Keratynowe leczenie paznokci – czy jest inwazyjne?

Keratynowe leczenie paznokci – czy jest inwazyjne?

Zabieg polega na podgrzaniu granulek keratyny w łożysku paznokcia. Następnie granulki keratyny są usuwane, a potem nakładana jest nowa warstwa keratyny. Zabieg trwa około 30 minut i jest całkowicie bezbolesny. Niektóre z możliwych zagrożeń związanych z leczeniem paznokci keratynowych obejmują Onychomycosis, grzyby i stosowanie środków grzybobójczych.

Podwyższenie temperatury zabiegu keratynowego

Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś zabiegu keratynowego, możesz się zastanawiać jak on działa. Otóż keratyna jest białkiem, które pomaga utrzymać zdrowie paznokci, skóry i włosów. Poza tym, że keratyna jest korzystna dla zdrowia paznokci, pomaga ona również kształtować i nadawać teksturę włosom. Jednak niektórzy ludzie doświadczają skutków ubocznych zabiegów z keratyną, w tym podrażnienia oczu, kaszlu, bólu głowy, nudności, bólu w klatce piersiowej i wysypki. Ponadto, wysoki poziom keratyny jest związany z niektórymi rodzajami raka.

Większość ludzi, którzy szukają zabiegów keratynowych na paznokciach, robi to ze względu na jego korzyści. Białko to pomaga tworzyć silniejsze paznokcie, które są bardziej odporne na złamania. Zabiegi keratynowe są popularne z tego powodu i często są lepsze niż paznokcie akrylowe lub żelowe dla zdrowia Twoich paznokci. Jeśli jednak z czasem paznokcie stały się słabe lub miękkie, keratyna jest lepszym rozwiązaniem.

Stosowanie fungicydów w leczeniu paznokci keratynowych

Fungicydy są stosowane w leczeniu grzybicy paznokci od wielu lat. Stanowią one ważny składnik produktów do pielęgnacji paznokci i są stosowane w celu zapobiegania zakażeniom grzybiczym. Mogą one jednak powodować skutki uboczne. Na szczęście istnieją pewne fungicydy, które są bezpieczne do stosowania na skórze i w organizmie. Środki te znane są jako oleje ozonowane i są one nasycone gazami znajdującymi się w warstwie ozonowej. Niektóre badania wykazały nawet, że ozonowany olej słonecznikowy miał większe efekty kliniczne niż ketokonazol.

Podobne treści:  Jak przestać obgryzać paznokcie

Usuwanie granulek keratyny

Usuwanie granulatu keratyny z paznokcia jest pierwszym krokiem do leczenia infekcji grzybiczej. Keratyna jest twardym włóknistym białkiem występującym w skórze, włosach i paznokciach. Jest ona produkowana w wyniku różnych mechanizmów, w tym stanów zapalnych, reakcji ochronnej na nacisk oraz uwarunkowań genetycznych. Występuje również w piórach, rogach i wełnie. Chociaż keratyna występuje w tych materiałach naturalnie, jej produkcja jest zwykle indukowana przez nacisk lub stan zapalny. Keratyna może być również pozyskiwana z rogów, piór i wełny. Jest ona również stosowana w kosmetykach do włosów.

Używanie nadmiernej ilości zmywacza do paznokci lub pozostawianie lakieru na paznokciach przez dłuższy czas może powodować granulacje keratyny. Chociaż stan ten może wyglądać podobnie do infekcji grzybiczej, granulki keratyny są nieszkodliwe i można je usunąć za pomocą prostego zabiegu. Aby usunąć granulki, należy nawilżyć paznokcie i wypolerować je za pomocą polerki o super drobnej ziarnistości. Jeśli stan utrzymuje się lub jest gorszy niż się spodziewałaś, rozważ wakacje od lakieru do paznokci.

Usunięcie ziarnistości keratyny może być trudne, zwłaszcza jeśli nosisz lakier do paznokci przez dłuższy czas. Długotrwały lakier może wysuszyć powierzchnię paznokcia i zachęcić zarodniki grzybów do zakorzenienia się. Usunięcie granulek keratyny poprawi stan Twoich paznokci i zmniejszy ryzyko infekcji. Ale problem nie jest tylko kosmetyczny. Może on również powodować poważne zagrożenia dla zdrowia.

Onychomycosis

Chociaż w zabiegu keratynowego usuwania paznokci nie ma mowy o inwazyjnym procesie, należy znać związane z nim ryzyko. Jednym z powszechnych skutków ubocznych jest możliwość infekcji. Keratyna jest uważana za niezwykle silny materiał, więc leczenie jest zwykle wymagane, jeśli pacjent ma infekcję paznokci keratynowych. Jeśli masz grzybicze zakażenie paznokci, leczenie może nie być opcją dla Ciebie. Istnieją jednak pewne skuteczne metody leczenia tego schorzenia.

Podobne treści:  Jak walczyć z grzybicą paznokci - wizyta u lekarza nie wystarczy

W tym zabiegu tkanka zawierająca dużą ilość keratyny jest ostrożnie usuwana. Paznokieć może być następnie przycięty i podniesiony bez dodatkowego bólu. Zabieg ten usuwa również grzyby. Paznokieć pozostaje zdrowy. Po zabiegu dotknięte miejsce goi się i paznokcie odrastają. Jeśli jednak Państwa paznokcie są podatne na infekcje grzybicze, powinni Państwo niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem.

Niektóre osoby cierpią na choroby paznokci, takie jak keratoderma palmoplantarna, czyli infekcja bakteryjna występująca w paznokciach. Choroba ta może prowadzić do silnego bólu i może nawet wymagać używania kul lub lasek. Najlepiej jest skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania dalszych informacji na temat możliwości leczenia. Możesz również skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzewasz u siebie tę chorobę.

Inna popularna metoda usuwania grzyba z paznokci polega na zastosowaniu niezjonizowanego kwasu alkanowego, który atakuje aminokwasy karboksylowe w keratynie podpaznokciowej. Dzięki temu zabiegowi grzyb zostaje zabity i nie jest on inwazyjny. Nie jest on jednak zalecany dla osób z cukrzycą lub osłabionym układem odpornościowym. Z tego powodu należy skonsultować się z dermatologiem tylko w przypadku przewlekłej infekcji grzybiczej.

Koszt zabiegu keratynowego

Zabieg keratynowy to idealny sposób na odmłodzenie paznokci i zapobieganie ich odpryskiwaniu lub łuszczeniu się. Zabieg ten wykorzystuje keratynę, naturalnie występującą substancję, którą można dodać do paznokci za pomocą ukierunkowanych zabiegów. Zabieg jest świetną opcją dla tych, którzy chcą dać swoim paznokciom profesjonalny makeover bez wydawania dużej ilości pieniędzy. Jednak może to być drogie, więc może warto rozważyć zrobienie tego w domu, aby zaoszczędzić pieniądze.

Podobne treści:  Usuwanie lakieru do paznokci bez zmywacza

Nail Tek keratynowe leczenie paznokci jest specjalistycznym rozwiązaniem dla słabych i zniszczonych paznokci. Jest on sformułowany z hydrolizowanym białkiem keratyny, które łączy się z paznokciem, wzmacniając go. Kuracja ta zwiększa również wilgotność paznokci, zapobiegając ich łamaniu się. Jego składniki obejmują witaminę E i olej ze słodkich migdałów, aby zapewnić paznokciom wygląd, na który zasługują. Jest łatwy do zastosowania i oferuje szybkie rezultaty.

Nails & Brows jest świetną opcją dla tego leczenia. Ceny są rozsądne i zaczynają się od PS19. Zabiegi można znaleźć w pobliżu poprzez Treatwell, który pozwala znaleźć podobne zabiegi w Twojej okolicy. Jeśli szukasz bardziej przystępne leczenie, możesz rozważyć Nail-Aid Keratin 3 Day Growth. Zabieg ten będzie rosnąć paznokcie w ciągu trzech dni, co jest doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

Zabiegi keratynowe mogą być drogie, ale mogą być korzystne jeśli cierpisz z powodu łamliwych, słabych lub popękanych paznokci. Zabiegi keratynowe są dostępne w salonach, co oznacza, że inni ludzie w pobliżu prawdopodobnie również poddają się tym zabiegom. Dlatego jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi keratynowemu, musisz upewnić się, że rozważasz wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *