Pokrzywka na stopach – przyczyny i zwalczanie

Pokrzywka na stopach – przyczyny i zwalczanie

W tym artykule przyjrzymy się niektórym przyczynom i walkom pokrzywki idiopatycznej, a także często występującej pokrzywce cholinergicznej. Omówiono również zapalenie naczyń krwionośnych i stres. Leukotrieny modyfikatory są również omawiane jako zabiegi dla pokrzywki idiopatycznej. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed podjęciem próby leczenia pokrzywki.

Pokrzywka cholinergiczna przyczyny i walka

Pokrzywka cholinergiczna jest stanem, w którym temperatura ciała jest podwyższona, powodując wzrost swędzenia i whealing. Stan ten rozwija się zazwyczaj podczas aktywności fizycznej i może trwać kilka godzin. Czasami wiąże się z anafilaksją, poważnym stanem, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. W przypadku podejrzenia pokrzywki cholinergicznej warto skonsultować się z lekarzem i przyjąć leki przeciwhistaminowe lub acetaminofen, a także epipen.

Pokrzywka cholinergiczna jest zazwyczaj wywoływana przez reakcję alergiczną, a osoby cierpiące na alergię lub katar sienny są bardziej narażone na jej wystąpienie. Stan ten często powoduje wysypki, które puchną i mogą być bolesne. W niektórych przypadkach może również prowadzić do skurczu oskrzeli, świszczącego oddechu lub niskiego ciśnienia krwi. Na szczęście, choroba ta jest uleczalna, a opcje leczenia są coraz bardziej dostępne.

Stress

Jeśli cierpisz na pokrzywkę na stopach, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak leczyć ten stan. Pokrzywka, zwana również pokrzywką, to choroba skóry charakteryzująca się uniesionymi, swędzącymi i obrzękniętymi guzkami. Są one często spowodowane przez alergie, substancje chemiczne w niektórych pokarmach, ukąszenia owadów lub ekspozycję na słońce. Może Cię zaskoczyć fakt, że niektóre rodzaje żywności powodują pokrzywkę częściej niż inne.

Podobne treści:  Nakładanie ciepłej parafiny na stopy - co daje?

W przeciwieństwie do innych rodzajów pokrzywki, przyczyna pokrzywki uciskowej jest nadal niejasna, ale może być ona wywołana przez nacisk fizyczny lub chemiczny. Z kolei pokrzywka fizyczna pojawia się zwykle w ciągu kilku minut i trwa godzinę lub krócej. Opóźniona pokrzywka uciskowa charakteryzuje się czerwonym obrzękiem w miejscach, które są stale narażone na ucisk. Ponadto pokrzywka z zimna jest potencjalnie zagrażającym życiu powikłaniem, które może być spowodowane ekspozycją na bardzo niskie temperatury.

Zapalenie naczyń krwionośnych

Pokrzywka jest reakcją alergiczną na substancję, która wyzwala uwalnianie histaminy. Te substancje chemiczne powodują, że naczynia krwionośne w skórze otwierają się i swędzą. W niektórych przypadkach zapalenie to powoduje powstawanie pęcherzy. W takich przypadkach, leczenie jest konieczne, aby leczyć podstawową przyczynę. W ciężkich przypadkach przepisuje się prednizon lub podobne kortykosteroidy. Modulatory immunologiczne mogą również pomóc w leczeniu pokrzywki.

Kilka rodzajów pokrzywki może dotyczyć stóp. Przewlekła pokrzywka może trwać przez kilka miesięcy lub lat. Jeden z typów nazywany jest pokrzywką hipokomplementemiczną, a jego przyczyna jest nieznana. W niektórych przypadkach, pokrzywka może rozprzestrzeniać się na płuca, oczy i przewód pokarmowy. Lekarz może przepisać leki przeciwhistaminowe, aby złagodzić objawy. W cięższych przypadkach mogą być przepisane kortykosteroidy i silne środki hamujące układ odpornościowy.

Podobne treści:  Jak walczyć z schodzącą skórą na stopach

Leukotrieny modyfikujące leczenie pokrzywki idiopatycznej

Leczenie pokrzywki idiopatycznej może obejmować kilka różnych leków. Wywiad kliniczny i badanie fizykalne są najważniejszymi narzędziami do określenia przyczyny tego stanu. Nie zaleca się jednak wykonywania rozległych badań diagnostycznych. Pokrzywka na stopach jest często objawem ogólnoustrojowych zaburzeń zapalnych. Leczenie lekami modyfikującymi działanie leukotrienów, które działają poprzez blokowanie aktywności cytokin w organizmie, jest skutecznym sposobem na zmniejszenie objawów choroby.

Niektóre z tych leków blokują działania leukotrienów i mogą być przyjmowane codziennie. Jednak niektóre osoby mogą mieć problem z wątrobą i te leki mogą nie być dla nich odpowiednie. Modyfikatory leukotrienów mogą powodować inne skutki uboczne, w tym zmianę stanu psychicznego, pęcherze na skórze lub pokrzywkę. Mogą one również wchodzić w interakcje z innymi metodami leczenia raka.

Soda oczyszczona pomaga w walce z pokrzywką

Stosowanie pasty z sody oczyszczonej na zapalnie zmienioną skórę może ją ukoić i zmniejszyć świąd. Zapobiega również dalszemu podrażnieniu i zapaleniu. Pasta ta jest na tyle delikatna, że może być stosowana jako środek do moczenia i może być dodana do wody w kąpieli, aby woda była kojąca. Nigdy jednak nie należy jej stosować na surowo. Innym naturalnym środkiem na pokrzywkę na stopach jest stosowanie surowego żelu z aloesu, który można stosować na dotkniętym obszarze codziennie. Chociaż ma on właściwości przeciwzapalne, nie należy stosować żelu aloesowego, jeśli masz alergie.

Podobne treści:  Jak radzić sobie z otarciami stóp od butów

Innym naturalnym środkiem na pokrzywkę na stopach jest ciepła kąpiel. Ciepła kąpiel to dobry sposób na rozluźnienie mięśni i ukojenie skóry. Zawiera również naturalne właściwości przeciwgrzybiczne i może pomóc w walce z wieloma szczepami grzybów. Osoby z grzybicą paznokci onychomycosis mogą również skorzystać z moczenia w kąpieli z sodą oczyszczoną. Przed zastosowaniem kąpieli z sodą oczyszczoną warto najpierw skonsultować się z lekarzem, aby mieć pewność, że pomoże ona w Twoim schorzeniu.

Objawy anafilaksji

W niektórych przypadkach ciężkie reakcje alergiczne mogą prowadzić do anafilaksji, która jest najpoważniejszą i zagrażającą życiu reakcją. Należy skonsultować się z alergologiem w celu ustalenia przyczyny tego stanu. Lekarz przedstawi również zalecenia dotyczące leczenia, które mogą obejmować unikanie lateksu lub alergenów pokarmowych. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie objawów anafilaksji.

Ciężkie reakcje mogą wystąpić natychmiast, w ciągu kilku godzin lub kilka dni później. Podczas reakcji anafilaktycznej oddychanie może być utrudnione, a ciśnienie krwi znacznie spada. Osoba może być nawet w szoku. W takich przypadkach wymagana jest natychmiastowa pomoc medyczna. Usunięcie alergenu i poluzowanie zwężonej odzieży może złagodzić objawy i zapobiec anafilaksji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *