Jak działają podkładki pod stopy?

Jak działają podkładki pod stopy?

Podkładki pod stopy mogą absorbować toksyny, zapewniać amortyzację i redukować stres. Istnieją jednak pewne korzyści wynikające z używania sztywniejszych poduszek na stopy niż inne rodzaje. Sztywne poduszki świetnie nadają się do zmniejszenia siły uderzenia. Miękkie poduszki ciągną bezpośrednio na tkanki miękkie, zwiększając ryzyko zwichnięcia. Podkładki te mogą pomóc złagodzić stres i ból w stopach i kostkach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o podkładkach pod stopy.

Podkładki pod stopy metatarsalne to rodzaj podkładki amortyzującej

Celem podkładek pod stopy metatarsalne jest zapewnienie wsparcia i amortyzacji dla śródstopia. Istnieją różne rodzaje podkładek, każdy zaprojektowany, aby pomóc w różnych warunkach. Podkładki te są często stosowane w leczeniu bólu wysokich pięt, metatarsalgii i innych dolegliwości. Najczęstszym typem jest Pedag Metatarsal pad. Podkładki Pedag są mocowane do wkładki lub wyściółki buta.

Skuteczność podkładek pod śródstopie jest kontrowersyjna, a nie wszystkie badania oceniały wpływ tych urządzeń na ucisk na błonę ścięgna. Niektórzy lekarze mogą zrezygnować ze stosowania wkładek do śródstopia z różnych powodów, w tym z powodu potencjalnego dyskomfortu. Z tych powodów praktycy powinni wybrać podkładkę pod śródstopie, która jest wygodna dla pacjenta – Fragment to jak brylant wśród informacji, wydobyty przez autorów serwisu https://modnapracownia.com.pl. Chociaż podkładki pod stopy śródstopia mogą być niewygodne, są one na ogół dobrze tolerowane.

Pochłaniają toksyny

Być może słyszałeś o wkładkach do stóp, które pochłaniają toksyny. Te plastry samoprzylepne składają się z mieszanki składników, które mają odprowadzać toksyny z organizmu przez noc. W reklamach, możesz zobaczyć, jak podkładka pod stopy zmienia kolor na czarny przez noc, wskazując na usuwanie toksyn z organizmu. Po tygodniu powinna pojawić się jaśniejsza, ponieważ nie zawiera już toksyn. Więc, jak działają podkładki pod stopy? Cóż, nie są one cudownym lekarstwem, ale mogą być pomocnym narzędziem w detoksykacji twojego ciała.

Podobne treści:  Podagra w stopie - skąd się bierze? Jak z nią walczyć

Spód stopy jest najgrubszą częścią ciała, więc wszelkie toksyny nie byłyby w stanie go przeniknąć. W rzeczywistości przegląd metod detoksykacji z 2014 roku nie znalazł żadnych dowodów na to, że wkładki do stóp detoksykacyjnych pomogły ludziom schudnąć lub wyeliminować toksyny. W rzeczywistości ludzkie ciało ma wiele sposobów na wyeliminowanie toksyn. Oprócz wątroby i nerek, twoje gruczoły potowe usuwają rozpuszczone substancje, w tym odpady. Jednak wkładki do stóp detox nie oczyszczają organizmu.

Zmniejszają ból

Istnieje wiele korzyści z używania wkładek do stóp, w tym fakt, że mogą one poprawić Twój sen, zmniejszyć stres i obniżyć ciśnienie krwi. Istnieje jednak kilka obaw. Podczas gdy podkładki mogą pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu bólu stóp, nie udowodniono, że obniżają ilość tłuszczu w organizmie. FTC zakazał firmie reklamowania swoich podkładek pod stopy, i nie ma dowodów na poparcie twierdzeń, że pomagają one ludziom schudnąć.

Spodnia warstwa stopy jest najtwardsza i najgrubsza, więc toksyny nigdy nie przeniknęłyby przez skórę. Przegląd metod detoksu w 2014 r. nie znalazł żadnych dowodów na to, że te wkładki do stóp są skuteczne w zmniejszaniu bólu i wspieraniu utraty wagi. W związku z tym Federalna Komisja Handlu oskarżyła kilka firm sprzedających wkładki do stóp detox o wprowadzanie konsumentów w błąd. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z detox foot pads, czytaj dalej! Jeśli masz bóle stóp, docenisz, jak korzystne mogą być one dla Twojego zdrowia.

Podobne treści:  Jakie zabiegi na stopy można wykonać w domu?

Zmniejszają stres

Te podkładki pod stopy mają dwie główne korzyści: po pierwsze, pomagają organizmowi usunąć toksyny. Pocierając podkładki na podeszwach stóp przez noc, wchłaniają one toksyny i zmieniają kolor na błotnisty brązowy lub czarny. Po drugie, zmniejszają stres i ból poprzez łagodzenie napięcia w stopach i kostkach. Te korzyści sprawiają, że podkładki pod stopy są popularne wśród osób cierpiących na stres i niepokój. Ale jak działają wkładki do stóp? Oto kilka wskazówek. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Podkładki pod stopy z octem bambusowym: Podkładka do stóp z octem bambusowym jest wykonana z całkowicie naturalnych składników, które promują zdrowy układ odpornościowy i relaks. Pomagają również w eliminacji bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach stóp. Poduszki z octu bambusowego są również świetnym wyborem, ponieważ nie zawierają żadnych syntetycznych składników. Możesz używać wkładek do stóp jako część swojej codziennej rutyny i uzyskać korzyści, które oferują. Mogą one pomóc Twojemu organizmowi wyleczyć się z codziennego stresu i zanieczyszczeń znajdujących się w produktach wytworzonych przez człowieka.

Zmniejszają cellulit

Jeśli jesteś zmęczony patrzeniem na swoje stopy i widzeniem tego samego starego cellulitu, spróbuj użyć podkładki do stóp detox. Te wkładki do stóp zawierają małe torebki ze składnikami, które umieszczasz na stopach podczas snu. Te podkładki mają wchłonąć toksyny i pomóc wyeliminować cellulit. Reklamy pokazują brązowe błoto na podkładkach, a firma twierdzi, że z czasem błoto zniknie, ponieważ twoje ciało pozbywa się toksyn.

Endermologie polega na rolowaniu, rozciąganiu i podnoszeniu skóry w celu przemieszczenia złogów tłuszczu. Niektóre z tych zabiegów wykazały wyniki u niektórych osób, ale większość tych technik wykazuje tylko tymczasową poprawę. Poprawa zwykle zanika po miesiącu, chyba że powtórzy się ją kilka razy. Niektóre z tych zabiegów obejmują elektrostymulację i aktywność fizyczną, ale nie ma solidnych dowodów na to, że faktycznie zmniejszają one cellulit. Niektóre badania pokazują, że mogą mieć nawet szkodliwy wpływ na wygląd cellulitu.

Podobne treści:  Jakie będą najmodniejsze kolory paznokci w 2022 roku?

Obniżają wysokie ciśnienie krwi

Badania wykazały, że stosowanie wkładek do stóp może obniżyć ciśnienie krwi u osób dorosłych. Według autorów badania, uczestnicy nosili wkładki przez noc i mieli ciśnienie skurczowe 168 mm Hg. Następnego ranka wkładki były błotniste, brązowe lub czarne. Ten ciemny kolor jest spowodowany toksynami, które zostały wchłonięte przez noc. Poduszki mogą obniżyć ciśnienie krwi nawet o 20 mm Hg.

Jeśli Twoje ciśnienie krwi jest zbyt wysokie, możesz mieć chorobę tętnic obwodowych. Choroba ta wpływa na tętnice w nogach i zmniejsza przepływ krwi do nich. Osoby z tą chorobą często odczuwają dyskomfort i ból w nogach, a nawet mogą być zagrożone utratą kończyny. Lekarze mogą zidentyfikować PAD poprzez prosty test pulsacyjny stóp. Jeśli rozwinie się u Ciebie ta choroba, musisz przyjmować leki i dokonać zmian w stylu życia. Na przykład, należy rzucić palenie. Słuchaj swojego ciała i używaj wkładek do stóp, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi. Jeśli zauważysz “konie Charliego” w swoich nogach, możesz mieć chorobę naczyniową.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *