W czym pomagają bąbelki na stopach?

W czym pomagają bąbelki na stopach?

Pęcherze zwykle rozwijają się na stopach i mogą być bolesne. Tworzą się, gdy górne warstwy skóry oddzielają się i wypełniają przestrzeń surowicą, płynną częścią krwi, która zawiera substancje ochronne. Czasami małe naczynia krwionośne krwawią do pęcherza, powodując, że jego zawartość wydaje się mętna lub ropna. Podstawowa przyczyna powstawania pęcherzy na stopach nie jest znana. Jednak to rozwiązanie miejscowe jest znane od wielu wieków i nadal jest szeroko stosowane przez osoby cierpiące z powodu pęcherzy.

Wspólne przyczyny powstawania pęcherzy na stopach

Wspólne przyczyny powstawania pęcherzy na stopach to ciepło, tarcie i niewłaściwie dopasowane obuwie. Ludzie, którzy noszą buty, które nie są odpowiednio dopasowane, są szczególnie podatni na pęcherze na stopach. Stan ten znany jest również jako wyprysk dyshidrotyczny. Występuje najczęściej w sezonie alergicznym i może trwać tygodniami zanim się zagoi. Pęcherze mogą być wypełnione nieszkodliwym płynem, ale mogą też zawierać krew lub ropę. W takich przypadkach należy jak najszybciej skorzystać z pomocy podologa.

Podobne treści:  Usuwanie zrogowaciałego naskórka na stopach - czy jest bolesne?

Pęcherz to zbiór płynu, który tworzy się w górnej warstwie skóry. Płyn ten to zazwyczaj woda lub białka. Może się on rozwinąć w dowolnym miejscu na stopie, ale najczęściej występuje na piętach, bokach i palcach różowych. Pęcherze mogą być bolesne i mogą powodować wysypkę. Leczenie dla pęcherzy stóp zależy od rodzaju pęcherza stóp. Leczenie będzie obejmować uczynienie dotkniętego obszaru tak wygodne, jak to możliwe i wyeliminowanie wszelkich czynników predysponujących. Pęcherze można zdrenować lub przykryć sterylnym opatrunkiem.

Podobne treści:  Pleśniawki na stopach - rozpoznanie i leczenie w domu

Ważne jest, aby uzyskać pomoc medyczną w przypadku pęcherzy na stopie, jeśli powodują one ból, trudności w chodzeniu lub są przyczyną infekcji. Podolog może wykonać zabieg drenażu poprzez nakłucie pęcherza sterylną igłą. Po drenażu pęcherza, utrzymać obszar suchy i czysty. Zawsze wycieraj igły i agrafki środkiem antyseptycznym. Jeśli pęcherz ma krwawy wygląd, może to być zakażenie.

Opcje leczenia

Pęcherze na stopach pomagają chronić znajdującą się pod nimi skórę. Mogą zawierać przezroczysty płyn lub mogą wypełniać się krwią. Pupus, który jest żółty, zielony lub mętny, nie zawsze jest czerwoną flagą. Jeśli jednak pęcherzyki rozprzestrzeniają się, a infekcja nadal się pogarsza, może to świadczyć o poważniejszym schorzeniu. Na szczęście, antybiotyki zazwyczaj mogą rozwiązać problem. Czekanie na to, czy pęcherzyki znikną same, nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może to doprowadzić do rozprzestrzenienia się infekcji na inne części ciała.

Podobne treści:  Zrogowacenia na stopach - popularne kosmetyki

Pęcherze rozwijają się na skórze i są zazwyczaj bolesne. Powstają, gdy górne warstwy skóry pękają, wypełniając się surowicą, płynną częścią krwi, która zawiera substancje ochronne. Małe naczynia krwionośne mogą również krwawić do pęcherzy. Płyn w tych pęcherzach staje się mętny i może zawierać ropę. Jeśli pęcherze są zakażone, lekarz odprowadzi płyn z pęcherza. Pęcherze na stopach mogą być oznaką innych problemów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *