Krem przeciwsłoneczny – który wybrać?

Krem przeciwsłoneczny – który wybrać?

Przed wyborem filtra przeciwsłonecznego, powinieneś rozważyć swój typ skóry. Niektóre filtry przeciwsłoneczne zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które odbijają promienie UV. Inne używają chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, które pochłaniają szkodliwe promienie UV. Istnieje wiele rodzajów filtrów przeciwsłonecznych, a ich wybór będzie zależał od rodzaju skóry i poziomu narażenia na promieniowanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych typach i ich zaletach. Powiemy też, jaki rodzaj SPF jest najlepszy dla Twojej skóry.

Fizyczny filtr przeciwsłoneczny odbija promienie UV

Fizyczny filtr przeciwsłoneczny to rodzaj produktu chroniącego przed słońcem, który odbija promienie UV od skóry. Zawierają one minerały takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które rozpraszają promienie UV z dala od skóry. Te rodzaje filtrów przeciwsłonecznych są delikatniejsze dla skóry i nadają się do skóry dziecka. Mają również dłuższy okres przydatności niż chemiczne filtry przeciwsłoneczne i są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze. Wadą fizycznych kremów przeciwsłonecznych jest to, że muszą być często nakładane i mogą się łatwo zetrzeć, ale ich skuteczność jest znacznie większa niż chemicznych kremów przeciwsłonecznych.

Podobne treści:  Ranking peelingów do skóry głowy

Oba rodzaje filtrów przeciwsłonecznych działają w podobny sposób, ale chemiczne filtry przeciwsłoneczne są cięższe i mogą nie być odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze. Natomiast fizyczne filtry przeciwsłoneczne odbijają promienie UV poprzez testowanie produktu na powierzchni skóry. Blokuje on promienie UVA, podczas gdy promienie UVB są przekształcane w ciepło i uwalniane przez skórę. Fizyczne filtry przeciwsłoneczne są bardziej odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze, natomiast chemiczne mogą być odpowiednie dla osób, które dużo się pocą.

Wybór filtra przeciwsłonecznego z tlenkiem cynku lub dwutlenkiem tytanu

Zarówno tlenek cynku, jak i dwutlenek tytanu skutecznie chronią skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ale tlenek cynku ma przewagę, jeśli chodzi o krótkofalowe i długofalowe promienie UVA. Chociaż oba zapewniają ochronę o szerokim spektrum UVA/UVB, nie są tak skuteczne w zapobieganiu zatkanym porom, jak inne rodzaje filtrów przeciwsłonecznych. Ponadto, dwutlenek tytanu jest zazwyczaj lżejszy i łatwiejszy do nałożenia na skórę niż tlenek cynku.

Zarówno tlenek cynku, jak i dwutlenek tytanu to naturalne minerały. Chronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB i są uważane za bezpieczne do stosowania w kosmetykach. Wybierając krem z filtrem, należy wybrać taki, którego składnikiem aktywnym jest tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Filtry przeciwsłoneczne na bazie minerałów są często określane jako o szerokim spektrum działania, ponieważ zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVB i UVA, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych ani podrażnień.

Podobne treści:  Jak plazma pomaga na skórę głowy?

Wybór kremu z wysokim SPF

Wybierając krem przeciwsłoneczny, upewnij się, że wybierasz ten o szerokim spektrum, który został sformułowany tak, aby chronić zarówno Twoją skórę, jak i środowisko przed szkodliwymi promieniami UV. Promienie te są odpowiedzialne za oparzenia słoneczne i przyczyniają się do starzenia się skóry. Najlepsze filtry przeciwsłoneczne mają SPF 30 lub wyższy. Aby wybrać odpowiedni filtr przeciwsłoneczny, należy dokładnie przeczytać etykietę produktu. Należy również szukać preparatów o szerokim spektrum działania.

Ważne jest, aby wybrać filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania, ponieważ chroni on zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Upewnij się również, że filtr przeciwsłoneczny ma wysoką odporność na wodę, zwłaszcza jeśli będziesz dużo pływać lub pocić się. Filtry przeciwsłoneczne powinny być również regularnie nakładane na skórę i nie należy ich stosować zbyt często. Ważne jest również, aby chronić oczy i uszy, a także, jeśli to możliwe, przebywać w cieniu.

Wybór kremu przeciwsłonecznego dla Twojego typu skóry

Wybierając krem przeciwsłoneczny, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Rodzaje skóry można sklasyfikować jako tłustą, suchą lub mieszaną. Rodzaj filtra przeciwsłonecznego, który wybierzesz, powinien być dopasowany do Twojego typu skóry. Jeśli masz skórę tłustą, szukaj kremów z filtrem na bazie wody lub żelu o matowym wykończeniu. Powinnaś również szukać kremów z filtrem zawierających olejek z zielonego drzewa herbacianego, który pomaga kontrolować nadmiar oleju. Jeśli masz skórę normalną, nie musisz poświęcać zbyt wiele uwagi przy wyborze kremu z filtrem. Wystarczy wybrać taki, który odpowiada Twoim preferencjom.

Podobne treści:  Jakie kosmetyki stosować na skórę, aby zapobiec starzeniu się

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Upewnij się, że produkt ma odpowiedni poziom SPF dla Twojej skóry. Być może używasz już kremu do twarzy, ale może on nie zapewniać wystarczającej ochrony. Potrzebujesz wysokiego SPF, aby chronić swoją skórę. Nawet jeśli używasz kremu do twarzy, nadal będziesz narażona na szkodliwe promieniowanie UV. Promieniowanie słoneczne może powodować przedwczesne starzenie się i prowadzić do pigmentacji, co może być niebezpieczne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *