Jakie kosmetyki stosować na skórę, aby zapobiec starzeniu się

Jakie kosmetyki stosować na skórę, aby zapobiec starzeniu się

Jeśli chcesz zachować młody wygląd i nawilżenie skóry przez dłuższy czas, to powinnaś rozważyć stosowanie kosmetyków do pielęgnacji skóry z peptydami i antyoksydantami. Składniki te skutecznie stymulują produkcję kolagenu i wygładzają drobne linie i zmarszczki. Niacynamidy, witamina z grupy B, są również dobrymi składnikami przeciwstarzeniowymi. Niacynamidy są również korzystne dla elastyczności i tonu skóry. Skwalan jest kwasem tłuszczowym, który ma właściwości przeciwzapalne i nawilżające. SkinCeuticals CE Ferulic jest dobrym przykładem produktu do pielęgnacji skóry z peptydami. Lumivive firmy SkinMedica to kolejny antyoksydant, który jest skuteczny.

Witamina C

Korzyści wynikające z zastosowania witaminy C są liczne. Pomaga ona skórze zachować jędrność i sprężystość, a także udoskonala skórę. Pomaga także, aby koloryt skóry wyglądał bardziej równomiernie i jasno. Ponadto, kosmetyki z witaminą C mają właściwości przeciwstarzeniowe. Mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi produktami przeciwstarzeniowymi. W tym artykule skupimy się na korzyściach płynących z witaminy C oraz na tym, dlaczego powinnaś stosować ją jako część swojej regularnej rutyny pielęgnacyjnej.

Promienie UV emitowane przez słońce mogą uszkodzić Twoją skórę. Dlatego też powinnaś stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Następnie zastosuj serum z witaminą C. Pomoże ono zmniejszyć ryzyko powstawania zmarszczek i ciemnych plam. Stosuj je codziennie na skórę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli chcesz zminimalizować oznaki starzenia, powinnaś stosować serum, które zawiera tę witaminę.

Podobne treści:  Jak stworzyć domową maseczkę na skórę głowy

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest kluczowym składnikiem wypełniaczy dermalnych, które są stosowane do wygładzania zmarszczek mimicznych. Substancja ta działa również jako humektant, przyciągając wilgoć do skóry. Chociaż jest dostępny jako suplement, najczęściej stosuje się go w kosmetykach, jako środek do stosowania miejscowego lub jako wypełniacz do zastrzyków w twarz.

Ilość kwasu hialuronowego w produkcie może powiedzieć, jak bardzo jest on skuteczny. Wysokie stężenie spowoduje bardziej zauważalny efekt, natomiast niskie stężenie nie. Ilość kwasu hialuronowego w produkcie powinna wynosić nie mniej niż 1%. Jest to znacznie bardziej zarządzana ilość, a większość produktów będzie zawierać tylko maksymalnie dwa procent.

Retinol

Retinol znajduje się w produktach dostępnych bez recepty, które wspomagają obrót komórek skóry i zwiększają produkcję kolagenu. Proces ten spowalnia proces starzenia, poprawiając wygląd zmarszczek i drobnych linii. Skuteczność i tolerancja kosmetyków z retinolem są różne. Chociaż są skuteczne, retinole są substancjami drażniącymi i mogą powodować suchość i złuszczanie.

Podobne treści:  Kiedy stosuje się maści sterydowe na skórę?

Retinol jest rodzajem witaminy A. Jest on przekształcany w kwas retinowy w wątrobie i transportowany w całym organizmie. Stosowany miejscowo retinol poprawia wygląd zmarszczek i ciemnych plam poprzez zwiększenie tempa obrotu komórek skóry. Stosowany w kosmetykach retinol wspomaga również produkcję kolagenu i wyrównuje koloryt skóry.

Peptydy miedzi

Peptydy miedzi są jak naturalna wersja Botoxu. Ten składnik istnieje od dziesięcioleci i stał się popularnym zabiegiem przeciwstarzeniowym, według certyfikowanych dermatologów Adarsh Vijay Mudgil i Marie Hayag z 5th Avenue Aesthetics. Możesz go stosować dwa razy dziennie, aby zobaczyć widoczne rezultaty, ale najlepiej jest go używać z kremem nawilżającym chroniącym barierę ochronną.

Chociaż peptydy miedzi mogą poprawić gęstość skóry, należy zachować ostrożność przy ich nakładaniu na skórę. Może ona hamować aktywność witaminy C i zepsuć skuteczność peptydów miedzi. Niemniej jednak, peptydy miedzi są bezpieczne dla większości typów i odcieni skóry, więc możesz je śmiało stosować. Nowe produkty należy testować płatkowo, aby sprawdzić, czy są one zgodne z Twoim typem i odcieniem skóry.

Masło shea

Masło shea ma wiele zalet i może być stosowane na twarz. Może być również stosowane w leczeniu oparzeń słonecznych i stanów zapalnych skóry. Chociaż masło shea nie ma siły, aby zastąpić filtr przeciwsłoneczny, może być korzystne w leczeniu oparzeń słonecznych i zmniejszeniu bólu. Jest również pomocne w leczeniu oparzeń słonecznych, ponieważ łagodzi skórę. Możesz użyć masła shea po zastosowaniu filtru przeciwsłonecznego na skórę. Jest to doskonały środek nawilżający.

Podobne treści:  Skóra twarzy u mężczyzny - jak oczyszczać?

Chociaż masło shea jest ogólnie uważane za bezpieczny naturalny składnik przeciwstarzeniowy, powinno być stosowane z ostrożnością. Powinny go unikać osoby z alergią na orzechy, ponieważ pochodzi z orzecha drzewnego. Należy również przetestować je na niewielkim obszarze skóry, aby upewnić się, że nie będzie jej podrażniać. Należy pamiętać, że masło shea może być drażniące dla wrażliwej skóry, więc zawsze należy wykonać test płatkowy, aby upewnić się, że jej nie podrażni. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienie lub stan zapalny, przestań go używać i skonsultuj się z dermatologiem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *