Jak walczyć z zimnymi stopami

Jak walczyć z zimnymi stopami

Jeśli cierpisz na zimne stopy, być może zastanawiasz się, jak je zwalczyć. Istnieje kilka rozwiązań do zwalczania zimnych stóp, a niektóre z nich obejmują noszenie ciepłych skarpet i kapci. Jeśli mieszkasz w miejscu, które nie ma podgrzewanej podłogi, rozważ zakup dobrze izolowanych kapci. Dobrym pomysłem na zatrzymanie ciepła jest również zawinięcie stóp w folię. Korzystanie z ciepłej kąpieli dla stóp może również pomóc w złagodzeniu zimnych stóp. Nie tylko utrzyma to stopy i nogi w cieple, ale również rozluźni mięśnie.

Słabe krążenie powoduje zimne stopy

Zimne stopy są często wskaźnikiem choroby naczyniowej. Jeśli zauważysz ból nóg, drętwienie lub zimne stopy, powinieneś zgłosić się do lekarza. Słabe krążenie w kończynach jest spowodowane chorobą naczyniową, znaną również jako choroba tętnic obwodowych. Tętnice w nogach i stopach stają się wąskie, ograniczając przepływ krwi. Lekarz może wykonać serię badań w celu ustalenia przyczyny zimnych stóp i innych objawów.

Nieprawidłowe krążenie może być również spowodowane chorobami serca i siedzącym trybem życia. Palenie tytoniu może również powodować zwężanie się tętnic i ograniczać przepływ krwi, co skutkuje zimnymi stopami. Jeśli krążenie nie zostanie przywrócone, w stopach może pojawić się gangrena, która może doprowadzić do amputacji. Istnieje kilka metod leczenia słabego krążenia, w tym zastrzyki i akupunktura. Można wypróbować szereg zmian w stylu życia, aby poprawić krążenie.

Podobne treści:  Łuszczyca na stopach

Stosowanie poduszek grzewczych łagodzi obolałe mięśnie

Stosowanie poduszek grzewczych w celu łagodzenia obolałych mięśni jest sprawdzonym środkiem na wiele dolegliwości. Ciepło pomaga otworzyć mięśnie i złagodzić ból. Zabieg ten jest częścią terapii fizycznej i nie powinien być stosowany częściej niż zalecił to lekarz. Na przykład, należy unikać stosowania poduszek grzewczych na uszkodzoną skórę lub w przypadku problemów trawiennych, gdzie problemem jest uwięziony gaz. Ze względów bezpieczeństwa należy unikać terapii cieplnej, jeśli cierpisz na schorzenia.

Istnieją różne rodzaje poduszek grzewczych przeznaczonych do różnych warunków. Wszystkie one działają poprzez zwiększenie krążenia krwi do dotkniętego obszaru. Ciepło przyłożone do obszaru zwiększa przepływ krwi do kontuzjowanego obszaru, zwiększając elastyczność tkanek i gojenie. Poduszka grzewcza łagodzi ból mięśni i poprawia zdrowie tkanek. Używanie jej podczas ćwiczeń może pomóc złagodzić ból mięśni i rozluźnić napięty układ mięśniowo-szkieletowy. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących stosowania poduszki grzewczej.

Noszenie siatkowych butów sportowych

Buty sportowe mogą pomóc w walce z zimnem, pozwalając stopom oddychać. Większość butów sportowych posiada cholewki z siatki, które zapewniają lepszy przepływ powietrza niż zwykłe buty. Niestety, może to również powodować zimne stopy, ponieważ pozwalają one wiatrowi dotrzeć do stóp i zapobiegają utrzymaniu ciepła przez palce. Istnieje jednak proste rozwiązanie. Noś buty sportowe z nylonową siatką, aby utrzymać stopy w cieple. Jeśli jesteś na rynku nowych butów sportowych, pamiętaj, aby kupić parę, która ma cholewki z siatki, ponieważ są one bardziej prawdopodobne, aby zapobiec zimnym stopom.

Podobne treści:  Jak usunąć brodawki na stopach

Utrzymywanie ciepłych stóp

Utrzymywanie temperatury stóp na komfortowym poziomie jest ważną częścią walki z zimnymi stopami. Oprócz utrzymywania ciepła, odpowiednie krążenie jest również kluczowe w zwalczaniu zimnych stóp. Oprócz stosowania skarpet i innych ciepłych ubrań, można stosować ogrzewanie stóp. Zastosowanie ciepła otwiera naczynia krwionośne i pomaga szybciej ogrzać stopy. Utrzymuje je również cieplejsze przez dłuższy czas. Metoda ta jest szczególnie przydatna po przyjściu z zimna lub przed pójściem spać. Masaż stóp jest również skutecznym sposobem na pobudzenie krążenia.

Ubierając się na zimne stopy, pamiętaj o reszcie ciała. Zimny rdzeń prowadzi do zimnych stóp, więc pamiętaj, by ubierać się ciepło. Noś czapki, rękawiczki i swetry. Ponadto rozgrzej stopy gorącą kąpielą lub butelką z wodą, a łóżko ogrzej kocem elektrycznym. Pomoże to zapobiec zimnym stopom, które sprawią, że poczujesz się nieszczęśliwy. Jeśli nadal uważasz, że Twoje stopy marzną, spróbuj nosić wełniane skarpety lub kapcie, aby zapobiec ich powstawaniu.

Podobne treści:  Jak dbać o stopy przed snem

Niedobór witaminy B12 może powodować zimne stopy

Jeśli cierpisz na drętwienie i mrowienie rąk i stóp, to prawdopodobnie masz niedobór witaminy B12. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania neuronów, a niski jej poziom może powodować szpilki i igły. Jeśli pozostawione bez leczenia, warunek ten może przejść do trwałego zdrętwienia. Ostatecznie uszkodzenie nerwów może prowadzić do niemożności chodzenia lub utrzymania równowagi.

Objawy niedoboru witaminy B12 to dreszcze i mrowienie palców u rąk i nóg. Niedostateczne spożycie tej witaminy może spowodować niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. Na szczęście można zwiększyć poziom tej witaminy za pomocą kilku różnych źródeł żywności. Należy jednak skonsultować się z lekarzem przed próbą zwiększenia spożycia na własną rękę. Oto kilka przykładów źródeł żywności bogatych w witaminę B12:

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *