Jak kręcić włosy

Jak kręcić włosy

Pierwszym krokiem w nauce kręcenia włosów jest zabezpieczenie ich sprayem termoochronnym, który można kupić w większości drogerii i salonów fryzjerskich. Kolejnym ważnym krokiem jest podzielenie włosów na małe sekcje. Małe sekcje pozwolą uzyskać bardziej równomierne loki. Na początek podepnij kciukami górne pasmo włosów i umieść je nad uszami. Pracuj w dół, uwalniając górną część włosów. Powtórz czynność z dolną warstwą.

Używanie szczotki

Używanie szczotki do kręcenia włosów może być świetnym sposobem na nadanie im natychmiastowej objętości. Dobrej jakości szczotka do włosów nada im pożądaną sprężystość i będzie łatwa w użyciu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, upewnij się, że używasz szczotki o odpowiednim rozmiarze. Ważne jest, by wybrać szczotkę, która wygodnie mieści się na głowie. Być może będziesz musiała pracować z różnymi sekcjami włosów lub możesz kupić dwie osobne szczotki, aby uzyskać różne rezultaty.

Istnieje wiele sposobów używania szczotki do robienia loków. Po pierwsze, trzymaj szczotkę pionowo. Zapobiegnie to puszeniu się włosów i utrzyma loki w odpowiednim kształcie. Trzymanie szczotki w poziomie spowoduje, że loki spłaszczą się i stracą swój kształt. Używanie szczotki z włosiem skierowanym do góry pomoże utrzymać loki na swoim miejscu. Możesz również użyć ruchu “cupping”, aby zgnieść loki.

Podobne treści:  Elektrostymulacja włosów - z czego się składa? Jak wykonać?

Inną popularną szczotką do kręcenia włosów jest szczotka Denman. Dzięki niej nadasz włosom spiralę, a także je rozplączesz. Szczotka ta pomoże Ci również równomiernie rozprowadzić produkty. Należy jednak wybrać szczotkę odpowiednią dla swojego rodzaju włosów. Szczotka Denman może być lepsza dla Ciebie, jeśli masz grube, puszące się włosy. Powinnaś również użyć szczotki Denman, jeśli chcesz stworzyć pełniejsze loki.

Używanie lokówki

Używanie lokówki może być onieśmielające. Łatwo jest trzymać ją pod złym kątem, a to może spowodować poważne uszkodzenia włosów. Oto jednak kilka wskazówek, jak bezpiecznie używać lokówki. Skorzystaj z nich, by w kilka minut nadać swoim włosom idealny wygląd! Możesz nawet uczyć się od profesjonalnych stylistów fryzur! Podpowiedzą Ci, jak uniknąć uszkodzeń i mieć najlepsze włosy w życiu.

Pierwszym krokiem w używaniu lokówki jest przygotowanie włosów. Będziesz potrzebowała lakieru do włosów i lokówki. Najpierw spryskaj włosy sprayem termicznym. Następnie weź niewielką sekcję i skręć ją od nasady do końca. Możesz też zapleść warkocz i owinąć go wokół bębna lokówki. Upewnij się, że skręt znajduje się z dala od twarzy.

Podobne treści:  Karboksyterapia na włosy - dla kogo polecany zabieg?

Aby nadać włosom więcej objętości, zastosuj przedłużenia. Dodadzą one Twoim włosom długości i objętości, a inna tekstura sprawi, że Twoje loki będą bardziej sprężyste. Następnie, przed zakręceniem włosów, podziel je na sekcje. Nigdy nie nakładaj ciepła na dużą część włosów za jednym razem, gdyż spowoduje to powstanie nierównych loków. Jeśli masz wąską lufę, możesz podzielić włosy na mniejsze sekcje.

Używanie ręcznika papierowego

Używanie ręcznika papierowego do kręcenia loków to prosty sposób na uzyskanie objętości loków bez użycia ciepła. Możesz również podwinąć włosy do góry za pomocą ręcznika papierowego. Następnie upnij je przed snem i obudź się z cudownymi lokami. Umyj włosy przed użyciem papierowego ręcznika do kręcenia, a następnie nałóż na nie odżywkę i rozczesz je. Delikatnie wyciśnij nadmiar wody i ułóż fryzurę wedle uznania.

Podobne treści:  Proces oddawania włosów na cele charytatywne

Aby rozpocząć stosowanie tej techniki, zmocz włosy. Podziel je na 2-3-calowe sekcje. Zwinąć włosy na ręczniku. Im mniejsza sekcja, tym więcej loków uzyskasz. Po zakończeniu kręcenia włosów, zawiąż końce ręcznika papierowego ciasno wokół głowy. Loki utrzymają się przez dwa do trzech dni. Jeśli chcesz, by utrzymały się dłużej, możesz użyć akcesoriów do włosów.

Loki z papierowego ręcznika są bezpieczne dla włosów, ponieważ nie wykorzystują ciepła. Można z nich zrobić ciasne kółeczka, plażowe fale i duże, sprężyste loki. Niezależnie od tego, czy masz grube czy cienkie włosy, takie loki będą wyglądać świetnie. Możesz też użyć słomki do picia, by zrobić spiralne loki. Piękno tej metody polega na tym, że jest ona o wiele łatwiejsza i bezpieczniejsza niż użycie lokówki.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *