Naturalne szampony do oczyszczania skóry głowy – który kupić?

Naturalne szampony do oczyszczania skóry głowy – który kupić?

Podczas gdy naturalne szampony mogą być dobre do oczyszczania skóry głowy, należy dokładnie sprawdzić listę składników, aby uniknąć szkodliwych substancji chemicznych. Zwróć uwagę na takie rzeczy jak środki pieniące, formaldehyd, silikony i ftalany. Należy również szukać szamponów, które zawierają minimalną ilość siarczanów. Wybierając naturalny szampon, zastanów się, jak chcesz, żeby wyglądały Twoje włosy.

Unikanie środków pieniących

Pierwszą rzeczą, której należy szukać w naturalnym szamponie jest brak środków pieniących. Większość szamponów posiada środki pieniące, aby stworzyć pianę, która nie ma nic wspólnego z oczyszczaniem skóry głowy i włosów. Środki pieniące są zbędne i możesz ich uniknąć, robiąc własny szampon, dodając sodę oczyszczoną i mydło kastylowe. Następnie możesz dodać olejki eteryczne, aby nadać mu kwiatowy lub ziołowy zapach, i możesz użyć ekstraktu z rozmarynu, aby zachować naturalne olejki we włosach.

Innym częstym składnikiem produktów do pielęgnacji włosów jest kopolimer PVP/VA, który pochodzi z ropy naftowej. Niektórzy ludzie zgłaszali problemy z oddychaniem po użyciu szamponów z kopolimerem PVP/VA. Podobnie, siarczany są powszechne w produktach do włosów i mogą pozbawić Twoje włosy i skórę głowy wilgoci. W rzeczywistości, pewne stężenia tych związków mogą powodować umiarkowane podrażnienia, więc upewnij się, że unikasz ich kupując naturalne szampony do oczyszczania skóry głowy.

Podobne treści:  Jak oczyścić skórę głowy za pomocą glinki

Unikanie ftalanów

Przy zakupie szamponu należy unikać wszelkich produktów zawierających ftalany. Ftalany są dodawane do produktów jako substancja zapachowa i zostały powiązane z negatywnym wpływem na organizm. Te substancje chemiczne są często spotykane w produktach higieny osobistej i produktach gospodarstwa domowego. Wiele badań powiązało ftalany z negatywnymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak dysregulacja układu rozrodczego, wczesne dojrzewanie i endometrioza. Ftalany zostały również powiązane z toksycznością układu sercowo-naczyniowego, otyłością i cukrzycą typu II.

Chociaż istnieje wiele korzyści ze stosowania szamponów wolnych od ftalanów, istnieje wiele innych powodów, aby trzymać się z dala od tych produktów. Pierwszym z nich jest ich wpływ na hormony. W jednym z badań matka, która była narażona na działanie ftalanu monoetylu podczas ciąży, miała córki, które wcześniej zaczęły dojrzewać. Ma to szereg reperkusji zdrowotnych, w tym nowotwory układu rozrodczego i ryzykowne zachowania.

Unikanie formaldehydu

Wybierając naturalny szampon do oczyszczania skóry głowy, szukaj produktu, który nie zawiera formaldehydu. Ten konserwant jest bardzo niebezpieczny dla Twojego zdrowia, zwłaszcza dla osób, które są na niego uczulone. Ta substancja chemiczna jest w testach wchłaniana przez skórę i została powiązana z różnymi formami raka. Według amerykańskiej Agencji Żywności i Leków jest to również częsty alergen w kosmetykach.

Podobne treści:  Korzyści z zastosowania żelu z siemienia lnianego

Chociaż liczba osób uczulonych na formaldehyd jest niewielka, ważne jest, aby unikać produktów zawierających ten składnik. Unikanie tej substancji chemicznej w codziennej rutynie może być trudne, zwłaszcza jeśli masz już problemy ze skórą. Jeśli jednak jesteś jedną z 2 do 9% osób, które są na niego wrażliwe, powinnaś unikać stosowania wszelkich produktów zawierających ten składnik.

Unikanie silikonów

Chociaż silikony zazwyczaj nie tworzą osadów, możesz ich łatwo uniknąć, myjąc włosy mydłem. Składniki te mają zarówno ładunek dodatni, jak i ujemny, co oznacza, że przyciągają uszkodzone obszary pasm. Oprócz zatrzymywania wilgoci, mogą również tworzyć barierę na włosach. Jeśli chcesz uniknąć tego nagromadzenia, wybieraj szampony i odżywki, które nie zawierają silikonów.

Silikony są trudne do zmycia z włosów. W konsekwencji powodują, że włosy są tłuste i obciążone, a także uniemożliwiają innym składnikom nawilżającym wniknięcie w trzon włosa. Efektem są matowe, obciążone włosy. Co gorsza, silikony nie są rozpuszczalne w wodzie, więc włosy z czasem się na nich odkładają. Jest to problem, gdy włosy są naturalnie suche.

Podobne treści:  Szczoteczka soniczna Vs oczyszczanie twarzy - jak to zrobić

Wybór szamponu, który nawilża bez utraty objętości

Sucha skóra głowy może być spowodowana różnymi czynnikami, w tym genetyką, klimatem i zbyt częstym myciem. Może być również nasilona przez produkty zawierające ostre substancje chemiczne. Wybór naturalnego szamponu, który nawilża skórę głowy bez utraty jej objętości, może pomóc zmniejszyć skutki suchości skóry głowy. Regularne stosowanie delikatnego szamponu może zapobiec wysuszeniu i wspomóc wzrost włosów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać naturalny szampon, który sprawi, że Twoje włosy będą bardziej miękkie i podatne na układanie.

Doskonały szampon pomoże przywrócić ciało i objętość włosów, pozostawiając je świeże i żywe. Powinien również zawierać składniki, które odżywiają Twój typ włosów. Unikaj produktów zawierających formaldehyd, ftalany, petrolatum, syntetyczne barwniki, sztuczne zapachy, mikroperełki, silikony i triclosan. Wybór naturalnego szamponu jest również lepszy dla środowiska. Pomoże on chronić środowisko naturalne, jak również twoje zdrowie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *