Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną

Jak dbać o włosy po prostowaniu kreatyną

Po wykonaniu zabiegu keratyny brazylijskiej należy unikać mycia i noszenia akcesoriów do włosów przez trzy dni. Mogą one zniszczyć proces prostowania. Unikaj także produktów zawierających siarczany i chlorek sodu, ponieważ składniki te pozbawiają włosy wilgoci – Cytat jest efektem analizy redakcyjnej serwisu https://ebeautystore.pl. Przez co najmniej trzy dni po zabiegu brazylijskiej keratyny nie należy również stylizować włosów za pomocą gorących narzędzi lub szczotek.

Unikanie produktów zawierających sód i siarczany

Po zabiegu keratynowym należy unikać stosowania szamponów i odżywek na bazie siarczanów. Te ostre środki pieniące mogą podnosić naskórek, co powoduje suchość i puszenie się włosów. Siarczany usuwają również proteiny z włosów. Silne siarczany mogą nawet skrócić żywotność zabiegu keratynowego.

Choć stosowanie specjalnego szamponu do włosów prostowanych może wydawać się logiczne, to w rzeczywistości jest to tylko chwyt marketingowy. Nigdy nie należy myć włosów produktami zawierającymi chlorek sodu lub siarczany. Mogą one zasiarczyć i zniszczyć zabieg keratynowy. Zamiast tego, wybieraj produkty z naturalnymi składnikami i łagodnym detergentem. Szampony bez siarczanów zawierają mniej tych ostrych składników i pozostawią włosy miękkie i wolne od siarczanów.

Po keratynowym prostowaniu włosów należy unikać szamponów zawierających siarczany i alkohol. Składniki zawarte w tych produktach mogą powodować podrażnienia i swędzenie oraz skrócić trwałość rezultatów. Dobrym pomysłem jest również unikanie produktów na bazie siarczanów w okresie rozwoju. Produkty te również zawierają szkodliwe składniki, takie jak triclosan, parabeny, fenoksyetanol i glikol propylenowy.

Podobne treści:  Dreadlocki - najważniejsze informacje, które musisz wiedzieć

Unikanie produktów z formaldehydem

Chociaż prostownice do włosów mogą wydawać się prostym rozwiązaniem, wiele z nich zawiera szkodliwe substancje chemiczne, które nie są zalecane dla zdrowia. Te substancje chemiczne mogą powodować różne problemy zdrowotne, w tym podrażnienie skóry, suchość i łupież. Ważne jest, aby unikać produktów zawierających formaldehyd po prostowaniu kreatyny, ponieważ może to mieć wpływ na Twoje włosy. Przestrzegając tych kroków, możesz pomóc chronić swoje zdrowie i zapobiec dalszym szkodom.

FDA przeprowadziła grupy fokusowe, aby dowiedzieć się więcej o potencjalnych zagrożeniach związanych z produktami do wygładzania włosów zawierającymi formaldehyd. Uczestnikom zadano pytania dotyczące wpływu formaldehydu na zdrowie oraz ich reakcji na etykiety ostrzegawcze. Chociaż właściciele salonów i styliści starają się edukować klientów na temat produktów i możliwych zagrożeń, konsumenci są często mniej poinformowani. Ponadto niektórzy klienci zgłaszali efekty uboczne podczas zabiegu.

Chociaż firmy próbują usprawiedliwić swoje produkty mówiąc, że zawierają niski poziom formaldehydu, należy być ostrożnym. Niektóre produkty zawierają do procenta formaldehydu, pomimo zalecenia FDA o zawartości 0,1%. Oznacza to, że produkt, który zawiera nawet jeden gram tej substancji chemicznej, może stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia. FDA bada ryzyko związane z formaldehydem po prostowaniu kreatynowym, a my mamy więcej informacji o tym, jak go unikać.

Podobne treści:  Jak walczyć z korzeniami

Na szczęście wiele produktów kosmetycznych nie zawiera formaldehydu, który może gromadzić się w tkankach tłuszczowych i prowadzić do problemów zdrowotnych. Na szczęście znalezienie produktów wolnych od formaldehydu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Szukaj firm, które wymieniają składniki swoich produktów i ich źródła. Jeśli nie jesteś pewien, co zawiera dany produkt, Environmental Working Group ma listę produktów, które zawierają formaldehyd.

Oprócz powodowania podrażnień skóry, formaldehyd może również powodować reakcje alergiczne i uczulenia. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek oznak wrażliwości na formaldehyd najlepiej zwrócić się o pomoc do lekarza. Podczas gdy większość ludzi nie jest uczulona na formaldehyd, test płatkowy od dermatologa może określić, czy jesteś na niego uczulony. W przypadku osób z historią ciężkich reakcji, należy unikać tego składnika.

Chociaż glikol metylenowy jest wymieniony jako składnik niektórych produktów do keratynowego prostowania włosów, nie ma on żadnych szczególnych korzyści dla zdrowia. Jeśli obawiasz się formaldehydu w produktach do prostowania włosów, powinnaś odwiedzić licencjonowanego fryzjera. Upewni się on, że stosujesz rękawiczki i odpowiednią wentylację podczas nakładania produktu na włosy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek reakcje niepożądane, skontaktuj się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej i zgłoś sprawę do FDA.

Podobne treści:  Jakie suplementy brać, aby wzmocnić włosy

Należy również unikać salonów, które używają produktów zawierających formaldehyd. Wiele z tych produktów zawiera wysoki poziom tej substancji chemicznej i stanowi zagrożenie dla zdrowia. Narażenie na formaldehyd może powodować podrażnienie nosa i alergiczne zapalenie skóry. Może również wpływać na funkcjonowanie płuc i powodować poważne problemy z oddychaniem. Dlatego należy unikać produktów do włosów, które zawierają ten związek chemiczny.

Unikanie produktów z sodem

Jeśli stosujesz kurację do włosów, która zawiera kreatynę, warto unikać stosowania wszelkich produktów, które zawierają sód. Produkty te mogą powodować uszkodzenia i skrócić czas działania Twojej kuracji. Należy również unikać stosowania produktów, które zawierają chlor lub słoną wodę. Substancje te mogą osłabić zabieg keratynowy, czyniąc go mniej skutecznym. Po poddaniu włosów procesowi, możesz nadal używać gorących narzędzi i narzędzi do stylizacji jak zwykle. Należy również unikać stosowania szamponów klarujących, ponieważ mogą one pozbawić zabieg keratynowy powłoki ochronnej i spowodować jego przedwczesne zanikanie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *