Znaczenie codziennego prawidłowego oczyszczania skóry twarzy

Znaczenie codziennego prawidłowego oczyszczania skóry twarzy

Mycie twarzy jest niezbędne do utrzymania zdrowej bariery ochronnej skóry. Codzienna ekspozycja na brud, zanieczyszczenia i bakterie może powodować podrażnienia. Właściwe oczyszczanie pomaga usunąć te zanieczyszczenia i utrzymać odpowiedni poziom pH skóry, co jest kluczowe dla zatrzymywania wody i produktów. Oprócz utrzymania równowagi pH skóry, codzienne oczyszczanie pomaga zapobiegać powstawaniu trądziku. Oczyszczanie twarzy ma dwa cele: po pierwsze, pomaga utrzymać barierę między skórą a środowiskiem. Po drugie, oczyszczanie twarzy jest ważne dla utrzymania właściwej równowagi pH skóry.

Poprawia barierę ochronną skóry

Jeśli Twoja skóra jest odwodniona, czas skupić się na jej nawilżeniu. Nawodnienie jest niezbędne dla zdrowej bariery skórnej, a istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Jednym z najważniejszych jest stosowanie kremów nawilżających zawierających ceramidy i kwas hialuronowy. Składniki te są niezbędne dla zdrowia bariery skórnej i występują naturalnie w Twojej skórze. Składniki te znane są również jako “lipidy skóry”, które otaczają komórki skóry i pomagają im zatrzymać wodę. Dodanie środków przeciwzapalnych i przeciwutleniaczy może również pomóc w poprawieniu bariery skórnej.

Podobne treści:  Jak chronić skórę przed zimą

Leczenie trądziku

Właściwe codzienne oczyszczanie skóry twarzy jest istotną częścią leczenia trądziku. Należy unikać stosowania mydła barowego lub antybakteryjnego mydła do rąk na twarzy. Nawet alkohol do nacierania może podrażnić Twoją skórę. Skóra trądzikowa ma również komórki skóry, które nie zrzucają się prawidłowo, co czyni ją bardziej podatną na Propionibacteria acnes, bakterie, które powodują trądzik. Dlatego najlepszym sposobem na leczenie trądziku jest wybór delikatnego środka do mycia twarzy bez alkoholu.

Zapobiega swędzeniu

Pomimo powszechnego występowania, większość ludzi przynajmniej raz w życiu doświadcza reakcji alergicznej na skórze twarzy. Lekarz może pomóc w ustaleniu pierwotnej przyczyny swędzenia poprzez dokładne zbadanie skóry i zapytanie o styl życia, hobby i rodzaj stosowanych produktów do pielęgnacji skóry. W niektórych przypadkach lekarz zasugeruje przeprowadzenie testów płatkowych, które polegają na nałożeniu na skórę niewielkich ilości substancji w celu określenia, czy jesteś na nie uczulony.

Podobne treści:  Jak dbać o skórę, aby zapobiegać jej starzeniu się

Zmniejsza uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki

Przeciwutleniacze są kluczem do zapobiegania uszkodzeniom skóry wywołanym przez wolne rodniki. Działają jako wymiatacze wolnych rodników, oddając elektron, nie stając się niestabilnymi, a tym samym spowalniając utlenianie. Związki te można łatwo włączyć do codziennej diety i rutyny pielęgnacji skóry. Oto kilka sposobów na włączenie antyoksydantów do rutyny pielęgnacji skóry. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw. Zawierają one mnóstwo antyoksydantów i są bardzo korzystne dla skóry.

Leczenie egzemy

Jednym ze sposobów leczenia egzemy jest pozbycie się czynnika wyzwalającego. Według chirurga kosmetycznego Tanuj Nakra, wiele wyzwalaczy można znaleźć w środowisku, takich jak niektóre pokarmy i tkaniny. Egzema na twarzy może również wpływać na kanały słuchowe. Niezależnie od przyczyny, codzienna pielęgnacja skóry może pomóc w zapobieganiu zaostrzeniom i zminimalizować uszkodzenia skóry.

Podobne treści:  Oczyszczanie skóry głowy w domu - jakich kosmetyków najlepiej używać?

Zapobiega trądzikowi różowatemu

Kluczem do zapobiegania trądzikowi różowatemu jest codzienne prawidłowe oczyszczanie skóry. Ponieważ skóra twarzy pacjentów z trądzikiem różowatym ma osłabioną barierę ochronną, czynniki drażniące i zanieczyszczenia mogą łatwo wywołać zaognienie. Nawet środki botaniczne i produkty przeciwstarzeniowe mogą podrażniać skórę. Dlatego należy unikać wszystkich produktów, które zawierają takie składniki jak środki ściągające.

Zmniejsza suchość

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej skóry, jest codzienne prawidłowe oczyszczanie. Zawsze należy stosować dobry środek oczyszczający, który jest delikatny dla skóry, co pomoże jej utrzymać naturalny poziom nawilżenia. Najlepiej unikać silnych detergentów, które mogą pozbawić skórę naturalnych olejków i osłabić jej funkcję barierową. Delikatny środek oczyszczający, który zawiera kwas mlekowy i glukonolakton, pomoże zmniejszyć suchość skóry bez jej wysuszania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *