Jak obcinać paznokcie, żeby nie wrastały w palce

Jak obcinać paznokcie, żeby nie wrastały w palce

Wrastające paznokcie u stóp to bardzo frustrująca przypadłość. Istnieje kilka sposobów leczenia tej przypadłości. Często wystarczy prosty zabieg, aby poprawić objawy. Jeśli nie jest to możliwe, możesz również spróbować zastosować naturalne środki zaradcze. Jedną z takich metod jest nałożenie odżywczego oleju na paznokcie przed ich obcięciem. Równie dobrze może działać oliwa z oliwek. Aby uniknąć spowodowania uszkodzenia paznokci, nie powinieneś przycinać paznokci zbyt krótko. Przed ich obcięciem sprawdź czy nie mają odsłoniętej skóry – Ten zasób jest dostarczany przez redakcyjny zespół serwisu Joanna Beauty.

Wrastające paznokcie u stóp

Wrastające paznokcie u stóp mogą być bolesne, delikatne w dotyku i podrażnione. Istnieje kilka sposobów ich leczenia, w tym stosowanie obcinaczy do paznokci i antybiotyków. Niektórzy ludzie decydują się na całkowite odrośnięcie paznokci, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie u stóp są krzywe lub wrastają, zgłoś się do lekarza.

Przycinając paznokcie u stóp, pamiętaj, aby używać ostrego obcinacza do paznokci lub nożyczek do paznokci, aby ciąć je w poprzek. Nie zaokrąglaj rogów, ponieważ może to zwiększyć ryzyko wrastania paznokci, co jest bolesne. Pamiętaj, aby spiłować krawędzie tak, aby paznokieć był gładki, aby nie wrastał w palce lub tkaninę. Ponadto pamiętaj, aby przed opiłowaniem paznokci dobrze je oczyścić i wysuszyć.

Właściwa pielęgnacja stóp jest niezwykle istotna, szczególnie dla diabetyków. Utrzymywanie stóp w suchości i czystości jest niezbędne dla krążenia w stopach. Krew w stopach jest często słabo ukrwiona i osoby z cukrzycą muszą zachować szczególną ostrożność, aby zapobiec wrastaniu paznokci. Osoby o słabym krążeniu w stopach lub noszące buty z odkrytymi palcami mogą potrzebować częstszego obcinania paznokci.

Podobne treści:  Propozycje stylizacji paznokci na święta

Prawidłowe obcinanie paznokci jest niezbędne w zapobieganiu bolesnym wrastającym paznokciom u stóp. Wrastające paznokcie u stóp występują wtedy, gdy krawędź paznokcia zagina się w skórze. Może to być bardzo bolesne, a nawet prowadzić do infekcji. Prawidłowe obcinanie paznokci u stóp nie jest trudne, jeśli przestrzegasz sześciu kroków wymienionych poniżej. Po pierwsze, należy upewnić się, że używasz odpowiedniego rodzaju narzędzia do obcinania paznokci. Właściwym narzędziem do użycia jest para nożyczek do manicure lub obcinacz do paznokci. Użycie zwykłych nożyczek spowoduje słabe cięcie.

Paznokcie u stóp powinny mieć długość od 1 do 2 milimetrów, czyli od 0,040 do 0,08 cala. Należy również unikać wrastania paznokci poprzez ich zbyt krótkie przycinanie. Wrastające paznokcie są bolesne i mogą prowadzić do infekcji, dlatego ważne jest, aby udać się do specjalisty w celu ich prawidłowego obcięcia.

Ważne jest również, aby używać właściwych narzędzi. Na przykład obcinacz, który jest przeznaczony do obcinania paznokci u stóp, nie poradzi sobie z grubszymi paznokciami u stóp. Jego ostrza są przeznaczone do paznokci i nie mają ostrych krawędzi potrzebnych do obcięcia dużych paznokci u stóp. Nippery do paznokci są lepszym narzędziem niż cążki do paznokci i są dostępne w większości drogerii. Jednak nippery nie są zalecane dla pacjentów z cukrzycą, problemami z krążeniem i innymi schorzeniami.

Podobne treści:  Korzyści wynikające z wykonania manicure tytanowego

Najlepiej jest obcinać paznokcie u stóp na prosto, a nie po łuku lub zaokrąglone. Zapobiegnie to możliwości wystąpienia infekcji, której gojenie trwa długo. Dodatkowo należy unikać używania tych samych obcinaczy do paznokci u rąk i u nóg. Pozwoli to uniknąć przenoszenia bakterii. Obcinacze powinny być czyste i sterylne. Po obcięciu paznokci u stóp dobrze jest używać do nich osobnych.

Wymoczenie stóp w ciepłej wodzie przed ich obcinaniem zapobiegnie powstawaniu drzazg i ułatwi przycinanie. Namoczenie paznokci sprawi też, że będą one bardziej miękkie i mniej kruche. Oznacza to mniejsze prawdopodobieństwo rozdwojenia. Podczas obcinania paznokci należy unikać zaokrąglania rogów, ponieważ spowoduje to wrastanie paznokci. Po obcięciu paznokci należy dobrze osuszyć stopy i dłonie. Jeśli paznokcie są grube i bolesne, należy zwrócić się o pomoc do lekarza.

Wrastające paznokcie u stóp są spowodowane urazami łożyska paznokcia, niewłaściwym obcinaniem paznokci oraz złą higieną stóp. Schorzenia te dotyczą osób w każdym wieku. Jednak osoby cierpiące na cukrzycę, choroby układu krążenia lub urazy stóp są bardziej narażone na rozwój tego schorzenia. Ponadto skłonność do wrastania paznokci może mieć podłoże genetyczne.

Wrastające paznokcie u stóp mogą prowadzić do bolesnej, opuchniętej i zainfekowanej skóry. W końcu skóra wokół paznokcia pęka i może dojść do bolesnej infekcji. Wrastające paznokcie u stóp są powszechne wśród nastolatków i mogą być bardzo bolesne. Wrastające paznokcie u stóp powstają zazwyczaj na dużym palcu u nogi, gdzie paznokieć wyrasta ponad krawędź palca. Powoduje to ból i obrzęk oraz może prowadzić do infekcji.

Podobne treści:  Jak nabłyszczyć płytkę paznokcia

Jeśli zdecydujesz się na obcięcie paznokci u stóp, ważne jest, abyś wiedział dlaczego. Wyrastające paznokcie u nóg mogą być bolesne i mogą prowadzić do urazów. Co więcej, paznokcie u stóp zakręcają się same na siebie po około sześciu miesiącach. Jeśli wyrosną dłużej, mogą ranić Twoje palce u stóp podczas chodzenia lub korzystania z prysznica. Jeśli możesz, unikaj chodzenia z wyciągniętymi palcami u stóp, ponieważ może to doprowadzić do wyrwania paznokcia.

Najlepszym momentem na obcinanie paznokci u stóp jest okres co sześć do ośmiu tygodni. Należy jednak unikać obcinania ich zbyt krótko lub zbyt długo, ponieważ może to doprowadzić do bolesnego uszkodzenia łożyska paznokcia. Należy również pamiętać, że paznokcie u stóp rosną zazwyczaj w tempie 0,2 mm/0,8 cala co sześć do ośmiu tygodni. Jeśli jednak jesteś sportowcem, powinieneś przycinać paznokcie częściej.

Po obcięciu i opiłowaniu paznokci należy upewnić się, że wyglądają one równo i nie zawijają się do środka. Idealna długość paznokci u stóp to jeden do dwóch milimetrów powyżej palca. Możesz również zrobić paznokcie okrągłe, jeśli martwisz się o rogi. Rogi powinny być lekko zaokrąglone. Dzięki temu nie będą one wrastać i będą mniej niewygodne w noszeniu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *