz po prysznicu również może je uszkodzić. Kiedy włosy są mokre, są szczególnie narażone na uszkodzenia. Rozczesywanie włosów palcami jest znacznie łagodniejsze i nie uszkodzi ich. Dobrze sprawdzi się też grzebień z szerokimi zębami, a także szpikulec do afro. Zbyt energiczne szczotkowanie włosów może być również szkodliwe.

Unikaj wysokiego ustawienia ciepła w suszarce do włosów

Możesz uniknąć uszkodzenia włosów, używając najniższego ustawienia ciepła w suszarce do włosów. Wysokie ustawienia ciepła mogą spowodować, że włosy staną się suche, puszące się i matowe. Używaj najniższego ustawienia temperatury, jeśli chcesz, aby Twoje włosy wyglądały zdrowo. Jeśli masz grube włosy, unikaj wysokich temperatur. Przesuszenie włosów spowoduje ich nieodwracalne uszkodzenie.

Podobne treści:  Jak oddać włosy na cele charytatywne

Wybierając suszarkę do włosów, wybierz taką, która ma regulowane ustawienia ciepła i przepływu powietrza. Niektóre suszarki wytwarzają jony ujemne, które wygładzają włosy. Zalecana jest suszarka do włosów z ustawieniem regulacji powietrza i ciepła. Możesz również wybrać suszarkę z dyfuzorem, który pomaga rozłożyć strumień powietrza. Chociaż pewne uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą są nieuniknione, stosowanie odżywki bez spłukiwania lub sprayu chroniącego przed wysoką temperaturą jest dobrym sposobem na ich zminimalizowanie.

Unikaj narażania włosów na gromadzenie się minerałów i środków chemicznych

Twarda woda zawiera minerały, które mogą być szkodliwe dla włosów. Te minerały mogą sprawić, że włosy staną się wiotkie i trudne do ułożenia, więc staraj się unikać zbyt częstego ich mycia. Możesz użyć zmiękczacza wody, aby wyeliminować ten problem lub znaleźć nowy sposób mycia włosów. Twarda woda może powodować powstawanie na włosach łusek mineralnych, które są niezwykle trudne do usunięcia. Twarda woda może również zniszczyć kolor trwałej ondulacji, farb i środków do rozluźniania.

Podobne treści:  Keratynowe prostowanie włosów Vs Aftercare

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *