Transplantacja włosów – Jak walczyć z łysieniem? Lekarze mają na to sposób

Transplantacja włosów – Jak walczyć z łysieniem? Lekarze mają na to sposób

Przeszczep włosów to opcja dla tych, którzy cierpią z powodu utraty włosów. Istnieje kilka opcji, w tym terapia światłem laserowym o niskim natężeniu i przeszczepianie jednostek mieszkowych. Ważne jest, aby wybrać lekarza, który jest doświadczony w procedurze i wykonał co najmniej 50 przeszczepów włosów rocznie. Doświadczeni lekarze mogą zminimalizować blizny i stworzyć bardziej naturalną linię włosów.

Terapia światłem lasera niskopoziomowego

Terapia światłem lasera niskopoziomowego w przypadku łysienia to stosunkowo nowa technologia, która stymuluje komórki skóry głowy w celu promowania odrostu włosów. Zabiegi te wykorzystują niskopoziomowe światło laserowe, które jest zaadaptowane z laserowego usuwania włosów. Światło przenika przez skórę głowy, stymulując nowy wzrost i krążenie. Wiele osób uważa, że terapia ta sprzyja wzrostowi włosów poprzez stymulację przepływu krwi do skóry głowy. Ta nowa technika jest bezpieczna i może być stosowana w zaciszu domowym.

Podobne treści:  Pielęgnacja włosów w domu - kilka ważnych informacji

Chociaż dokładne mechanizmy działania LLLT nie są znane, wykazały one obiecujące wyniki w badaniach na zwierzętach i in vitro. Badania te pokazują, że światło energetyczne stymuluje mieszki włosowe poprzez pobudzenie mitochondriów i aktywację czynników transkrypcyjnych. FDA zatwierdziła urządzenie grzebieniowe laserowe do odrastania włosów. Chociaż mieszki włosowe nie mogą się same zregenerować, wczesne leczenie może prowadzić do znacznej poprawy gęstości i jakości włosów. Ostatnie badanie przeprowadzone na myszach wykazało, że LLLT może pobudzić wzrost włosów i poprawić ich elastyczność.

W przeglądzie systematycznym opublikowanych kontrolowanych badań klinicznych stwierdzono, że LLLT w przypadku łysienia może być skuteczna. Wykazano, że zwiększa ona wzrost włosów u myszy z łysieniem plackowatym. Badania kliniczne przeprowadzone zarówno na mężczyznach, jak i kobietach wykazały zachęcające wyniki. Uważa się, że głównym mechanizmem jest stymulacja komórek macierzystych naskórka, które powiększają mieszki włosowe i przesuwają je w fazę anagenu. LLLT na łysienie jest bezpieczne i skuteczne.

Podobne treści:  Botox na włosy - dowiedz się, jak bardzo pomaga

Follicular unit grafting

Follicular unit grafting jest ważnym sposobem leczenia łysienia. Proces polega na usunięciu pojedynczych mieszków włosowych z tyłu głowy i przeszczepieniu ich w przerzedzonym obszarze skóry głowy. Procedura obejmuje zabieg chirurgiczny, który trwa od dwóch do ośmiu godzin i wiąże się z użyciem specjalistycznych maszyn do usunięcia każdego mieszka włosowego. Przed zabiegiem pacjent musi mieć krótko obcięte włosy, aby mieć pewność, że zabieg zakończy się sukcesem.

Proces polega na usunięciu paska skóry głowy pacjenta, zwykle dolnej części tyłu głowy. Obszar wybrany do zabiegu rzadko traci włosy, a przeszczepione włosy zachowają wzór utraty, jak otaczające je włosy. Po usunięciu obszaru dawcy, mieszki włosowe są wycinane i przeszczepiane w miejsce łysienia. Przeszczepione włosy zachowują ten sam wzór utraty, co otaczające je włosy i pozostają na stałe w miejscu przeszczepu.

Podobne treści:  Jak walczyć z korzeniami

Lekarze mają nową technikę walki z łysieniem: Mikropigmentacja skóry głowy. Mikropigmentacja skóry głowy wykorzystuje pigment do stworzenia iluzji zarostu lub ogolonych włosów. Technika ta zyskała popularność na całym świecie, a obecnie znajduje się na liście procedur oferowanych przez Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Odtwarzania Włosów. Technika ta pozwala chirurgom na pracę wokół łysiejącego obszaru bez ryzyka powstania blizn.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *