Jak suszyć włosy, żeby ich nie zniszczyć

Jak suszyć włosy, żeby ich nie zniszczyć

Istnieje kilka wskazówek, jak suszyć włosy, by ich nie uszkodzić. Po pierwsze, należy zostawić pół cala przestrzeni pomiędzy każdym pasmem a ciepłem suszarki. Zapobiegnie to przypalaniu i uszkodzeniom. Ważne jest również, aby co jakiś czas dać swoim pasmom odpocząć od ciepła suszarki. To, jak często myjesz włosy, zależy również od Twojego stylu życia, rodzaju włosów i fryzury. Unikaj nadmiernego lub niedostatecznego mycia włosów, ponieważ spowoduje to ich uszkodzenie.

Unikaj ustawiania wysokiej temperatury na suszarce

Jeśli chcesz, by Twoje włosy wyglądały świetnie, nie używaj najwyższej temperatury na suszarce. Może to spowodować uszkodzenie włosów, a także sprawić, że będą się one puszyć i matowieć. Aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą, susz włosy powoli, na niskim ustawieniu temperatury. Zbyt szybkie suszenie włosów może doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń. Zamiast tego, pozwól im wyschnąć na powietrzu przez co najmniej dwie godziny.

Większość rodzajów włosów nie radzi sobie z wysoką temperaturą, dlatego należy zacząć od niskiej temperatury i powoli ją zwiększać, aż do osiągnięcia komfortowego poziomu. Idealnie byłoby, gdyby włosy były miękkie i błyszczące, ale nie suche, łamliwe i nie pachniały spalenizną. Aby temu zapobiec, staraj się zmieniać ustawienia temperatury z wysokich na niskie. Pamiętaj też o użyciu produktu termoochronnego.

Zanim wysuszysz włosy, spróbuj ustawić niską temperaturę, aby ich nie uszkodzić. Twoje włosy potrzebują różnych temperatur, więc może być konieczne użycie wyższej temperatury, jeśli masz grube, kręcone włosy. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w suszeniu włosów, zacznij od niskiej temperatury, a następnie stopniowo ją zwiększaj. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, zawsze pamiętaj, aby wyłączyć suszarkę do włosów przed wyjściem z domu.

Podobne treści:  Sposoby na pozbycie się skrętu włosów - jakich kosmetyków używać?

Spryskaj włosy preparatem termoochronnym

Stosowanie preparatu termoochronnego na włosy to świetny sposób na ich ochronę podczas suszenia. Produkty termoochronne działają podobnie jak odżywki, dodając do włosów witaminy i kwasy tłuszczowe, a jednocześnie zapobiegając uszkodzeniom spowodowanym działaniem wysokiej temperatury. Produkty te tworzą również warstwę na łodydze włosa, zatrzymując wilgoć, dzięki czemu Twoje włosy będą wyglądać bardziej miękko i pięknie. Jeżeli zamierzasz użyć produktu termoochronnego, zawsze stosuj się do zaleceń.

Wiele preparatów termoochronnych zawiera składniki takie jak kopolimer akrylanów PVP/DMAPA, quaternium-70 i hydrolizowane białko pszenicy. Składniki te pomagają spowolnić przewodzenie ciepła i równomiernie rozprowadzić je na włosach. Zazwyczaj zawierają również humektanty i naturalne olejki, które uszczelniają łuskę włosa, zapobiegając uszkodzeniom. Dobry produkt termoochronny pozostawi również włosy bardziej miękkie i gładkie niż wcześniej.

Najlepsze spraye termoochronne mają formułę opartą na odżywczych składnikach, które nie zawierają substancji chemicznych ani parabenów. Skuteczną opcją jest produkt na bazie oleju kokosowego. Aby go przygotować, wystarczy wymieszać 3/4 szklanki oleju kokosowego z wodą i dobrze wstrząsnąć przed użyciem. Używaj go przed stylizacją i w temperaturze poniżej 325 stopni Fahrenheita. Na mokrych włosach może być konieczne użycie produktu termoochronnego, ale jeśli Twoje włosy są suche, zawsze możesz użyć produktu na bazie oleju kokosowego.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni produkt termoochronny dla swojego rodzaju włosów. Jeśli jesteś osobą przetłuszczającą się, używaj żeli lub kremów termoochronnych do włosów przetłuszczających się. To samo dotyczy włosów cienkich, które powinny używać sprayów na bazie oleju. Jeżeli masz włosy farbowane, wybierz produkt termoochronny, który nie pozbawi ich koloru. Nie zawsze konieczne jest stosowanie produktu chroniącego przed wysoką temperaturą, ale użycie osłony termicznej jest ważnym krokiem, który zapewni, że Twoje włosy nie ulegną zniszczeniu.

Podobne treści:  Jak łatwo zrobić warkocz z włosów

Produkt termoochronny to ważny krok w stylizacji włosów. Chroni on łuski włosów i zapobiega łamaniu się i puszeniu poprzez zapobieganie utracie protein. Spray termoochronny pomaga również zachować gładkość włosów. Spray zawiera często związki aktywowane, które aktywują się pod wpływem ciepła. Dzięki temu włosy mogą pozostać ułożone w niższej temperaturze. Oprócz ochrony włosów przed uszkodzeniami, spraye termoochronne zawierają również składniki, które odżywiają i pielęgnują włosy.

Plopping to łatwy w utrzymaniu sposób suszenia włosów

W przeciwieństwie do suszarki, plopping nie wymaga użycia ciepła, aby wysuszyć włosy. Metoda ta jest idealna dla włosów kręconych lub bardzo falowanych, ponieważ nie wymaga użycia produktów do stylizacji i nie niszczy włosów. Ponadto, nie wymaga użycia rąk, więc możesz wykonać poranną czynność podczas suszenia włosów.

Aby zastosować plopping, będziesz potrzebować bawełnianej koszulki i ręcznika z mikrofibry. Koszulka wchłonie produkt, natomiast ręcznik wchłonie jego nadmiar. Ta niewymagająca konserwacji metoda jest idealna dla zapracowanych kobiet, ponieważ jest łatwa do wykonania i nie wymaga żadnych specjalnych materiałów. Możesz wykorzystać te przedmioty, które już masz w domu.

Przed tapirowaniem, dokładnie umyj włosy. Jeśli chcesz stworzyć ciasne loki, możesz użyć szamponu i odżywki nawilżającej loki. Aby zapobiec puszeniu się włosów, możesz użyć również szamponu i odżywki zapobiegającej puszeniu się włosów. Szampon i odżywka zapobiegająca puszeniu się włosów pomoże im pozostać na swoim miejscu podczas suszenia. Możesz też użyć zapasowej jedwabnej lub bawełnianej poszewki, by upiąć włosy.

Używanie ręcznika z mikrofibry zmniejszy tarcie podczas suszenia ręcznikiem. Ponadto, niektóre osoby o włosach falowanych wolą owijanie włosów w folię lub w plamę, podczas gdy innym bardziej odpowiada metoda “plopping”. Ta technika sprawdza się w przypadku większości rodzajów włosów i pozwala uzyskać naturalnie wyglądający efekt. Wybierając metodę suszenia ręcznikiem, pamiętaj, by wybrać ręcznik z mikrofibry, który zmniejszy tarcie i uszkodzenia.

Podobne treści:  Siwienie włosów - naturalny proces, który można zatrzymać

Chociaż plopping nie jest najlepszą metodą ochrony włosów przed uszkodzeniami, może dać przyzwoite rezultaty. Możesz użyć koszulki, aby zapewnić poduszkę dla włosów podczas suszenia. Koszulka może być również użyta do upięcia fryzury na boba. Łatwo się tego nauczyć, a efekty będą zaskakujące.

Unikaj nadmiernego mycia włosów

Aby zachować czyste i zdrowe włosy, musisz unikać ich nadmiernego mycia. Proces ten pozbawia je naturalnych olejków, przez co wyglądają płasko i bez życia. Spowoduje to również elektryzowanie się włosów, ich puszenie i nadmierne przetłuszczanie. Postaraj się więc ograniczyć liczbę myć w tygodniu. Unikaj stosowania zbyt mocnych szamponów. Nawet szampony bez siarczanów mogą być szkodliwe dla Twoich włosów.

Niektóre z oznak nadmiernego mycia to rozdwojone końcówki i nadmierny łupież. Zauważ, że włosy są mniej błyszczące niż kiedyś i mogą się puszyć. Nadmierne mycie włosów może być szkodliwe na wiele sposobów i może prowadzić do ich utraty, dlatego stosuj się do tych wskazówek i myj włosy rzadziej. Jeżeli jednak Twoje włosy są naturalnie tłuste, powinnaś myć je codziennie. Utrzymywanie ich w czystości zapobiegnie również gromadzeniu się martwych komórek, produktów i oleju, które mogą uszkodzić włosy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *