Jak obcinać paznokcie u nóg

Jak obcinać paznokcie u nóg

Jeśli jesteś osobą, która zawsze chciała się nauczyć jak obcinać paznokcie u stóp, to przeczytaj ten artykuł. W tym artykule dowiesz się jak przycinać paznokcie u stóp, a także jak leczyć skórki. Duticles to skóra wokół paznokcia, i trzeba o nią dbać tak jak dbamy o paznokcie. Nie należy wycinać ani przycinać skórek, lecz zmiękczyć je kremem i delikatnie odepchnąć patyczkiem. Nigdy nie należy próbować samemu wycinać skórek – może to prowadzić do infekcji.

Zakrzywione lub proste paznokcie

Zakrzywione lub proste paznokcie nie dają takiego samego efektu. Są one mniej widoczne. Krawędzie paznokci nie muszą być jednak idealne. Możesz użyć pilnika zamiast cążków, aby nadać paznokciom kształt. Lekkie zaokrąglenie jest dopuszczalne. Nadanie im takiego samego kształtu jak pozostałym paznokciom u stóp to prosty sposób na uzyskanie profesjonalnego wyglądu.

Podczas przycinania paznokci u stóp bardzo ważny jest kształt ostrza. Proste ostrze zapobiegnie wrastaniu paznokci. Zakrzywione ostrze może je powodować. Użytkownicy nożyczek muszą zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć wrastania paznokci i zaleca się im noszenie butów chroniących stopę. Wrastające paznokcie u stóp mogą być bolesne i wymagają drobnego zabiegu chirurgicznego. Jeśli masz ten problem, skontaktuj się z podologiem tak szybko, jak to możliwe.

Podobne treści:  Grzybica stóp - rozpoznanie i leczenie stopy sportowca

Inną możliwością zmniejszenia grubości paznokci u stóp jest technika korekcji kątowej. Polega ona na opiłowaniu całej powierzchni paznokcia pilnikiem i zmniejszeniu jego grubości o 50 do 75 procent. Proces ten można powtarzać co dwa miesiące. Rezultaty będą mniej widoczne niż w przypadku prostych lub zakrzywionych paznokci. Pacjenci będą musieli zostać poinformowani o ryzyku nadmiernego skracania paznokci, ponieważ usunięcie zbyt dużej ich części spowoduje ból.

Aparat na wrastające paznokcie

Aparat na wrastające paznokcie jest doskonałym sposobem leczenia grubych, sztywnych paznokci u stóp. Stosuje się w nim delikatną siłę w celu wyprostowania dotkniętego paznokcia i eliminuje nacisk na boczną część stopy. Pomaga również nosić buty z wystarczającą ilością miejsca, aby zapobiec nawrotom. Jednym z najważniejszych czynników zapobiegających wrastaniu paznokci jest upewnienie się, że prawidłowo przycinasz paznokcie.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów opasek na wrastające paznokcie. Rozmiar i kształt wybranego aparatu na wrastające paznokcie powinien być dopasowany do wielkości paznokcia. Najlepiej jest wybrać produkt, który zapewni Ci doskonałe wsparcie i będzie służył przez długi czas. Jeśli możesz sobie pozwolić na zapłacenie nieco więcej, możesz oczekiwać większej szybkości i dokładności. Dobry produkt będzie na tyle trwały i skuteczny, że wystarczy na wiele miesięcy.

Podobne treści:  Receptory na stopach - dowiedz się, gdzie ich szukać

Zakażenie grzybicze

W niektórych przypadkach zakażenie grzybicze może wystąpić, gdy obcinasz paznokcie u stóp. Chociaż jest to rzadkie, może być problemem dla dzieci. Infekcje te mogą powodować zgrubienie paznokcia, kruszenie się, a nawet zmianę koloru. Zazwyczaj jest to bezbolesne, ale niektóre przypadki mogą skutkować łuszczącą się wysypką. Jeśli nie jesteś pewien, czy masz infekcję grzybiczą, ważne jest, aby skonsultować się z podologiem, aby uzyskać profesjonalne leczenie paznokci u stóp.

Chociaż grzybica paznokci jest trudna do leczenia, niektóre leki są dostępne bez recepty. Leki te mogą być stosowane na dotkniętym obszarze za pomocą pędzelka do malowania paznokci i mogą sprawić, że stan ten będzie wyglądał lepiej. Jednak te produkty nie eliminują grzyba. Stosowanie domowych sposobów na leczenie grzyba paznokci może prowadzić do dalszych komplikacji lub pogorszenia infekcji. Wizyta u podologa może pomóc Ci znaleźć odpowiednie leczenie dla Twoich objawów. Leczenie może obejmować od leków miejscowych do leków doustnych, a nawet zabiegów laserowych.

Podobne treści:  Co oznacza mrowienie w stopach? Połączenie z kręgosłupem

Leczenie niechirurgiczne

Jeśli kiedykolwiek miałeś wrastający paznokieć u nogi, być może zastanawiasz się, jak pozbyć się go bez operacji. Niechirurgiczna naprawa paznokcia polega na odcięciu zainfekowanego paznokcia poprzez podniesienie skóry z jego granicy i włożenie bawełny lub nici dentystycznej pomiędzy paznokieć a skórę. Ten prosty zabieg jest skuteczny, ale będzie wymagał codziennej wymiany materiału. W międzyczasie możesz zastosować domowe sposoby, aby uniknąć operacji i bólu.

Ablacja paznokcia u nogi polega na usunięciu części paznokcia u nogi i zastosowaniu prądu elektrycznego lub chemicznego do dotkniętego obszaru. Procedura ta ma wysoki wskaźnik sukcesu i pięcioprocentowy wskaźnik nawrotów. Inna alternatywa polega na odcięciu części paznokcia i zastosowaniu elektrokauteryzacji lub roztworu azotanu srebra do fałdu. Obie metody wiążą się z minimalnym dyskomfortem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *